Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Свържи котела с тръбите, напълни с вода, обезвъздуши, направи бункера, закрепи шнека за бункера, сипи пелети, да има осветление, разстребваш да има място за свързване на кабелите и направи кафе. Останалото е за инсталатора - слагане на горелката, свързване на кабелите и тн.
filmatoplo - майстор
:) Почти нямам случай някой друг да е свързвал котела -и аз да дойда на готово , сефте оня ден ми се падна :? да не стане много майтори- хилава инсталация :-D
andy_forresite - майстор
Пропуснал съм да спомена монтажа на димоотвода.

Идва човека, свързва жиците, пълните шнека с пелети като изчаквате още една минута след падането на първите пелети в горелката за да има стабилно подаване, изключвате шнека, връщате пелетите от горивната скара обратно в бункера и ръчкате на палене. След 1,5-2 минути запалва, малко попушва - нормално, разгаря се, достига 60°, гласите първоначалното зареждане, малко мощностите, виждаш че работи, заверява се гаранцията, плащаш и довиждане.
А ако котелът само е вкаран в котелното, без да е свързан с нищо, тогава процедурата е по-дълга и съответно по-скъпа.
Явно само моя инсталатор случи на клиент. И късмет с инсталацията и изделието изкарах. Гаранцията мина без никакви ядове.
Сега се чудя дали да си подменя контролера или да чакам ламбдата. Старият няма да си го бия в главата, а ще се допълни с една запалка резерва и да седи. Страшно безпроблемен.
gnt69 - майстор
съб сеп 08, 2018 2:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
Сега се чудя дали да си подменя контролера или да чакам ламбдата. Старият няма да си го бия в главата, а ще се допълни с една запалка резерва и да седи. Страшно безпроблемен.
Карай със стария докато роди.щом като работи не се бара. Ще си хвърлям пепелта с фараша без да бутам нищо, щото едно повдигане на котела за мен е драма. Това значи точене заваряване, преправяне на тръби и т.н. Еле пък контролер да сменям, искам да съм само консуматор на топло. Все пак трябва да дадем шанс на системата да се изплати. Газта е на 200 метра от къщи, може пък догодина да се газирам, макар че ме е страх от монополисти. :partyman:
filmatoplo - майстор
Да не изреждам колко манипулации има при монтажа , ама как да го обясниш предварително -винаги има непредвидими ситуации . :wink:
tihomir123 - специалист
съб сеп 08, 2018 10:26 amandy_forresite написа:
Свържи котела с тръбите, напълни с вода, обезвъздуши, направи бункера, закрепи шнека за бункера, сипи пелети, да има осветление, разстребваш да има място за свързване на кабелите и направи кафе. Останалото е за инсталатора - слагане на горелката, свързване на кабелите и тн.
Действай смело, слушай съветите на andy_forresite, инсталирай си котела свържи си го сам, направи всичко само викни тези обирджий да ти го пуснат 50 лв. за да имаш гаранция и гони това от вас :axe:
andy_forresite - майстор
Като гледам, с толкова добре направена кутия, ако се направи една скара на дъното на мястото на пепелника, казанът става като всегоривен - може да се изгарят дърва, че и въглища, само че регулирането на t° на водата ще може да става само според подаваното гориво. Огънят се пали в кутията и горивото се подава ръчно от вратичката на котела като човек внимава колко зарежда. Ще трябва усет. Не че някой ще се юрне да го ползва така ...
filmatoplo - майстор
:) Дума да не става на дърва -ще се осмолят тръбите и край с топлообмена :wink: .
съб сеп 08, 2018 8:06 pmfilmatoplo написа:
:) Дума да не става на дърва -ще се осмолят тръбите и край с топлообмена :wink: .
Филме, много си прав, ма нека си фантазират. Както каза Анди- трябва усет.
Вчера чистих това
https://photos.app.goo.gl/7zajcDQPaTVTkCae7
Горя пелети и знам сичко и понеже съм много умен.......
Дали се вижда докъде съм чистил с парцалчето отвътре?
И това е първата вертикална секция и след изгорен един чувал на пълна мощност и с отворена клапа на Боша.
Някой знае ли защо се получава тая глеч?
Аз си знам де, та ще се поправя, плащайки за мързела и дяволъка си.
Това е първата профилактика на коминчето, след три сезона топлене.
Извадих само две шепи пепел, събрана на двете чупки.
Горната половина на комина, която е старата тухлена, няма проблеми.
Коминът на дървената печка не съм чистил от как си построих къщето. Гледах го- няма нужда. Неска му турих шапка, щото и на котела ще слагам.

Прикачен файл

DSC_0524.JPG
DSC_0524.JPG (93.03 KиБ) Видяна 1786 пъти

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: