Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Това е японската ,по дълга е .
Така е. По-дълга е. Бях принуден при B-MAX да слагам такива. Почти всички нагреватели изгоряха. При Фероли същата история..само, че там резбови. Там пък хората викат по-къс е :)
Съпоставка стар и нов нагревател. Грейко държат на качеството.

Прикачен файл

IMG_123456789.jpg
filmatoplo - майстор
Сега дано японка :да влиза в старите тръбички.
Bobi Arnaudov - специалист
Айде да ви пратя малко в трета глуха :D с брат ми имаме едни и същи горелки, един и същи котел, една и съща площ за отопление /той отоплява с 8 кв. повече/. Оборотите на вентилатора на 1-ва степен при него са 760, а при мен са 1050. От какво се дължи това, че вчера доста дискутирахме.
Аз моята горелка вчера я пуснах за първи път, понеже не бях в България и получих know-how от брат ми, като настройки, пелети, всичко е еднакво с изключение на комина - моя има по-голяма тяга.

П.С. - брат ми е gunpowder
andy_forresite - майстор
Предполагам че си задал същите проценти вентилатор за първа. Спокойно, и аз на същата улица. Задал съм 41% със запалка и 41% на разгаряне. Оборотите са 940-960. Първа ми е на 42% и като дойде върти с 1050 оборота. След няколко часа трябва да сложа 40% за да върти с 1150 оборота ... ама не съм си у нас. Една вечер 43% са 1150, друга 40% са 1180. Токът ли е слаб :?
filmatoplo написа:
Сега л[*] го разбра[*] че цикъла е общото време.
При зареждане 4 секунди и пауза 45 секунди мислено, отброявайки секунди, засякох времето от спиране въртенето на големия шнек до момента на следващото му завъртане - 41 секунди. Това означава, че времето за зареждането е вътре в паузата. От контролера задаваш колко секунди да зарежда и през колко време да зарежда. Може да зарежда и 10 секунди - времето 45 секунди върви успоредно със зареждането. Няма "цикъл" като сбор от зареждането и паузата.
Последна промяна от andy_forresite на чет ное 16, 2017 11:13 am, променено общо 2 пъти.
Bobi Arnaudov - специалист
Не знам. В нас не съм мерил напрежението колко е, но вечер след 17:30 часа 100% пада поне с 7-8 волта. Замислям се сериозно към закупуване на един UPS, хем да няма студ вкъщи ако стане някаква авария зимата, хем да няма такива отклонения в напрежението към горелката.
andy_forresite - майстор
Възможно е по-голямата тяга да увлича вентилатора и той с даденото напрежение по ел. мрежата да се развърта по-високо поради по-ниско съпротивление и дори леко подпомогнат от тягата. Трябва да проверим. Ще стане като проследя оборотите на 100% като продухва преди да зареди за първи път. Ще видя колко оборота достига на 100% и при загрят комин ще му задам 100% вентилатор да видя аз дали има разлика.
tihomir123 - специалист
Здравейте имам един проблем горелката от 2 дни ми прави един проблем пусната е на Автоматичен и както си работи по едно време започва да се гаси сама. Какъв е проблема ако има такъв?
filmatoplo - майстор
Виж де пламък ли губи,пелети ли не и достигат .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: