Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
пет яну 17, 2020 5:59 pmzig_77 написа:
Какво или кое би накарало шнека да си променя значително дозите. Нагласен е на 44-45 градуса. Два пъти пуска малко и после един или два пъти сипва с лопатата.
Точно наклонът е проблем по напред някъде беше писано че оптималното е 60 градуса.
morfei1 - специалист
пет яну 17, 2020 5:59 pmzig_77 написа:
Какво или кое би накарало шнека да си променя значително дозите. Нагласен е на 44-45 градуса. Два пъти пуска малко и после един или два пъти сипва с лопатата.
Май няма шнек, който да пуща еднакви дози. Като си му хванал наклона на 45 градуса, останалото зависи и до голяма степен от големина на пелети, прах..... и за друго не се сещам :?


Направи си една засечка, нещо около 4.5кг. за 6мин. трябва да дава, Грейковския шнек + - кило горе, кило доле :-D

Не се променят толкова значително колкото си мислиш, просто така звучи като тракат по тръбата и горелката. На час си дава почти едно и също, това е важното.
zig_77 - специалист
Точно еднакви дози неща. Ама да има разлика в пъти е гадно. Незнам защо съм си втълпил че шнека трябва да е на 45гр. От разликата на дозите се получава загуба на пламък или задушаване от постъпилите пелети. И съответно горене за чудо и приказ. Едва ли има друг такъв лачен котел като моя сега. Закрепих го да изкарам нощта ама не питай за настройки, че са против всички закони.
morfei1 - специалист
пет яну 17, 2020 8:32 pmzig_77 написа:
Закрепих го да изкарам нощта ама не питай за настройки, че са против всички закони.
Ей затуй не ти работи добре и прегасва, няма да е крив шнека. Спазвай си паузите между дозите 45сек. регулирай си дължината на дозите спрямо дебита на шнека и нужната мощност, нагласи вентилатора спрямо куминЯ и всичко ще заспи, поне така разправят за грейко :?
zig_77 - специалист
Не се получава. Задам ли каквито принципно трябва и става чудо. Явно наклона ще се наглася. Миналата година горя на Р3 с подаване 6сек. А в момента е на 2.5, а Р2 е на 1.5 и Р1 на 1 и цикъла съм намалил малко. Но пак горивната камера не е св.сива. Иначе гори и топли ама....
morfei1 - специалист
Е, шнека колко даваше миналия сезон и колко дава сега?
gnt69 - майстор
пет яну 17, 2020 9:40 pmmorfei1 написа:
Е, шнека колко даваше миналия сезон и колко дава сега?
Ти пък сега како питаш. Питай за секундите миналия сезон. Човека иска секунди без килограми, сигурно и шнека се мандахерца не е укрепен.
Разлика може да дойде и от едрината на пелетите.
filmatoplo - майстор
За Анди -скоро стана дума за регулатор който да държи точни обороти ,един човек каза че може да се направи .Въпреки ,че в електрониката не съществувало прави линии ами нещо като кардиограма .
andy_forresite - майстор
При мен зареждането на р1 е 1.3 секунди, а за р2 е 2.0 секунди. Не виждам какво му е на шнека. Управлението има достатъчно богати настройки за да се направи да работи според конкретното положение. Значи шнека като ми е 55 градуса и 34 минути няма да гори ... :) И на земята да легне, пак ще стане.

Свикнах с променящото се напрежение. Сутринта с кафенцето скачах между 43% и 50% гонейки 1430-60 оборота. Датчикът за оборотите върши идеална работа. Не бих се наел да настроя горене на грейко рб без възможност за пряка видимост към пламъка и без обороти. Правих на един приятел настройки и си мислех че токът вкъщи се мени, ама там не е по-розово. 1750, 1560, 1320 за минути. Още на "разгаряне" разбрах че е било грешка да ходя - 1200, 1320, 1450, 1280... Пое на р2 с 1420, разроши крехкия пламък, после върна на 1240 и се задуши от гориво, дойде р3 ... и досипа още, а аз не мога да видя колко пелети има в скарата, има ли горене, как е, що ... УжаЗ.
filmatoplo - майстор
:wink: Почти всеки ден на това се любувам .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: