Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Догодина ще ни каже човека :wink:
markoscbr - специалист
Анди какви са тези 7-8т за130кв кво като няма изолация не го шашкай човека още от сега ще го откажи,не забравяй че горелката му може да се програмира по часово
jolobg - специалист
чет юни 07, 2018 9:43 pmandy_forresite написа:
Донбаските са по-калорични от каквито и да са пелети, така че може да се очаква повишение в кг от около 30% (от 5000 на 6500 кг). Често когато котелът е на кюмюр се оставя почти да изгасне и по някое време някой се присеща и го разпалва. С пелетите процесът по взимане на гориво е автоматичен и горенето ще продължава без да го има това намаляване на интензитета на отопление. От тук също се увеличава разхода за сезон. 7-8 тона са напълно вероятни, а 5 е по-скоро ... 8-[ трудно постижимо (зима като миналата, намаляване °С, неотопляване на всички стаи, прекъсвания/почивки).
Миналата зима изкарах с ~ 3,5 т. въглища (не я включих в статистиката като изключение). Не вярвам да са били донбаски (антрацит), но бяха добри - изхвърлях ~ 17 % само пепел, без камъни и шлака/сгурия.
Пелетите по-точно ще бъдат 6 палета х 1050 кг. Смятам да поема риска. Изчислените топлозагуби при вън. т. - 16 градуса са 17,55 kW.
filmatoplo написа:
:) Догодина ще ни каже човека :wink:
Ако "презимуваме" :-D Това ще е най-точно като при пилците :-D
tihomir123 - специалист
Как така колеги горят по 2 тона пелети за 130 кв. м. нещо не разбирам. Аз съм изгорил 5200 кг. без гасене, без термостат, без термоглави и съм много доволен за отопление на 130 кв. м. :?
пет юни 08, 2018 12:19 pmtihomir123 написа:
Как така колеги горят по 2 тона пелети за 130 кв. м. нещо не разбирам. Аз съм изгорил 5200 кг. без гасене, без термостат, без термоглави и съм много доволен за отопление на 130 кв. м. :?
Лесно.
Живял съм без отопление в среден апартамент тухла, на трети етаж. "Да живее др. Т. Живков!"
Отсекъде семейства с малки деца, топлят не си играят. Имахме армия, армейците имаха некой лъв, деца тоже, тока беше ......2 стотинки ли......???
А представи си го тва сега в некое санирано жилище със същата география!
filmatoplo - майстор
Абе грубо 180 дни по 30 кг средно -5400 кг , ще има дни с 10 кг и дни с 45 кг разход :wink: .
tihomir123 - специалист
:lol:
пет юни 08, 2018 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет юни 08, 2018 12:19 pmtihomir123 написа:
Как така колеги горят по 2 тона пелети за 130 кв. м. нещо не разбирам. Аз съм изгорил 5200 кг. без гасене, без термостат, без термоглави и съм много доволен за отопление на 130 кв. м. :?
Лесно.
Живял съм без отопление в среден апартамент тухла, на трети етаж. "Да живее др. Т. Живков!"
Отсекъде семейства с малки деца, топлят не си играят. Имахме армия, армейците имаха некой лъв, деца тоже, тока беше ......2 стотинки ли......???
А представи си го тва сега в некое санирано жилище със същата география!
Може ама в Камерун :lol: :lol: :lol:
пет юни 08, 2018 1:23 pmtihomir123 написа:
:lol:
пет юни 08, 2018 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет юни 08, 2018 12:19 pmtihomir123 написа:
Как така колеги горят по 2 тона пелети за 130 кв. м. нещо не разбирам. Аз съм изгорил 5200 кг. без гасене, без термостат, без термоглави и съм много доволен за отопление на 130 кв. м. :?
Лесно.
Живял съм без отопление в среден апартамент тухла, на трети етаж. "Да живее др. Т. Живков!"
Отсекъде семейства с малки деца, топлят не си играят. Имахме армия, армейците имаха некой лъв, деца тоже, тока беше ......2 стотинки ли......???
А представи си го тва сега в некое санирано жилище със същата география!
Може ама в Камерун :lol: :lol: :lol:
Бъркаш момко. Изживял съм го на младини в ЮАР /южни армейски райони/, дека зимите беа тежки, а снега седеше до Георгьовден зад кооперацията.
Възможно е и сега, ма явно не си късметлия.
liverpool-64 - специалист
пет юни 08, 2018 12:19 pmtihomir123 написа:
Как така колеги горят по 2 тона пелети за 130 кв. м. нещо не разбирам. Аз съм изгорил 5200 кг. без гасене, без термостат, без термоглави и съм много доволен за отопление на 130 кв. м. :?
Аз съм изгорил горе-долу толкова за почти същата квадратура с друга горелка ,но това не е толкова от значение. За тия 2 т. според моя абсолютно скромен опит в пелетната джунгла е в сферата на фантазията или на ...лъжата. :^o
judas - специалист
Здравейте на всички! Някой може ли да ми каже помпата на РН клемите ли беше на РБ20?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: