Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Buceador89 - напреднал
Момчета нямам Бгв, нямам и отметка за Бгв.
Режим отопление.
Помпата не е свързана към горелката от 1 година насам. Така че не е и от това.
Ако вдигна темп на водата на 60 65 70. Вкъщи не се живее.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет ное 29, 2019 9:54 amBuceador89 написа:
Ако вдигна темп на водата на 60 65 70. Вкъщи не се живее.
Ти искаш чрез намаляване на температурата на водата в котела да регулираш стайната температура? И в същото време да нямаш проблеми с котела? Не, няма как да стане. Само пренасяш проблемите в отоплителната си инсталация върху котела! Има си други начини за регулация на стайната температура - термоглави, стайни термостати, трипътни вентил и т.н.
prascho - майстор
Уточни кога горелката влиза в режим поддържане. Когато стайният термостат подаде сигнал и след 2-3 мин влиза в режим поддъжане или при достигане на зададената максимално допустима температура на водата.

Ако е при втория случай, то термостатът не сработва..дали поради настройка или дефект..

П.П. В поддържане може да се вдигне температурата в котела, само ако има затворени термоглави. Без термоглави ми се вижда малко вероятно...
Buceador89 - напреднал
пет ное 29, 2019 10:09 amprascho написа:
Уточни кога горелката влиза в режим поддържане. Когато стайният термостат подаде сигнал и след 2-3 мин влиза в режим поддъжане или при достигане на зададената максимално допустима температура на водата.

Ако е при втория случай, то термостатът не сработва..дали поради настройка или дефект..

П.П. В поддържане може да се вдигне температурата в котела, само ако има затворени термоглави. Без термоглави ми се вижда малко вероятно...
Влиза в поддържане когато достигне зададената темп на водата в котела.
И поддържа тази темп. 24 часа. Което ме кара да намаля темп. На котела.
Иначе знам, че трябва да е на минимум 60 градуса.
До Лазар Ганев със стаен термостат съм.
prascho - майстор
Поради някаква причина не сработва стайния термостат. Обърни се към дистрибутора, който е инсталирал пелетната система.
andy_forresite - майстор
Абе това меню "Оборудване" е объркващо. Първият ред според мен е има ли стаен термостат или няма. На втория ред отбелязваш дали ти е NC или NO. На третия ред слагаш отметка ако си свързал циркулационната помпа за радиаторите към управлението (а не с контактен термостат). На четвъртия ред слагаш отметка ако имаш монтирана помпа за бойлер (с отделен кръг за бойлер и помпата да е само за него) и на петия ред указваш сложил ли си датчика за температурата на пушека или не си го сложил. Та според мен това меню "Оборудване" е за това да отбележиш какво имаш монтирано по отоплителната си инсталация, т.е. кои "екстри" ще се използват. В случая разбирам че нито една екстра не се използва, с изключение на стаен термостат. В същото време на първия ред е отбелязано с No, което за мен значи че управлението си "мисли" че няма стаен термостат (или няма да се използва ако има и ще си кара "по вода").

За мен трябва да се избере "приоритет отопление". Също така разбирам че по радиаторите няма термостатични глави, т.е. нищо и по никакъв повод не пречи на потока през тях. Много ми е чудно как това "поддържане" ще избута температурата с десет градуса нагоре в котел с обем 130 литра :? при положение че нищо не спира циркулационната помпа (?) и независимо колко горещо е станало в къщата те радиаторите си отдават топлина и котелната вода няма как да се качва чак толкова. Това не е котел с обем 35-40 литра че да се случи това.
Само аз ли не разбрах на чий производител е този стаен термостат и кой точно модел е. Дайте да го видим на снимка най-после...
пет ное 29, 2019 10:50 amandy_forresite написа:
....В същото време на първия ред е отбелязано с No, което за мен значи че управлението си "мисли" че няма стаен термостат (или няма да се използва ако има и ще си кара "по вода"). ....
.... Много ми е чудно как това "поддържане" ще избута температурата с десет градуса нагоре в котел с обем 130 литра :? ...
NO- нормално отворен. Слага се лястовичка, ако е такъв, а ако е NC се оставя празно.
Поддържането не само ще избута, ами че и отгоре ше натрупа. Зависи кви са му настройките. Знаеш, че може да го направиш както си щеш.
Искаш ли да видиш набуана каминка, с притворен регулатор, загрял буфер, стоплена къща, как Т в буфера е 90+, в камината 115, главите са затворили?
Къде да разтовари, горката?
prascho - майстор
Анди, стайният термостат не му изключва горелката и влиза в поддържане след като стигне зададената температура.

Възможностите са три:
- не е настроил термостата където трябва
- стайният термостат е дефектирал, след като миналата година е работил и не е сменял настройки
- нещо по порта на контролната платка е дефектирало

При всички положения да се види от клалифицирано лице
andy_forresite - майстор
Аз съм диванен специалист в перманентен отпуск, но в случая Nc когато термостатът е с нормално затворен контакт и празно поле ако е с нормално отворен, се уточняват на втория ред. А на първия указваш имаш ли стаен термостат или нямаш. Слагаш No щото нямаш и празно поле когато имаш. Аз така го разбирам. В случая той е отбелязал че няма стаен термостат /или няма да се използва/.
Искам да видя как в поддържане, което не е направено с въздух и подаване на пелети (вид четвърта мощност), как вдига от 60 до 70 градуса на водата без да спира циркулацията през радиаторите в къща като неговата и в котел 130 литра вместимост.

Ми може и да е дефектирал, само че първо да опита с празно поле на първия ред и на втория да пробва с No и после с Nc.
пет ное 29, 2019 11:40 amandy_forresite написа:
Аз съм диванен специалист
...
Анди, сложи бинокъла и пак погледни, ко има на картинката! После премести поглед, леко в дясно от първия ред- в сивичкото поле!
На втори ред се указва какъв тип е СТ.
Тия работи ги уточнявахме няколко пъти, а той ко е прайл...
Мога да създам всякави условия, особено щом искаш да видиш даден ефект.
За тебе всичко и винаги.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: