Най - вълнуващия въпрос зимно време.
От 31.12.2015та само Енергопро ми я изключва, за кратко.
Трети сезон, никакви проблеми, освен наводнението от филтъра на хидрофора. Натурела, ремонт в рамките на 6 часа, ШЕСТ часа, повторих ли го?!!! и Туньо е с изправно съоражение.
Купил съм боя за печки ШТъркел, ама я забрайх. Забрайх да изхвърля пепелника и да изстържа котела, предния сезон.
Не са е оплакал, ама имах добри намерения.
Относно котела на Грейко, сега разбирам, че няма там табелка ...сертификат.
Кофти ама готино. Кой както иска да го разбира. Имам наблюдения само над 3 инсталации с Грейко. Сравнино с 27 кв. Бош, двайската Грейко е с по голям топлообменник и по голяма водна риза, димогарни тръби....
Сноб съм и ако имах сили щях да си купя Hertz или Hargassner и ич щеши да ма е през.....интернета.
tihomir123 - специалист
Може ли тел. номер на господина от Кнежа със Распберито за моноторинга
andy_forresite - майстор
А не е ли по-добре да се изчисти прахоляка и да се изключи? Не съм за двата вата стендбай. Едно управление е 200 лева. Ентусиазмът, с който сервизния техник ще се донесе от петдесет километра да смени платката, при положение че може да монтира една горелка и да подпише една гаранционна за 150-200 кинта, ще е невъобразим. Сигурно ще наруши половината правила от ЗДвП отзовавайки се.
Да кажем че не изключим щепсела. Токов удар или някоя светкавица може да разкаже играта на платката. Или то ако се случи юли месец има време до средата на октомври... Само тази прах в/у платката ли е проблемът наистина?
andy_forresite написа:
А не е ли по-добре да се изчисти прахоляка и да се изключи? Не съм за двата вата стендбай. Едно управление е 200 лева. Ентусиазмът, с който сервизния техник ще се донесе от петдесет километра да смени платката, при положение че може да монтира една горелка и да подпише една гаранционна за 150-200 кинта, ще е невъобразим. Сигурно ще наруши половината правила от ЗДвП отзовавайки се.
Да кажем че не изключим щепсела. Токов удар или някоя светкавица може да разкаже играта на платката. Или то ако се случи юли месец има време до средата на октомври... Само тази прах в/у платката ли е проблемът наистина?
Ааа ,не! То сега и на секцийката да си я сложа и жената да и забърсва прахоляка сяка седмица!
За две години е оцеляла, третата подкара с ЮПС, та си вярвам, че я пази от кофти ток.
Ако инсталатора ми е далече, а той е, вадя си двете леви от..., свалям електронния чарколяк и бягам да ми я праят.
Не , че разбирам от електроника, ама намирам някаква логика.......
Анди, протестирам. Няма да са тормозя сега и за тая платка.
Амаха я, чирак ши и ставам!

.....утре паля компресора за профилактика.
andy_forresite - майстор
С компресор при свален капак ще се почисти все едно е нова.
Шареният дисплей влиза ли на мястото на сегашния или трябва да си го монтираме на бункерите? Във втория вариант профилактиката с компресор отпада.
Вече знаем как да си зазимяваме отоплението през лятото.
Зададох си въпроса колко ел енергия изразходва горелката и една помпа 5-22 вата за един месец без да се гаси. Горелката 100 вата и помпата да кажем 15, значи 115 х 24 х 30 = 82 киловата или около 13 лева от месечната сметка за ток.
При горене 16 часа и всеки ден палене за по 180 секунди, 55,2 + 10,8 = 66 kwh на месец.
filmatoplo - майстор
Не само прах има по платките ами и цели пелети . :wink:
n.ganev - майстор
Някъде има и друго.....
filmatoplo - майстор
:) Куриоэи всякакви ,един човек беше сложил на горелката пъничка с миша отрова :lol: беэ да иска .
Мокър пясък, между пръстите на краката, вятър между ушите и тууук таме грейковска горелка, дет пропушва чипната на богата смес.
tihomir123 - специалист
Ок, ако оставим да работи цяла година, до следващият отоплителен сезон и има каквито и да е там метеорологични явления, при гръмотевична буря, ако е вкл. във ел. мрежата горелката само, че през синусуидален ЮПС и ако падне гръм, може ли да изгори електрониката на ЮПС и горелка?
http://vitolux.com/details.php?prodID=20771

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: