Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tzinata - специалист
[quote="gnt69"]
Прикачен файл:
marko.jpg
Някой може ли да ми разясни,какво означава "корекция КПД" в тази таблица,че този урок съм го пропуснал?
Иначе я ползвам,но точно тук имам неизвестно. :?
gnt69 - майстор
Tzinata написа:
gnt69 написа:
Прикачен файл:
marko.jpg
Някой може ли да ми разясни,какво означава "корекция КПД" в тази таблица,че този урок съм го пропуснал?
Иначе я ползвам,но точно тук имам неизвестно. :?
КПД на системата. Няма 100 процентова.
Tzinata - специалист
gnt69 написа:
Tzinata написа:
gnt69 написа:
Прикачен файл:
marko.jpg
Някой може ли да ми разясни,какво означава "корекция КПД" в тази таблица,че този урок съм го пропуснал?
Иначе я ползвам,но точно тук имам неизвестно. :?
КПД на системата. Няма 100 процентова.
Добре де:КПД 85% а над него тва 3,825 от къде идва?
andy_forresite - майстор
Един вид реалистичен КПД, а не обявения от производителя. Също така пелетите често се надценяват. Виждал съм по 5.5 и 5.7 kw.

Принципно не съм си добър адвокат. В много неща са ме обвинявали, а аз дори не съм знаел че са се случили. Или че съществуват. Иди докажи. Вероятността да свърша със съдебна присъда по същия път и начин е голяма. Както и да е, за сравнение 1.7 версията има разлика в оборотите в проценти спрямо версия 1.8 от сорта 52% да се равняват на 46 при новата. С братята Арнаудови от Нови Пазар го обсъждахме напред. Някои са писали и там... Абе нека е весело.
andy_forresite - майстор
На марко оборотите/въздухът е много. Аз и после стелибг му обърна внимание. Направо да ги напише тези обороти и ще почне да се вижда първата. Която не е самоцел, а признак за правилна настройка. 130 изолирани квадрата и да не може да се поддържа със 7 киловата... Аз го постигам без кьорава изолация, така че...
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
На марко оборотите/въздухът е много. Аз и после стелибг му обърна внимание. Направо да ги напише тези обороти и ще почне да се вижда първата. Която не е самоцел, а признак за правилна настройка. 130 изолирани квадрата и да не може да се поддържа със 7 киловата... Аз го постигам без кьорава изолация, така че...
И аз това казах трябва да може да се подържа с 7 киловата. Да нагласим степените да горят нормално пък тогава ще мислим за други хитрини.
markoscbr - специалист
няма проблем Трифоне , с тока аз нямам проблеми не спира всичкото захранване в цялата къща си работи нормално
от таблицата намалих въздуха понеже Анди а не само той твърди че ми е много въздуха, наистина аз не държа да виждам горелката си на 1ва мощност а да работи най рационално,не може да не подържа 7кw както го дават по книжката, Анди по какъв начин виждаш оборотите на тази горелка и ги променяш кое трябва да се пипне по дисплея за това благодаря #-o
markoscbr - специалист
няма проблем Трифоне , с тока аз нямам проблеми не спира всичкото захранване в цялата къща си работи нормално
от таблицата намалих въздуха на 3ст-45 2ст-40 1ст-35 и ще се наблюдава понеже Анди а не само той твърди че ми е много въздуха, наистина аз не държа да виждам горелката си на 1ва мощност а да работи най рационално,не може да не подържа 7кw както го дават по книжката, Анди по какъв начин виждаш оборотите на тази горелка и ги променяш кое трябва да се пипне по дисплея за това благодаря #-o
gunpowder - специалист
Здравейте отново , в кой случай би следвало разхода да е по-нисък , ако горелката работи 24/7 или ако спира с 2 почивки по 5 часа , как мислите ?
andy_forresite - майстор
markoscbr написа:
... по какъв начин виждаш оборотите на тази горелка и ги променяш кое трябва да се пипне по дисплея за това благодаря #-o
В долния ляв ъгъл на дисплея се сменят 5 неща: датата, настроената температура на водата, температура от датчика за БГВ, осветеност и обороти. Показанията се сменят с горния десен бутон. Трябва да пише числа с rpm накрая.

gunpowder, според мен разходът ще е по-нисък с прекъсванията заедно с настройка на висока температура за спиране на помпата, за да не изстива много водата. Примерно работната на водата е 62 - слагаш помпата на 58. На 57 ще спре да върти и ще изстине до предполагам 48-49° . Ефектът ще е по-голям при изолирано жилище, запазващо дълго топлината си. В противен случай пак ще е по-малък разхода, но за сметка на по-ниска температура, която няма и да е постоянна (за 5 часа ще пада и после още да кажем към 2 часа ще се наваксва загубеното). Най-добре е една пауза от 7-8 часа през нощта. Тогава се спи по принцип и едва ли има особено значение дали температурата е паднала с 2 или 3°.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: