Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bai_bradyra - специалист
Може ли да се замени нашият контролер с натурелския: http://www.naturela-bg.com/bg/product/5 ... n-displei/ ?
Или да чакаме да пуснат и за нас NPBC-V5?
Bobi Arnaudov - специалист
yotebote написа:
ОК ще опитам. Ако има значение да кажа, че горя иглолистни пелети и в момента вентилатора е: P1-40, P2-48, P3-54 :yawinkle:
Що се отнася за напрежението при мен е доста стабилно и е около 230в.
Ясно, значи нещо на брата вентилатора се е изпиздил. При него също е около 230 волта + - 3-4 волта което няма да играе в граници спрямо оборотите с 200-300. Както и да е утре ще му отворя горелката и ще му замеря тока при 42 % вентилатора какъв ампераж консумира, както и при мене за да се разреши един път завинаги тази аномалия. Също ще погледна и характеристиките на двигателите дали са еднакви. Само да дойде утре и да ми пристигне новия мултимер :-D
gnt69 - майстор
bai_bradyra написа:
Може ли да се замени нашият контролер с натурелския: http://www.naturela-bg.com/bg/product/5 ... n-displei/ ?
Или да чакаме да пуснат и за нас NPBC-V5?
Аз ще чакам като пуснат свободно с ламбда контрола. За момента тоя дето си имам ме устройва. Преди месец ги питах и виж какво ми отговориха натурела.

NPBC-V5 контролерът е предназначен за управление на висок клас пелетни котли с повече изпълнителни механизми и сензори. Това прави софтуера на този продукт зависим от точната конфигурация на котела и затова не може да бъде универсален. NPBC-V5 е разработен специално за котлите на нашия клиент Sun system и вариантът на софтуера, който имаме в момента работи само с този конкретен модел котли. Не можем да предложим на крайни клиенти този контролер.
stakoz - специалист
Това вече го писах по-рано в темата, - ето какво пък ми отговориха преди време Натурела за Грейко РБ20 (от по-старите):

"Относно контролер NPBC-V3C, бихте могли да го монтирате във Вашата горелка, стига това да не е проблем за гаранцията и поддръжката на горелката. Изпълнителният модул има същите размери и присъединителни отвори като този, който имате сега, но контролният модул (с дисплея) ще остане извън горелката. Освен това оптодвойката ще отпадне. Другата разлика е, че за измерване на температурата на котела се използва друг тип датчик - NTC, а не PT1000, както е в контролера на Грейко. Благодарение на възможността за настройка на всички важни за управлението на горенето параметри, NPBC-V3C може да се адаптира към почти всяка пелетна горелка. Към контролера може да бъде вграден NRM-W3 WiFi модул, служещ за дистанционно наблюдение и контрол на горелката през системата на Натурела- "Naturela Smart home“.
Повече информация за версията NPBC-V3C-1, която е подходяща за Вас, може да получите от следната документация:

http://www.naturela-bg.com/files/NPBC-V ... 3_0_BG.pdf"
yotebote - помощник
Bobi Arnaudov написа:
Просто искам да направиш един замер на напрежението и да засечеш при колко % какви обороти е двигателя за да знам какво става при брат ми. Но когато ти е удобно - не е чак толкова важно, защото дигнах оборотите на над 55% и положението се закърпи :partyman:
При 48- оборотите са 900 +-10 , а на 54 са 1000+-10
Bobi Arnaudov - специалист
yotebote написа:
Bobi Arnaudov написа:
Просто искам да направиш един замер на напрежението и да засечеш при колко % какви обороти е двигателя за да знам какво става при брат ми. Но когато ти е удобно - не е чак толкова важно, защото дигнах оборотите на над 55% и положението се закърпи :partyman:
При 48- оборотите са 900 +-10 , а на 54 са 1000+-10
Мерси много пич. При брат ми са същата работа, явно е от самата версия на софтуера/хардуера.

Поздрави и отново благодаря :partyman:
filmatoplo - майстор
Странно мина денонощие а никой не пише за вентилатора си . :?
gnt69 - майстор
filmatoplo написа:
Странно мина денонощие а никой не пише за вентилатора си . :?
Ами въртят се вентилаторите. Вчера направих първо почистване за сезона. Много пепел под димогарните тръби почти задръстен. Та се чудех ако сложа един шмиргел над пламъка дали няма да се връща повечето пепел в пепелника и колко ще се обърка движението на газовете.
filmatoplo - майстор
Чудя се още защо не си поставяте отражател в котела Грейко.
andy_forresite - майстор
Според мен ще има ефект с така любимия ти шмиргел. Знам че много го харесваш :) Дай идея как да го окачим де.

Какъв е смисълът да пишем за вентилаторите и оборотите. Който го снабдяват с калпав ток да си се мъчи. Никой не може да му помогне. Става въпрос за помощ от форум. Е*ал съм му ... тлее на първа, ръчка втора, разгаря се, връща първа и ако оборотите са окей стои на нея. Те обаче почти винаги не са, втора и така.
И да знаете, оборотите нямат никакво значение за хубав пламък [-( . Затваряйте си очите като ги задавате. Излишна възможност за настройване...

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: