Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Филма каза, ма Е1.
Започни и да мислиш! Не се сърди, но пуснат свободно сензор около платката......!!!
Трябва да е закрепен на подаващата линия, след съответната помпа.
Ако има нещо, което аз не знам, Филма да казва, а не да клинчи, по разни арогантни печки!
ivelinmmmm - специалист
Ето това каза Филма -Датчика на изхода на котела той служи за отправна точка за стартирането на помпите ,а датчика бгв служи за информация да спре помпата и горелката ако температурата се достигне в заданието бгв ,затова този датчик бгв не се поставя никъде в случая .Или на прост език казано -като нагласиш бгв помпата да тръгне на 55 градуса и подкараш горелката ,когато водата в котела стане 55гр -ще светне диода за бгв и помпата ще се включи :wink: ,по същия начин на колкото си нагласил да сработи и радиаторната помпа и тя ще тръгне заедно със съответния диод.На изхода на котела или ако е котел Грейко има си место къде да се постави датчика за котелната вода обозначен на платката с -В. :wink:
Чел съм го, няма нужда, ама Е 1.
Аз написах, че сензора дава инфо, кога да тръгне и кога да спре помпата БГВ. Сега тръгна ли? А при не закачен сензор имаше ли Е1?
Когато аз ремонтирах коли, ремонтирах само Рено. Филма настройва и Мерцедеси.
Принципите са еднакви, но инженерните решения са различни.
ivelinmmmm - специалист
Сега прочетох как да дам помпи в паралел ,утре ще пробвам и пак ще пиша , с датчик и без датчик с отметка помпи в паралел да видим дали ще има пак грешка
filmatoplo - майстор
Оф -Филма каза да не го монтираш на тръба която ще се нагрява ,най добре пуснат в кутията на горелката ,както и днес направих . :wink:
filmatoplo - майстор
:-D
нед авг 30, 2020 8:52 amfilmatoplo написа:
Помпата за малкия кръг може да се захрани от клемата за бгв , а радиаторната на клема за радиаторна помпа :wink: датчика за бгв не го поставяй никъде да усеща топло щото ще изключва помпата .
ср сеп 02, 2020 8:52 pmivelinmmmm написа:
Сега прочетох как да дам помпи в паралел ,утре ще пробвам и пак ще пиша , с датчик и без датчик с отметка помпи в паралел да видим дали ще има пак грешка
Браво, но защо чак сега, след като книжката ти е първото помагало?!
ср сеп 02, 2020 9:01 pmfilmatoplo написа:
Оф -Филма каза да не го монтираш на тръба която ще се нагрява ,най добре пуснат в кутията на горелката ,както и днес направих . :wink:
Филме, при паралелни помпи, кой ще гаси горелката?
При достигане на Т за отопление, Натурелата ще изключи отоплителната помпа, но ще продължи да кладе огиня за БГВ. Там сензора отчита Т на околоплаткеното. Демек, горелката ще се изключи от прегряване (80+) или ако ѝ изтекат околоплодните води. Така разсъждавам, ма може и да си прав, щом си го праил, че даже и днес. Подскажи каква Т задаваш за БГВ де! Може да се импровизира с някво натамъняване, според сезона и температурата в котелното, че и в кутията.
Винаги има начин, ма удурма ли е, не ми го фали!
filmatoplo - майстор
Не ,каквото и да си включил като режим - котела ако превиши зададената температура ще спре
горелката ,първо в Суспенд след туй загасяне .Ако температурата на котела не превишава зададената -ще върти помпа бгв .И да -за важни неща си четете подробно инструкциите и не правете експерименти да не стане беля.Кой какво паписал в движение не е като да си пред горелката . :wink:
"Parallel Pumps – ще работят и двете инсталации: за отопление и за гореща вода.
Циркулационната помпа за БГВ ще работи докато бойлерът не достигне
настроената температура. Ако стайният термостат е активиран и сработи
вследствие достигане на настроената температура в помещенията, тогава
циркулационната помпа за отоплителната инсталация се спира. При
възстановяване състоянието на стайния термостат, помпата за отопление се
връща в нормален работен режим. "
http://snt-bg.com/wp-content/uploads/20 ... greyko.pdf

Филме, няма Не!
Котелът и помпа БГВ ще работят, докато се достигне настроената температура. Това е без оглед, че настроената за отопление е достигната. Като му виси (сензора) никва работа няма да свърши а трябва да е вкаран някъде.
Писал съм щога ще се изключи горелката.
ср сеп 02, 2020 9:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
...горелката ще се изключи от прегряване (80+)...
Винаги има начин, ма удурма ли е, не ми го фали!
На новата май можеше да се укаже с колко е позволено да прегрява.
filmatoplo - майстор
Да ,всеки да си чете и да си решава ,ако нещо не разбира да не го прави /сам.В инструкцията не са проиграни всички варианти на фантазията на клиентите :wink: .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: