Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:) Мишо ти що не си поглеждаш личните съобщения .
Micho@85 - специалист
ср юли 18, 2018 6:25 pmfilmatoplo написа:
:) Мишо ти що не си поглеждаш личните съобщения .
:)
n.ganev - майстор
Micho@85 написа:
Така понеже прочетох че има нова горелка (star) трябва ли да питам за нея или вече само те се предлагат. Въобще има ли значение дали ще е с новия контролер или не?
STAR е по желание на пациента, а старата версия всеки може да я подмлади срещу известно заплащане - за някои е безсмислено.
Мислех да взема отношение по въпроса за температурата на изгорелите газове, но ме спира факта, че отново " Братя Ганеви лъжат поредният клиент с газанализатора, вземат му паричките и бягят при комшията". Ако някой прчете внимателно назад в тази тема, а и в други - много е писано и изписано по този въпрос.
Явно само аз и още един двама глупака, които явно сме отрочета на покойният Доньо Донев не можахме да проумеем как така аджеба се измениха законите на физиката, че някои колеги в този форум постигнаха дори 60* в комина при 55-70* на изходящата вода Баси :?
Излиза,че котела е с голям КОП
Rumen89 - специалист
ср юли 18, 2018 9:13 pmn.ganev написа:
Micho@85 написа:
Така понеже прочетох че има нова горелка (star) трябва ли да питам за нея или вече само те се предлагат. Въобще има ли значение дали ще е с новия контролер или не?
STAR е по желание на пациента, а старата версия всеки може да я подмлади срещу известно заплащане - за някои е безсмислено.
Мислех да взема отношение по въпроса за температурата на изгорелите газове, но ме спира факта, че отново " Братя Ганеви лъжат поредният клиент с газанализатора, вземат му паричките и бягят при комшията". Ако някой прчете внимателно назад в тази тема, а и в други - много е писано и изписано по този въпрос.
Явно само аз и още един двама глупака, които явно сме отрочета на покойният Доньо Донев не можахме да проумеем как така аджеба се измениха законите на физиката, че някои колеги в този форум постигнаха дори 60* в комина при 55-70* на изходящата вода Баси :?
Излиза,че котела е с голям КОП
Най добре е да се каже, че не трябва да надвишават 150-160градуса и това е според мен.
gnt69 - майстор
ср юли 18, 2018 10:22 pmRumen89 написа:
Най добре е да се каже, че не трябва да надвишават 150-160градуса и това е според мен.
Аз съм на между 120-130 до 140 градуса, при температура на водата 70 градуса с три и половина кила пелети на час с котел и горелка Грейко 20 с турбулатори. Интересно е че при почистване на котела ми се качва температурата на газовете, когато е мръсен е по ниска. Затова го чистя по рядко. Топля буфер и горелката или гори на макс или не гори. По миналата година бях я настроил да гори максимум с 2.5 кила пелети на макс и в по студените дни ми беше спекло саждите в комина все едно полети с пчелен мед. Каква е била температурата не знам с точност но около 100 градуса. Миналия сезон я направих на 3.5 кила то и зима нямаше но и саждите си бяха сухи. :partyman:
markoscbr - специалист
Здравейте момчета някой да каже отдоло в камерата на димните газове изолацията се кашна имам чувството че е правена от тесто ,аз я изчистих изтъркаха ламарината грундирах я сега накъде.Имам идея огниопорни тухли да ги нарежа на късата страна по 2см и си ги слепвам с селикон ,някой да предложи друг варянт благодаря #-o
filmatoplo - майстор
Каква камера на какъв котел :?
andy_forresite - майстор
Пита за Експерт. Вермикулита на дъното под тръбите.
gnt69 имаше този проблем. Не знам как го е поправил.
С тухли мисля че стане по-здраво и няма да се стига до пробиване на вермикулита с шомпола, но минусът ще е по-голяма температура на дъното. Тухлите поемат температура и се нагряват, докато вермикулитът почти не се нагрява и няма топлоакумулиращи качества... каквито не се търсят в случая. Сложен е там да не се нагрява дъното. С тухли ще се нагрее. Спецовете да кажат вредно ли е и защо.
gnt69 - майстор
чет юли 19, 2018 12:03 pmandy_forresite написа:
Пита за Експерт. Вермикулита на дъното под тръбите.
gnt69 имаше този проблем. Не знам как го е поправил.
Ами с вермикулит го поправих. Ново парче изрязано по формата на дъното. :partyman:
markoscbr - специалист
Анди позна котела ,това е моя грешка че не писах,сега пиша експерт рв30 ,Анди нека се нагрява ламарината тя няма пряк контакт с оганя аз като селиконизирам тухлите тъкмо ще поема разширенията ,затова пиша ако има по лесно и хора които знаят да пишст

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: