Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср окт 17, 2018 12:56 pmfilmatoplo написа:
Ампеража не съм го мерил .
Знам. Никой не е мерил тока на горелката, а да не говорим за прословутия вентилатор, дето се спряга с обороти, проценти и напрежение.
Със сигурност и вариациите на напрежението оказват влияние, но те са само част от няколкото причини, както ти самият посочи.
g.gushterov83 - специалист
Те това е консумацията на горелката без да работят шнековете и с вентилатор на 1000 оборота

Прикачен файл

IMG_20181017_213456~2.jpg
filmatoplo - майстор
При различните % на вентилатора кое се променя .
g.gushterov83 - специалист
Логично би било да консумира повече когато вентилатора вурти с по-високи обороти, но разликата ще е милиампери.
Така де, то колко да му трябват на 50- 100 вата мотор?
Това, на картинката, малко му бяга математиката , ама малко.
А иначе мери ли време? Интересно е тия, 2 и кусур киловата, за колко време са натрупани.
Сигурно не е само заради тока на вентилатора?!
filmatoplo - майстор
Като се закачи мултицета на изхода на платката за вентилатора какво показва .
чет окт 18, 2018 8:45 amfilmatoplo написа:
Като се закачи мултицета на изхода на платката за вентилатора какво показва .
Ще покаже напрежение. За мерене на ток, мултицета на Ампери и последователно.
Не му се втелясвай толкова! За да иска повече проценти, вентилатора на оная Грейковица, трябвало е да се мъчи с по кофти условия- комина с малко сечение, незатоплен....
Също както домашния майстор навързал 5 радиатора с ф 16 попътно и последния ахааааа да чуй питела. Бичи помпата на шес, ма пак слаба работа. После пита бай Петко по силна помпа ли да купи или още една и как да я свържи.
andy_forresite - майстор
Триф, мисля че не си прав. Перките и ротора се въртят с голяма инерция. Да, леки са и са чувствителни. Но ако зависеше от тягата то тя щеше да увлича перките и вентът да се върти леко при изчакване например. Не се върти докато не му се подаде напрежение ;)
Аз съм сгрешил с макс rpm. 2540 са, а не 2720. Чуденката как при 49 процента е на 1600 об обаче остава. Процент от какво са тези проценти.
чет окт 18, 2018 10:29 amandy_forresite написа:
Триф, мисля че не си прав.
Естествено, че може да греша.
Филма е наблюдавал тоя "прецедент" при пуск. Казва на 3та били 60 и нещо %.
Горелката бързо ги набира /градусите/, та допускам че комина все още не е бил стоплен.Нека каже как стоят нещата при постоянно горене.
Добре де, да я изкара същата горелка, със същия вентилатор на двора и да видим с тия настройки ко ши са случи!
Кавазаки 636 е 131 коня, с правилното гърне. С голямо ще е хипервентилирано, ще харчи много и няма да има сила.
С малко, ще е удушено, ще харчи по малко, но пак няма да има сила.
Дълги години карах служебно Сузуки, скопено от гърне и малки Кейхин, вместо цивилни Микуни.
Закона на Оммммм си е закон. Примерът ми, с оня компресор и аналогията с вентилатора на Грейко, може да е неуместен.
Спирам да го мисля това, за мен не е проблем, щото ми е ясно, че на твърдо гориво никога не можем да постигнем идеален горивен процес за целият сезон. Просто няма такъв уред, който да гори еднакво добре при 3, 7, 12, 18 или 25 киловата, които ще са нужни от първо палене на есен, до гасенето на пролет.
Сега ми предстои подвързване на една "високо технологична" печка и са чудя къде да споделя как е протекъл монтажа и изстрелването. Не ми се пуска излишна тема.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: