Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Слънчогледови пелети искат повече въздух ,но едва ли толкова. Времето за изчакване също може да се намали .
andy_forresite - майстор
Не разбрахме двайска ли трийска е горелката. За 30-киловатова първоначалното зареждане е добре, но остава проблемът с мъничката доза за първа степен.
Нека допусна че си с 20-киловатова и че не падат негорели пелети от горелката в пепелника при зареждането, разгарянето и при мощност 2 за 140 секунди.
1. Запалка с нагревател го направи на 00. Сега ти е 10, което няма смисъл.
2. Задай вентилатор с нагревател 43% и под него 42%. Времето 6 мин. ти е окей.
3. За мощност 3 свали вентилатора на 49%
4. На мощност 2 намали на 46%
5. На мощност 1 го направи 44% и вдигни зареждането от 1,7 на 2,2.

И обърни внимание когато се гаси дали сменя надписи изгасване/гасене или само гасене. Гледам вече си с термостат, та може и сигнал от него да гаси, не знам.
tihomir123 - специалист
andy_forresite написа:
Не разбрахме двайска ли трийска е горелката. За 30-киловатова първоначалното зареждане е добре, но остава проблемът с мъничката доза за първа степен.
Нека допусна че си с 20-киловатова и че не падат негорели пелети от горелката в пепелника при зареждането, разгарянето и при мощност 2 за 140 секунди.
1. Запалка с нагревател го направи на 00. Сега ти е 10, което няма смисъл.
2. Задай вентилатор с нагревател 43% и под него 42%. Времето 6 мин. ти е окей.
3. За мощност 3 свали вентилатора на 49%
4. На мощност 2 намали на 46%
5. На мощност 1 го направи 44% и вдигни зареждането от 1,7 на 2,2.

И обърни внимание когато се гаси дали сменя надписи изгасване/гасене или само гасене. Гледам вече си с термостат, та може и сигнал от него да гаси, не знам.


С 20 кв. съм ще направя корекцията пише гасене изкл. Благодаря за инфото
andy_forresite - майстор
Срещал съм гасене/изгасване, спиране на захранването, гасене/таймер, но не и този надпис. Сигурно е от стайният. Такова не ползвам.
Твоите настройки си ги пише тук и ако с тези корекции имаш проблем, лесно ще ги възстановиш, нали така? Дано не ме споменавате у вас. Студен дом и съмнителни съвети от непознат ... ще има да му го слагате на този непознат от разстояние по всички дупки, няа има празнО :lol:
bedamusa - специалист
малко стана дублаж
Последна промяна от bedamusa на чет ное 16, 2017 7:24 pm, променено общо 2 пъти.
bedamusa - специалист
bedamusa написа:
stelibg написа:
Прикачен файл:
Screenshot_2017-11-13_20-23-291.png
Прикачен файл:
Screenshot_2017-11-13_20-21-51.png
А това са screenshot с още по еретични настройки (само 23% вентилатор)- всичко работи, като важното е, че разхода е 900 грама на час.
Това с кой софтуер и платка си го пуснал защото при мен това което имам не ми отваря секцията с настройките и ме съмнява, че си взел новата платка. Това, че е с ком порт не е проблем има си преходи които си работят без проблем на мен котела ми е в мазата и съм си пуснал UTP (заради изискването при по-дълги трасета ширмовката да е усукана около носещия данни кабел, предполагам го знаете това) до 3-тия етаж и си бича.

Проблема който изниква при мен е с почистването как чистите пепелта след като изгасите при мен доста дълго след гасенето имам жар която пуши много гадно и това ми забавя чистенето и остава дълъг период без запален коктел?

По повод рационализациите да покажа и моята към момета системата ми работи с старата схема на 32 години и е доста неефективна от страна на радиаторите който са стари без серпентини, термо-глави и са доста неефективни, но това е друга тема която няма да дискутирам сега:
1-вото което направих след като умувахме с комшията проблемите по котела са слагането на това:
Изображение
Изображение
След като горя няколко дни стана следния ефект:
Изображение
Изображение
смени се цвета и пепелта започна сама да се отлепя и пада от стените, идеята бе да отдам малко повечко топлина на ризата преди да отиде в димогарните тръби според мен може да се направи и на чистите Грейковски котли с помоща на планките предвидени за преустройство на комбинираните котли които да служат за петички.

2. След това добавих и пружините за почистване но при вятър имах и температура на изгорелите газове 200-240 градуса малко след фукуса и започна една игра с вентилатора която игра не ми се иска да я повтарям отново за това си взех регулатор на тягата от една Българска фирма правеща комини и други неща нямат я клапата обявена в сайта:
Изображение
И чак тогава успях да смъкна температурата на изгорелите газове на 60-70 без да мърдат при ланда 1.4-1.8 измерена с контролера на колега от форума и без много разлики от заводските настройки. Предполагам догодина, ако съм жив и отделя пари за подмяна на радиаторите и сложа термоглави ще си намаля и разхода.

Това което ми прави впечатление е желанието ви да човъркате горелката с настройките аз нямам нерви да стоя при горелката и да ровя, силно се надявам да не ме оплювате много, много и ако на някой може да му е полезна информацията която дадох да си я използва както намери за добре.
Staio1 - специалист
andy_forresite написа:
Установих следното. Направил съм първа със зареждане 1,6 секунди. По капацитет на шнека трябва да гори около 1 кг/ч при пауза 45 сек. 14 часа гори на първа и още 1 час и 45 мин на втора (1 час) и на трета (30 мин).
На ден изгарят 25 кг. Излиза че няма никакъв цикъл като сбор от зареждането и паузата. Зареждането си е зареждане и паузата си е пауза, но почти. На практика при сипване на бонбони 1,6 сек паузата - времето от спиране на баш шнека до следващото му завъртане - е 45-1,6=43,4 секунди. Съответно при втора мощност със зареждане 3 сек и пауза 45 шнекчо се връцка през 42 секунди. По този начин таблиците за load на трите мощности не са ни верни. Отделно не пада зададеното количество пелети по таблицата. В шнека се верти една стоманизирана спирала и колкото пелетчета са загребани, толкова и се цопват в горелката. Всеки път различно, понякога дозата съвпада.
Накрая вместо трета да ми работи с 2,5 кг/ч тя реално подава три кг на час. Подава 4 секунди с пауза 45,като шнека върти през 41 сек.

Ех Анди, зарязвай го тоз котел да си кюти и си сипи винце или ракийка бре. Ти само при него ли си прекарваш почивката. Нали знаеш че дозите няма как да са еднакви всеки път, то това е напълно ясно. Не му обръщай, чак толкова внимание, гориш си евтиното гориво, топло ти е, устройва те, заебавай го и си гледай кефа с някоя чучарка! :partyman: Хай наздраве!
На Анди му писах още като си купи Грейкото, че си намери играчка, ма той не са наигра бе. Да беше си останал с кавазакито, та поне нямаше да ни занимава с глупости, та и ненабутан щеше да си остане. И това му препоръчах, ама не......който не мисли преди, харчи след.
Още са мота в настройките, даже разбра що е цикъл, ма инак дава добри съвети.
Наздраве!
filmatoplo - майстор
Анди си е в тон с форума ,аз утре правя точно 10 години тук - жената още не се развела с мен ,така че и на него ще му простят че се бави в мазето при горелката. :lol:
andy_forresite - майстор
Мда, доста време прекарвам при сивия. :smoker: :smoker: занаят, не мога да ги откажа, ама поне не пия алкохол. Нищо де, аре :partyman: да сме живи и здрави.
Ще ви бъда много благодарен ако си намерите някой друг за обсъждане.
Тишо гледам още не е почнал да ми го :finga: Ма то 7 часа, има време.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: