Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср юни 27, 2018 8:44 pmRumen89 написа:
Здравейте! Някой има ли реална представа колко сънтиментри са нужни на пламъка за да се развие и да гори добре горелката? Не съм с пелетен котел но има прегради в котела и първата ламарина от горелката е на разстояние около 20 см. от горивната камера. Постепенно разстоянието се увеличава към задната страна на котела и пламъка върви под ламарината.
Какъв е котела? Какво топлиш? Колко е квадратурата, обема...?
Много зех да питам, ма сичко има значение.
Ако вземеш много, с котела, ще възникнат други проблеми- ниска тумпература на изходящите газове и конденз.
andy_forresite - майстор
Такааа, колегата имаше горелка 20 кв и смени главата с 30-ка. Котелът е виадрус 45 киловата. Топли 120 кв.м., 2 етажа, РЗП=240 кв.м. Има 80-литров разширителен съд, затворена система, частична изолация и термоглави. Знаем колко беше разходът на пелети на ден, цената на пелетите и разположението на РС мога да кажа и цвета на стената където е той ... Тук малко преиграх, не знам последните две работи.
Rumen89 - специалист
чет юни 28, 2018 10:32 pmandy_forresite написа:
Такааа, колегата имаше горелка 20 кв и смени главата с 30-ка. Котелът е виадрус 45 киловата. Топли 120 кв.м., 2 етажа, РЗП=240 кв.м. Има 80-литров разширителен съд, затворена система, частична изолация и термоглави. Знаем колко беше разходът на пелети на ден, цената на пелетите и разположението на РС мога да кажа и цвета на стената където е той ... Тук малко преиграх, не знам последните две работи.
Малка редакция топля 240 кв.м плюс 3 бойлера по 80 литра са вече!
Аха...виадрус значи....
Благодаря Анди! Ти нали беше направил някакъв топлообменник на изхода на кавазакито. Ако не си го продал, да ти го купи.
andy_forresite - майстор
Не съм го продал. Не съм и опитвал да го продавам, защото беше замислен като за кавазакито и съобразен със наличното място за монтаж на стена и разположението на кюнците. Вертикален, с форма на малък бойлер, с 9 тръби по 41 мм диаметър, 25 см диаметър и 40-50 см висок, не си спомням точно.
Събира около 13 л вода, има си ППР преходи 32 мм на входа и изхода (едностранно, в горния и долния му край). Ползвах го в края на миналия отпл. сезон. За 400 кг изгорени иглолистни пелети напълно отговори на очакванията ми - спестяваше ми по 4-5 кг пелети на ден. Това бяха ~1,80 лв/ден икономия при моето ползване.
Определено колкото по-силен е пламъкът, толкова повече топлина се улавя. Помня че го ползвах успешно при ограничител на 6 kw, 14400 вата радиатори, бойлер 80 л., вода изход 54-55°, вход 49-50° с антикондензен вентил.

За този 45 кв виадрус трябва по-голям топлообменник - с повече или по-широки тръби и да се направят други фланци като за неговите кюнци. Моите са 130 мм, а на него му трябват сигурно 160 мм. Не е подходящ за големи мощности.
Kondor1 - специалист
Каква е в момента цената на Грейко RB20?
tihomir123 - специалист
вт юли 03, 2018 5:08 pmKondor1 написа:
Каква е в момента цената на Грейко RB20?
2050 лв.
markoscbr - специалист
Дани ,това са хора които копират Грейко ,Грейко дават 2год.гаранця , нека тези хора които ги правят по поръчка се докажат в времето за потребителите или най малкото септември месец на пловдивския панаир видим техните качества и тогава да сменяме горелките с техните благодаря.Не разбрах името на тези поръчковоте
alex_serviz - специалист
вт юли 03, 2018 5:15 pmtihomir123 написа:
вт юли 03, 2018 5:08 pmKondor1 написа:
Каква е в момента цената на Грейко RB20?
2050 лв.
Къде се продават на тази цена?
Заводската цена е 2 117 лв.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: