Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Маркони, на колко процента ти е 3 степен?

Аз мисля че цените на пелетите ще се променят в посока леко нагоре. Миналата година скочиха доста. Идва повишаване на Ел енергията, новите тАкси ...
чет мар 05, 2020 7:06 pmandy_forresite написа:
Маркони, на колко процента ти е 3 степен?

Аз мисля че цените на пелетите ще се променят в посока леко нагоре. Миналата година скочиха доста. Идва повишаване на Ел енергията, новите тАкси ...
А на къф комин е закачена бедната горелка, опитваща са да запали без Бум?
Анди, заеби %те! Марконто няма проблем. Проблем имаш ти- притесняваш са от поредно повишаване цената на пелетите, но аз ши работя за теб. Ши са топля на газ, та белким Керпи са усетят що са им паднали оборотите.
Кога на човек душата му е в окови, картината е в мрачни тонове.
Държа ги в ръцете си, Анди.
-дървената мафия- отказах са от дървата, пък и Гешев ши помага, а гората расте.
-пелето производителите са притиснати от Гешев и от пазара (не ма интересуват високите им цени), бедстват и свалят драстично.
- газта вече е ясна- бат Гойко тържествено обяви драстичен спад в цената.

А дано, ама..........както са казва!
andy_forresite - майстор
Не си добър психолог. Проблем с проценти, цена на природен газ и какъвто и да е друг газ, нямам. Такова не ползвам и не го искам без пари да ме прикачват и 2 г промоция. Моята прогноза е че радостта от намаляване на цената на газа няма да трае дълго.
За въздуха, както може би си забелязал, че (привидно) съм се съгласил с вас. Твърдите че няма значение и ако се наблюдава някаква разлика между обороти в заветния миг на настройване и впоследствие, то единственото, на което тя е възможно да се дължи, са: вятърът навън, достъпът на въздух в помещението с горелката и отворена врата на котела. Това е като да зададеш яркост, контраст и цвят на LED TV-то. Щом е зададено значи остава така каквото и да се случва.
Чудих се какво включва това настройване, за което са изписани 150 страници, а то било да зададеш някакви секунди зареждане около заводските и някакви % вентилатор. Няма значение какви, само трябва да се различават помежду си.
Завчера оборотомерът при запалка показваше 1380 (42%). Обичайно са под 1200. Запали с пушене и БУМ на петата минута. При обичайните под 1200 запалва за между 2 и 2.5 мин без звукови, димни и др ефекти. Ааа, различните обороти да не си помислиш че съм ги отдал на напрежението 230в.
markoscbr - специалист
чет мар 05, 2020 6:31 pmLazarGanev написа:
чет мар 05, 2020 6:26 pmmarkoscbr написа:
чет мар 05, 2020 4:32 pmKondor1 написа:
Газта поевтинява. Дали ще се отрази на цената на пелетите?
Че какво общо има газта с пелетите,това са други търговци. #-o
Има общо разбира се и ниската цена на газа неминуемо ще окаже възпиращо влияние на цените на пелетите, но не трябва да се възлагат големи надежди, че това ще стане моментално или в краткосрочен план.
Лазаре когато вземеш ти да произвеждаш пелети тогава ще определяш цената,ниската цена на газта не помага за производството на пелети,ПАЗАРА ОПРЕДЕЛЯ ЦЕНАТА :yawinkle:
markoscbr - специалист
чет мар 05, 2020 7:06 pmandy_forresite написа:
Маркони, на колко процента ти е 3 степен?

Аз мисля че цените на пелетите ще се променят в посока леко нагоре. Миналата година скочиха доста. Идва повишаване на Ел енергията, новите тАкси ...
Анди по памет мисля че беше 56% за вентилатор мисля че ме питаш но горя люспа на 2сте.52%,за сега се държи добре котлето пак казвам с помощта на някой момчета в сайта , :нямам проблем с оборотите на вентилатора имам чувството че в този сайт само ти имаш проблем, ,повтаpaрям се но мен ме интересува осветителноста rtyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
чет мар 05, 2020 11:51 pmmarkoscbr написа:
Лазаре ПАЗАРА ОПРЕДЕЛЯ ЦЕНАТА :yawinkle:
Марко,
аз съм с фирма на тоя ПАЗАР точно 30 години! Щом не съм фалирал, значи все нещо съм схванал от него! Нали и аз точно това говоря, че цената се определя от пазара? Прочете ли какво съм писал - че ниската цена на газа ще окаже възпиращо въздействие на цените на пелетите (особено на агропелетите, щот там има резерв), но не и веднага, не в краткосрочен план? :cool:
frizera - напреднал
Изминаха почти две седмици след смяна на запалката. Горелката си пали винаги за едно и също време, с тази разлика че котела в зоната на вратата с горелката вече е абсолютно чист, без никакво опушване. Преди ремонта, след 5-6 запалвания почерняваше, а помещението се задимяваше. Чуваше се "буф" и пламъка бе налице. Сега това го няма. Вратата все така не е плътна и светка от едно - две места, но въпреки това пали "плавно", без дим в котелното и без детонация за около минута време. Наложи се след първите няколко часа работа да направя корекция на въздуха, защото забелязах че пламъка е изнесен много назад към шнека и сега от 43% на първа вятъра вече е 37%. Намалих и на другите степени почти пропорционално. В резултат пламъка се нормализира и се изтегли в напред в камерата. Порциите и цикъла не съм ги пипал. Според мен това е резултат от монтажа на вентилатора, защото той е единствения чарк, който е с променена позиция. Беше монтиран с наклон към платката. Може би повече от 10-15 градуса. Реших да проверя дали ако е вертикално монтиран ще пречи на капака и видях че няма никаква пречка да затворя така горелката. Речено - сторено. След няколко часа, когато влезе в режим забелязах проблема с пламъка и видях че осветеноста е под 120, при условие че никога не е падала под 170. Намалих малко вятъра, след ден, два още намалих и сега вече е добре. Котела го почистих, но тази процедура я правя два пъти в сезона и никога не е имало каквито и да е отклонения в работата. Комина и кюнците не са чистени през последните няколко години, тъй като комина е отворен в съседното помещение над пещта, а дължината на кюнците е около 3 метра. Бъркам през фукса и каквото се е събрало в кривката го вадя при почистване.
За сега това е положението след смяната на запалката. Ако има промяна ще пиша пак.
П. С. Горелката работи на таймер - 3 старта на денонощие.
Evgeniy - майстор
чет мар 05, 2020 9:38 pmandy_forresite написа:
Ааа, различните обороти да не си помислиш че съм ги отдал на напрежението 230в.
Анди, ако не е от напрежението си направи една клапа - регулатор на тягата ако нямаш, може и да помогне.
Иначе в процеса на горене някак се саморегулира. Например, ако подаването на пелети ми е малко по-малко от оптималното за тоя въздух, пелетите се натрупват до маса, която се разгаря добре. Разгарянето увлича голям поток въздух и вентилатора се вдига с до няколкостотин оборота. ако няма достатъчно захранване, като поизгорят пелетите кръгово, дето са отворите. пламъка намалява и се дръпва, докато се натрупа нова подходяща доза. Тогава падат с до няколко стотин. Тези флуктоации може да достигнат 1600 - 2000 максимум при мен, или по-малко в зависимост от несъответствието въздух, гориво. Аз така и се ориентирам колко да подам, че да нямам циклично падане и вдигане на обороти.
filmatoplo - майстор
Клапите вършат работа ,поставял съм и нещата са заспивали .Ползвал съм само купешки ,от тези на които се регулират паскалите.

Прикачен файл

cicimage-waw.jpg
cicimage-waw.jpg (9.13 KиБ) Видяна 1505 пъти
Последна промяна от filmatoplo на пет мар 06, 2020 11:51 am, променено общо 1 път.
Евгени, точно за това "саморегулиране" бях писал няколко десетки страници назад, когато бяха яките дебати около пустите обороти.
Филме, клапа имам от малък. Истинска, тарирана по налягане.
Уточнявам още веднъж- върши работа, но само при бурен вятър, че да не ми издърпва пелетите през комина. Чувам я когато работи- дрънка доста отчетливо. Оборотите няма да заспят с клапа, нито с постоянно напрежение. Евгени го обясни супер. Топъл и студен комин, се различават както се различава тясна от широка тръба.
Анди, за експеримента, свалям си клапата и ти я пращам. Ако ти заковат оборотите, подарявам ти я.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: