Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gogosto - специалист
Ето както обещах снимка на градусите с цифров термометър http://media.snimka.bg/s1/5782/037808099-big.jpg?r=0
Искам да подчертая, че сега се загрява котела и температурата на газовете е най голяма, а предното замерване бе на втора степен. Смятам, че разликата е несъществена между двата и се дължи не на неточност, а на дължината на сондата. С турболатор може и още да сваля температурата на газовете.
Tonybk - помощник
Здравейте,с РБ20 съм и отоплявам около 110кв.Вчера си свързах горелката с компа и ми се струва,че май работата не е много читава.Искам да Ви помоля да хвърлите по едно око на графиката и да си кажете мнението.Благодаря предварително.
Прикачен файл:
Screenshot_2017-02-17-20-07-34.png
stelibg - специалист
Tonybk написа:
Здравейте,с РБ20 съм и отоплявам около 110кв.Вчера си свързах горелката с компа и ми се струва,че май работата не е много читава.Искам да Ви помоля да хвърлите по едно око на графиката и да си кажете мнението.Благодаря предварително.
Прикачен файл:
Screenshot_2017-02-17-20-07-34.png
Прилича ми на работа по стаен термостат. Горелката почти не модулира - никъде не видях да слиза на P1.
За 5 часа горелката е гаснала и палила 5 пъти - 101% в пепелника има неизгорели пелети. За по-подробна диагностика трябват изходните данни, най-вече F.Load

Тук съм синтезирал сметките за настройка на горелката според F.Load.

Код: Избери всички

https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=10&t=44543&start=6100
последното мнение в страницата
Tonybk - помощник
Прилича ми на работа по стаен термостат. Горелката почти не модулира - никъде не видях да слиза на P1.
За 5 часа горелката е гаснала и палила 5 пъти - 101% в пепелника има неизгорели пелети. За по-подробна диагностика трябват изходните данни, най-вече F.Load

Тук съм синтезирал сметките за настройка на горелката според F.Load.

Код: Избери всички

https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=10&t=44543&start=6100
Нямам стаен термостат,явно бях доста позанижил дозите.Днес ги направих по таблицата и намалих вентилатора на 37-40.Към момента положението е такова:
Прикачен файл:
Screenshot_2017-02-18-17-19-25.png
Tonybk - помощник
И аз това се чудя защо е гаснела.Фотодатчика ми на моменти отчита много ниски стойности,аз си мислех ,че е зацапан ,но явно проблема е друг.Иначе шнека ми е на около 47-48градуса.За час време 35 кг.Горя пелети от рапица,от 9сутрин до 23вечер работи и държа котела на 68 градуса.Разхода ми в момента е около 40-42кг.
stelibg - специалист
Tonybk написа:
И аз това се чудя защо е гаснела.Фотодатчика ми на моменти отчита много ниски стойности,аз си мислех ,че е зацапан ,но явно проблема е друг.Иначе шнека ми е на около 47-48градуса.За час време 35 кг.Горя пелети от рапица,от 9сутрин до 23вечер работи и държа котела на 68 градуса.Разхода ми в момента е около 40-42кг.
Най-верочтно е гаснела поради липса на пламък. Почистена ли е горелката (малкото капаше с имбусните болтове)?
Ако не е това, значи много малко пелети, много голям интервал на подаване, много "силен" вентилатор. Или пък липса на вентилатор - тогава пелетите ама никак не горят.
Не си дал F.load и останалите параметри - P1, P2, P3. Така може само да се гадае. Ето едно предположение: F.Load ти е 70 секунди, P1 ти е 1/45/40. Пелетите са малко, горелката губи пламък и гасне.
Tonybk - помощник
Флоада ми е 67,горелката се почиства два пъти седмично.В момента настройките са ми Р3 7,4/45/43 ,Р2 3,7/45/40 , Р1 1,9/4 5/38.И в момента фотодатчика ми варира от 6-7 до 150-170.Мисля ,че вчера заради него се е гасила,а днес до момента не се е гасила.
stelibg - специалист
Tonybk написа:
Флоада ми е 67,горелката се почиства два пъти седмично.В момента настройките са ми Р3 7,4/45/43 ,Р2 3,7/45/40 , Р1 1,9/4 5/38.И в момента фотодатчика ми варира от 6-7 до 150-170.Мисля ,че вчера заради него се е гасила,а днес до момента не се е гасила.
Според дадените данни P3 е 50% над 20 KW :)
Аз бих намалил вентилатора с 10 единици - ей така, за експеримент. Само след секунди ще видиш има ли промяна в пламъка.
Tonybk - помощник
Защо не,ще пробвам и ще пиша какво се получава,лошото е,че трудно мога да видя работата на горелката.Котела ми е правен преди години,вратичката му е тясна и горелката не се отваря с вратата ,а влиза директно напред с колела.Тоест за да я видя как работи трябва да я издърпам извън котела.Колкото до настрйките,правих ги по таблицата от форума вчера,а преди бяха Р3 6,2/45/47 Р2 3,2/45/46 Р1 2,1/45/45 ..Ама видно от първата диаграма работи само на 3 и 2 степен ,а на това вече не много студено време не ми се струва да е нормално. А според Вас какви би трябвало да са ми настройките?
stelibg - специалист
Tonybk написа:
Защо не,ще пробвам и ще пиша какво се получава,лошото е,че трудно мога да видя работата на горелката.Котела ми е правен преди години,вратичката му е тясна и горелката не се отваря с вратата ,а влиза директно напред с колела.Тоест за да я видя как работи трябва да я издърпам извън котела.Колкото до настрйките,правих ги по таблицата от форума вчера,а преди бяха Р3 6,2/45/47 Р2 3,2/45/46 Р1 2,1/45/45 ..Ама видно от първата диаграма работи само на 3 и 2 степен ,а на това вече не много студено време не ми се струва да е нормално. А според Вас какви би трябвало да са ми настройките?
Ако за час шнека пуска 35 кг/час и F.Load e 67 секунди то следва:
Р1=0,075*F.Load=0.075*67=5.03
P2=0.5*P3=0.5*5.03=2.515
P1=0.25*P3=0.25*5.03=1.258

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: