Най - вълнуващия въпрос зимно време.
МИРАЖ - специалист
Прикачен файл:
P_20180606_201306_1_p.jpg
Прикачен файл:
P_20180606_201241_p.jpg
Прикачен файл:
P_20180606_201222_1_p.jpg
Прикачен файл:
P_20180606_201138_1_p.jpg
Прикачен файл:
P_20180606_201119_1_p.jpg
пет авг 31, 2018 8:59 pmfilmatoplo написа:
Време е опционално или направо -да има котли Грейко с по дълбок отсек за пепел ,едни 30-40 санта повече ще са доста полезни и не вярвам кой знае колко да оскъпят продукта .Нормално е след няколко години -да се развиват котлите :wink: .
Аз така си реших проблема с пепелта :lol:
filmatoplo - майстор
:prayer: :prayer: :supz: :supz: Супер мислим еднакво прав съм бил :wink: -Грейко да се вземат в ръце и да действат че няма време .
jolobg - специалист
Добре замислено и изпълнено!
За такива като мен, които за да изравнят нивото на фукса и входа за комина, трябва да слизат повече надолу (разбирай копаят, пре-бетонират и ... :axe:), а вече няма накъде, е добре да има и опцията "long-time-пепелник" :-D. Който иска ще си "направѝ сам", който не - ще си го купи. Спирам, защото ще вземат (и мен) да ме търсят от маркетинг отдела на ГОрейкото :mrgreen:
filmatoplo - майстор
:wink: Ами честито -кога започва отоплението при вас ,при мен на 10 ти октомври :wink:

Днес подмених мотора на малкия шнек на горелка Грейко номер 1 -продължава работа :wink: не се гаси и лятото топли вода на един хотел ,зимата топли една къща -човека си я мести :-D
essenov - специалист
ср сеп 05, 2018 4:44 pmfilmatoplo написа:
:wink: Ами честито -кога започва отоплението при вас ,при мен на 10 ти октомври :wink:
Аз още септември почвам да топля на режим - вечер и/или сутрин по 2 часа според климатичните условия.

Искам да си сменя стария контролер с новия, колко пари ще ми излезе? Стария (който изглежда като нов) изкупуват ли го на някаква цена или си купувам новия и стария си го бия в главата?

И още един въпрос: редактирането на настройките от разстояние още ли изисква горелката да е в режим StandBy?
filmatoplo - майстор
:) Не ги изкупуват , и по евтино е в Натурела защото ако трябва да сменяш и ламарината на горелката заради новия дисплей цената надхвърля 400 лв , затова който иска си го купува с изнесен дисплей в кутийка от Натурела и си го прикрепя отвън за 200 и няколко лева :wink: .
essenov - специалист
чет сеп 06, 2018 7:28 pmfilmatoplo написа:
:) Не ги изкупуват , и по евтино е в Натурела защото ако трябва да сменяш и ламарината на горелката заради новия дисплей цената надхвърля 400 лв , затова който иска си го купува с изнесен дисплей в кутийка от Натурела и си го прикрепя отвън за 200 и няколко лева :wink: .
Филме, ти слагал ли си такава от Натурела директно? До колкото знам старите бяха модифицирани специално за Грейко и Натурела не ги съпортваха, не биваше и да се ъпдейтва софтуера. Отвора в ламарината предполагам, че ще го напасна с ъглошлайфа, но ако мога да закача директно Натурелския предпочитам да си е техния, фабричен (NPBC-V4C-1), че поддръжката на Грейковския се свежда до смяна на контролер.

...
Зачетох се в схемите на NPBC-V4C-1 (Оригинален) и NPBC-V4C-G1 (Грейковския), виждам следните разлики в полза на Грейковския контролер:
  1. CS - фототранзистор на датчика за ниво на пелетите.
    Тоя CS, мога ли да го вържа на мястото на стаен термостат, тъй като аз стаен не ползвам?
  2. HES - сензор за обороти на вентилатора.
    Странното е, че в документацията на Натурела за оригиналния контролер показва оборотите на вентилатора, но няма вход за трети кабел за вентилатора? Аз и не съм сигурен моят вентилатор на дъртото RB-20, което не показва обороти, дали има трети кабел (трябва да проверя утре).


Wi-Fi модулът (NRM-W3), до колкото разбирам се закача за гърба на клавиатурата/монитора (NRC-6) и си е оригиналната Натурелска, т.е. не е специален за Грейко. Което не знам как се отразява на управлението през интернет, при положение, че има различни функции. Може би разпознава вида на контролера и показва други функции, ако контролерът е Грейковска версия.

И другото, което не разбрах: на новия контролер има ли настройки, които да изискват горелката да е изключена за да правиш промени от PC/Internet?
filmatoplo - майстор
Последното не го разбирам :wink: -щото щеше да работя друго ако го разбирах :) .
Stefan1981 - напреднал
Долетя и моята РБ20⭐️ с (вай-вай модулче) И играта започна.
Горелката е вече на котлето, сега се заигравам с бункера и шнека. Въпроса ми е:
Какво мога да пипам преди инсталатора да е пусне и да подпише докоментацията?
Аз какво трябва да свържа преди да го викам?
Благодаря!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: