Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
Моя не беше студен(при 110гр на изх.газове),а и тази рехава минерална вата ако я смяташ за изолация, ОК.На този огромен обем вода ако не му е добра изолацията се харчат пелети на вятъра.Операцията нито е сложна нито скъпа.
чет сеп 20, 2018 11:11 amkuuuuuul написа:
Към всички които си копуват нови грейковци,докато още имате достъп от всякъде свалете капаците изхвърлете подобието на изолация и сложете истинска такава (каменна вата).Защото си е българска работа,направили хубав скъп уред и направили икономия от няма 10лв за нещо елементарно, но важно.Също като бойлерите на Шишков.
Бошовците са същата работа, че и по зле.
Та, както казваш, който купува, да си го направи табиетлийската, че мине ли време и мерака минава.
В повечето случаи, котелът е в помещение, което е добре да се постопли, а и тая "загуба" все пак си остава в къщата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами то на всички котли са си такива изолациите, дори и на въглищарките, дето температурите по повърхността са много по високи. Боша даже няма никаква изолация отгоре, освен вермикулита. Пак казвам, че източниците на топлина са вратичките и кюнците. Ама всичко е индивидуално и всеки да си решава - ако котелът е в студено външно помешение е едно, ако е във вътрешно помещение и топлината да остава в къщи е съвсем друго
kalin72 - майстор
Аз си топля зимника от котела, разбира се, не до някакви високи температури, но до десетина градуса. Така че не ми трябва супер изолация на котела. Макар, че като споменахте за пелети на вятъра...но пък и колко ли ще икономисам, ако изолирам сериозно??
чет сеп 20, 2018 12:45 pmkalin72 написа:
Аз си топля зимника от котела, разбира се, не до някакви високи температури, но до десетина градуса. Така че не ми трябва супер изолация на котела. Макар, че като споменахте за пелети на вятъра...но пък и колко ли ще икономисам, ако изолирам сериозно??
Ако е външен зимника, икономията на гориво ще е сериозна, но дали пък не е по добре да си ги има там тия градуси?
kalin72 - майстор
Външен е зимника, и да, хубаво е да е над нулата в него :) Пък за икономията на пелети...вече съм в процес на купуване на слънчогледови Керпи, 270 лв за тон, щото брезнишките производители нещо се ебават с цените и наличността :) Та, оттам ще направя икономия..надявам се :)
filmatoplo - майстор
:x Да пелетаджиите ги слагам вече в графа на -Енерго,Веика и др обирджии .На трето место поръчвам -пелети още не съм видял :lol: уж да дойдат скоро от към Пирдоп Златица .
Айде и аз да се похваля от днес горд собственик на Грейко20 експерт със RB20 стар предстои монтаж и пуск
filmatoplo - майстор
:) Честито , каква квадратура ще топлиш ,до сега с какво си бил ,какви пелети ще ползваш .
:) Честито , каква квадратура ще топлиш ,до сега с какво си бил ,какви пелети ще ползваш .
[/quote]
Благодаря
Около 100кв досега на дърва и въглища със стар руски котел а за пелетите не зная приемам съвети за тях

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: