Най - вълнуващия въпрос зимно време.
D.Metodiev - напреднал
пет яну 11, 2019 4:40 pmшоп написа:
пет яну 11, 2019 4:06 pmD.Metodiev написа:

Утре мисля да взема 5 тона.
Вчера разговарях с един приятел и той ми сподели същата идея.
Идеята му е да зареди няколко тира пелети януари-февруари 2019, защото спорд него след секирата с тока пелетите май месец 2019 ше са по-скъпи, септември 2019 още по скъпи и т.н. Досега инвестициите му винаги са били разумни и след като продаде излишъка на инвестицията, неговото отопление е струвало 0 лв, даже е бил на +

За първи път нямах отговор по темата :?
Аз тая работа съм я измислил още преди 3 години :-D
Ама още не мога да измисля къде да съхранявам 3 тира с пелети :?
шоп - майстор
пет яну 11, 2019 5:08 pmD.Metodiev написа:


Аз тая работа съм я измислил още преди 3 години :-D
Ама още не мога да измисля къде да съхранявам 3 тира с пелети :?
Ако искаш пиши на лични. Имам складове, имам и приятели с много складове. За само 3 тира нямам представа дали ще има сделка, но нищо не се знае.
Поздрави!
andy_forresite - майстор
Имам малко 8 мм и малко 6 мм. Обемното тегло на 8 мм от Полски Тръмбеш е по-малко от 6 милиметровите. Дозичките ми са около 20% завишени с тях. Освен че са по-леки са и с по-малка калоричност. Характерното за тях (горя ги втора година) е че имат гадния навик да се топят и да правят твърди формирования. Едната кора е под горящите пелети, а другата е по-голяма и в предната част. Но при горене по ст. термостат мисля че няма да има такива неща. Трябва да гори прилично. Почнат ли намалявания на мощността да няма поддържане почват и корите, които не падат в пепелника и пречат на горенето. Рекордът ми е 15 часа п1 без кори, буци и пр. Антирекордът е 1 час. Като нападат много пелети и като падне напрежението така става. Поне при мен е така.
tihomir123 - специалист
ANDI бъди със жестока критика както винаги
пет яну 11, 2019 8:11 pmtihomir123 написа:
ANDI бъди със жестока критика както винаги
Тишо, къде е запетаята, бре?
А ясно е, че Анди е неподражаем.
Мислех, че съм спец, ама психологическият му портрет сочи, че е гражданин на света, роден в беден регион, с възраст между 28-53 години.
ianckov - напреднал
Здравейте!
От скоро следя темата, по обичайните причини.
Изпадна ми една камина Екватор 5а, 27kW, ще може ли да и сложа горелка Грейко РБ 30 и ще върши ли работа?
Камината ще е в изба.
LazarGanev - "Велик майстор"
Това ли е камината?
https://www.sizomatik.com/phpThumb/phpT ... 2.png|C|40
Изображение
Не, няма да можеш, ама и не ти трябва - КПД на това желязо е 67% - една трета от топлината отива в комина. Че и 30кВт искаш да и сложиш - иначе скромен :cool:
ianckov - напреднал
Не е точно това.
По-стар модел е.
В момента нямам снимки.
Защо да не е 30kW?
LazarGanev - "Велик майстор"
Защото няма достатъчно площ за да ги усвои. А на тебе наистина ли ти трябва 30кВт горелка? Какво ще топлиш с нея? Бас държа, че и 20кВт ти е голяма!
ianckov - напреднал
Къщата е на два етажа по 104м2.
Има изолация от вътре на обитавания за сега етаж, ще правя такава и на другия, дограмата е сменена.
При възможност ще правя и външна изолация.
Иска ми се да сложа конвектори(климатични тела) за отопление.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: