Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Версията за Грейко не е орязана, а напротив - доплаща се постоянно за доработки, а не се ползва стандартната версия. Най-голямата доработка е добавянето на една допълнителна защита - оптодвойка, каквато не съм виждал в никоя друга горелка. И има смисъл от нея. Другата доработка е използването на много по-сигурния и скъп датчик Pt1000 за следене температурата в котела, вместо евтиния и несигурен NTC. Е, тъй като платката има само един слот за Pt100/Pt1000, не остава място къде да се подвърже датчик за димните газове, който дори да се монтира, не би имал никаква друга функция, освен наблюдение, тъй като разпознаването на огъня при тази горелка става с фотосонда. По друг начин стои въпроса при камината на Грейко - понеже там разпознаването на огъня става чрез температурата на димните газове, затова си има задилжително датчик Pt100, а котелната температура се отчита с NTC, поради липса на втори слот.
g.gushterov83 - специалист
съб фев 08, 2020 9:55 pmves-ko написа:
Здравейте,
Видях,че в схемата от инструкцията на Натурела има вход от PT 100/1000 - температура на димните газове, а в схемата от инструкцията на Грейко това липсва (пише само PT).
В случая става дума за не пълно 'пречертана' схема, но реално с пълна функционалност (защото на екрана може да се показва пемп. дим) или става дума за 'орязана' версия на платката на натурела?
Не е "орязана" платката - сложил съм РТ100 и си работи нормално. Само дето при мен температурата на котела се мери с NTC-10K. Явно има разлика при различните версии.
ves-ko - специалист
Благодаря на Lazar и gushterov за отговора.
Значи ще се вижда, като информация и в приложението.
Да, то е само за информация и няма как само по една темп. на димните газове да се съди за процеса на горене и да участва в логиката за управление, но е полезна информация за нивото на загуби на топлина и вероятноста за образуване на конденз в комина.
damyaniq - специалист
чет фев 06, 2020 5:37 pmТонкобонбонко написа:
съб дек 21, 2019 6:30 pmfilmatoplo написа:
Новите запалки от Грейко си идват с по дългите тръбички , и когато подменям някоя изгоряла от стария модел -сменям в комплект -запалка и тръбичка .Около 10 съм сменил през годините .Питането ми беше -дали някой без да знае при изгарянето на старата запалка -не си е купил нова Японска от Мотор барбекю с желанието да си я смени сам в старата тръбичка , И току виж - Успял . :wink: Е -има ли такива .
В интерес на истината, аз успях да я напъхам японската запалка в старата тръбичка. Не съм имал особени затруднения, освен че после се оказа че старата си е била ОК... Дълга история. Сега си имам резервна :)
Колега дай по вече подробности как успя да напъхаш новата запалка в старата тръбичка? Ако имаш и някоя снимка ще бъде супер Благодаря! :supz:
Здравейте,

Имам следния въпрос. Понеже в книжката с инструкций на горелката (РБ20) на поне 3 4 места пише следното: "При настройване на режим Ignition Setup, ред Heater, максималното време за работа на нагревателя без вентилатор да не е повече от 10 секунди! В противен случай нагревателят може да изгори!"

Настройка от представителя е: Запалване:
- Нагр. 20 сек.
- вен. 46% 6мин
-42% 6мин.

Би ли следвало да се доверя на ръководството и да намаля запалката на 10сек. или да го оставя според сегашната настройка.
Горя слънчогледови пелети ако това е от значение.

Благодаря на отзовалите се
n.ganev - майстор
Пробвай в кой от двата случая запалването се разпознава по-бързо и оставяш тази настройка. Писали сме многократно, че навсякъде е строго индивидуално - тяга на комин, пелети и др. може инсталатора да е съобразил настройките с тези фактори.
Lyubcho_88 - напреднал
Като стигне зададената темп. горелката и мине в поддръжка, след определено време забива и на екрана дава Fan Error. Оправя се след като изключа захранването. Обикновено когато е по-студено, с настройките които съм задал, не изпада често в suspend и няма забиване. Стане ли обаче по-топло си спира. И примерно е доста неприятно ако е вечер и сутринта се събудиш вледенен. :rolleyes:

Къде може да се проблема?

Изображение
brassSob - специалист
пон фев 17, 2020 10:22 amLyubcho_88 написа:
Като стигне зададената темп. горелката и мине в поддръжка, след определено време забива и на екрана дава Fan Error. Оправя се след като изключа захранването. Обикновено когато е по-студено, с настройките които съм задал, не изпада често в suspend и няма забиване. Стане ли обаче по-топло си спира. И примерно е доста неприятно ако е вечер и сутринта се събудиш вледенен. :rolleyes:

Къде може да се проблема?

Изображение
Здравей, вентилатора в поддържа трябва да е 0. Вероятно е оставен на някакви проценти.
n.ganev - майстор
И тези проценти са между 0 и 15%
frizera - напреднал
пон фев 10, 2020 6:37 amdamyaniq написа:
чет фев 06, 2020 5:37 pmТонкобонбонко написа:
съб дек 21, 2019 6:30 pmfilmatoplo написа:
Новите запалки от Грейко си идват с по дългите тръбички , и когато подменям някоя изгоряла от стария модел -сменям в комплект -запалка и тръбичка .Около 10 съм сменил през годините .Питането ми беше -дали някой без да знае при изгарянето на старата запалка -не си е купил нова Японска от Мотор барбекю с желанието да си я смени сам в старата тръбичка , И току виж - Успял . :wink: Е -има ли такива .
В интерес на истината, аз успях да я напъхам японската запалка в старата тръбичка. Не съм имал особени затруднения, освен че после се оказа че старата си е била ОК... Дълга история. Сега си имам резервна :)
Колега дай по вече подробности как успя да напъхаш новата запалка в старата тръбичка? Ако имаш и някоя снимка ще бъде супер Благодаря! :supz:
И аз се интересувам, тъй като вчера изгоря и моята запалка. Сега предстои да я сменям, но все още не мога да взема решение каква и от къде да си купя.
Всъщност https://www.motor-barbeque.com/bg/kvart ... /p171.html дали е подходящ?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: