Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
вт яну 22, 2019 5:05 pmvesonp1 написа:
А пелетите и мойте са от Велинград и Ракитово ама такива цени от 300лв. няма и за тир даже :wink: сигурно има ама тира да си е мой :-D
И твой да е, да не върви без пари. Прицеп надумкан с 24тона. 40-45л. средно на 100км. по Велинградските баири.
vesonp1 - специалист
В интерес на истината ми предложиха и за 300 но не знаели кога ще смогнат с поръчките ( беше май) и това ако аз си намиря превоз и чакам да изпълнят другите заявки....съответно се обернах към друга фирма( явно със заявките преди мен :-D ) и взех от 5 тона два за 340 и три тона за 380 и те така те.......интересното е, че уж по-скъпите био-еко-ала-бала....от вътрешноста на дървото.....чисто дърво без кора(според продавача) прави по-едра и по-влажна все едно пепел......като горене са все тая и май догодина ще взимам от по-евтините.....досега изгорени 2.5 тона като гори от 10.00-21.30 и през ноща от 02.00-07.30 в най-студеното, което си е 17 часа.......сега намалих с три часа, че навън е над нулата, но и в най-икономичен режим хвърчи по чувал и една трета на палене(20 кг), а той е от 12.00- 19.30 и от 02.00-5.30 което е 11 часа горене :finga:
Kondor1 - специалист
Чувах, че 85% от пелетите в Европа идват от САЩ и Канада. Вероятно ще става дума за слънчоглед, не вярвам да си секат горите за износ. Въпросът е в България защо няма такива? Би трябвало да са на конкурентни цени.
jolobg - специалист
вт яну 22, 2019 5:05 pmvesonp1 написа:
...
При мен е много тръбния път и се качва по дебели тръби догоре( трети етаж) и докато се сгрее цялата инсталация :? минава час и нещо и това стана откакто го има трипътния...
В зависимост от вида на трипътния и температурата на смесената вода, байпасът може и да не затваря достатъчно (тъй като не знам какъв е точно трипътния, това ми казва кристалната топка, бобът не знам какво ще предскаже :? )В резултат дебитът през основната линия може да не е достатъчен за да направи бързо обмена на водата в системата. Отделно, поради съпротивлението на тръбния път и радиаторите, или голямото количество на водата (относително спрямо обема в котела) в системата, дебитът на помпата може да не достига. При всички случаи, можеш да направиш експеримент като увеличиш дебитанапомпата или притвориш крана на байпаса така, че да ограничиш потока през него. Внимавай да не прекалиш с второто, защото тогава ще изстине патрона в трипътния и ще влошиш нещата.

Все пак, ти препоръчвам първо да прочетеш какво пише в ръковоството за монтаж на трипътния и тогава решавай как да действаш!
kalin72 - майстор
вт яну 22, 2019 5:40 pmKondor1 написа:
Чувах, че 85% от пелетите в Европа идват от САЩ и Канада. Вероятно ще става дума за слънчоглед, не вярвам да си секат горите за износ. Въпросът е в България защо няма такива? Би трябвало да са на конкурентни цени.
Идват по-скоро от Русия и Украйна, поне това виждам на първо четене в Мрежата...
И цените им не са много по-добри от цените у нас. 1000 тона за 60-70 долара на тон...примерно.
markoscbr - специалист
вт яну 22, 2019 4:28 pmpenchev.r написа:
вт яну 22, 2019 2:13 pmmarkoscbr написа:
В момента горя чамови пелети на 5-6 дена чистя пепелта ,когато вдигам пепелника на Грейкото все едно е на половина с пяаск има слепнали фигурки от разтопен пясък които и най добрия художник не може да нарисува .Но имат хубав пламък и горят много добре


Нямаш пясък,просто си има много пдч и евентуално неправилно горене! :supz:
Пенчев
Целия ноември съм изгорил с Грейкото 4 куб.дирва от които 2куб.ПДЧ секции пепелника препълнен не тежеше колкото сега,така купих от Дунавци но червен етикет казаха ми че са на Трон само че са 2ма братя и разделят бизнеса колко е вярно не знам но същите не бяха толкова калорични и миришеха на смола-бор.Пробвах варянт с въздуха но не съм толкова доволен.по отношение на настройките не съм бил безочастен :partyman:
penchev.r - специалист
Имам линия за производство на пелети и си правя и от пдч ,после като ги изгоря стават на по-тежка пепел като пясък :partyman:
МИРАЖ - специалист
вт яну 22, 2019 6:53 pmkalin72 написа:
вт яну 22, 2019 5:40 pmKondor1 написа:
Чувах, че 85% от пелетите в Европа идват от САЩ и Канада. Вероятно ще става дума за слънчоглед, не вярвам да си секат горите за износ. Въпросът е в България защо няма такива? Би трябвало да са на конкурентни цени.
Идват по-скоро от Русия и Украйна, поне това виждам на първо четене в Мрежата...
И цените им не са много по-добри от цените у нас. 1000 тона за 60-70 долара на тон...примерно.
Лятото се пробвах да внеса слънчогледови пелети от Украйна , нооооо хубави слънчогледови пакетирани пелети са по 100$ на тон а транспора с тир 22тона е 2000лева . Проверих и транспорт с влак , но идва пак много скъпо .
И аз гледах в нета много атрактивни цени но като позвъниш се оказва друго :)
шоп - майстор
вт яну 22, 2019 8:13 pmpenchev.r написа:
Имам линия за производство на пелети и си правя и от пдч ,после като ги изгоря стават на по-тежка пепел като пясък :partyman:
Нека помислим логично. Как от един отпадъчен продукт от мебелно производство ( изрезки от ПДЧ ) които са по принцип сухи, след като вложим енергия да го смелим, без да го сушим и пак го пресоваме ще получим различен продукт освен изходящия продукт, но с по-висока цена и добавъчна стойност :idea:

В София има множество мебелни фирми, които се чудят как да си пласират отпадъка от изврезки ПДЧ, МДФ и т.н. Цената е 15 лв на кош базиран на евро пале и височина метър.

Лятото фирмите се зариват с отпадък.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: