Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tihomir123 - специалист
Въпросът ми е следният:
Възможно ли е пелетен котел да прави конденз, и ако да от какво става, предполагам от голямата разлика в температурата преди палене и след като запали при загряването ли става?
По принцип при мен няма проблем, ама чета, че има хора във форума с такъв проблем.
И може ли да се получи глеч при температура на водата 54 гр.?
Горят се слънчогледови!!!
tihomir123 написа:
Въпросът ми е следният:
Възможно ли е пелетен котел да прави конденз, и ако да от какво става, предполагам от голямата разлика в температурата преди палене и след като запали при загряването ли става?
По принцип при мен няма проблем, ама чета, че има хора във форума с такъв проблем.
И може ли да се получи глеч при температура на водата 54 гр.?
Горят се слънчогледови!!!
С присадена горелка съм, на Бош. Винаги прави конденз, като го стартирам при изстинала инсталация, но е за кратко и малко. Не е проблем
Късметлия си, че ти е направено отоплението читаво и сметнато.
Ползвай си го със здраве и не се филмирай!
Някой беше споделил за локви с пелетен котел.
tihomir123 - специалист
Просто питам информативно, понеже съм нов във форума,а аз съм с котел EXPERT 20 kw.
Между другото нямам притеснения относно конденза [-X
Доколкото разбрах колегата с локвите е имал фабрично дефектна риза
filmatoplo - майстор
Винаги когато паля нов котел с ниска температура от 14-20 градуса - прави конденз но малко оросява се ризата и след 40 градуса вече е сух .След това не прави при работа дори на 50-55 градуса .Е аз им давам съвет на хората под 55 да не падат .
tihomir123 написа:
Просто питам информативно, понеже съм нов във форума,а аз съм с котел EXPERT 20 kw.
Между другото нямам притеснения относно конденза [-X
Доколкото разбрах колегата с локвите е имал фабрично дефектна риза
Неееее, локвите, че и ръжди, бяха от липсата на трипътен вентил.
Снимки има даже.
В друга тема, пак с Експерт, колега имаше проблем с циркулация на първия етаж и по съвет на майстор, махна трипътния. Локви. Намерих му проблема, щото беше качил снимки на подвързването, пак от майстор.
alex_serviz - специалист
Малко извън темата.
Вчера влиза клиент, който от тази есен е с Експерт + горелка 20 kW на слънчогледови пелети и от вратата казва: "Е, то това било много хубава работа! Жена му казвала, че сякаш са на централно парно - само гледаш да има пелети в бункера и си пийваш винцето!"
filmatoplo - майстор
Изпада по нещо и ви информирам .има една рб20 втора ръка почти не е работила на един сезон .направо подарък за коледа.
judas - специалист
Колеги специалисти, моля да ми препоръчате стаен термостат за моята РБ20!
maistora1965 - специалист
judas написа:
Колеги специалисти, моля да ми препоръчате стаен термостат за моята РБ20!
Всичко зависи от това какви пари си приготвил всичките стават повечето ползват това http://www.jov.bg/product/624/staen-ter ... 1flrf.html и това http://elkom-express.bg/%D1%81%D1%82%D0 ... herm-q7rf/ а аз за проба взех това http://www.jov.bg/product/525/bezzhiche ... emnik.html и учудващо работи много добре да чукна на дърво.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: