Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite написа:
Въздуха при мен трудно може да се нагоди.................................. Веднъж 1090, друг път 1310, 1140, 1197 ... Вече не му обръщам внимание.... И така. Изобщо не се оплаквам :)
Анди, така и не закачи един мултицет, да видиш и споделиш дали напрежението е причина.
Може и волтмер, хем ще има още нещо, което да наблюдаваш.
filmatoplo - майстор
Специални поздрави на Н Ганев да си жив и здрав ,и всички Николаевци . :wink:
Отдавна бях споменал че ми дойде на акъла как да се направи почистване на горивната глава на горелката поне отпред на котел Експерт .
gnt69 - майстор
Аз моята я ръчкам може би веднъж седмично с медна тръбичка 30 тина сантиметра ф28. Налепите остават вътре в тръбата, после я почуквам и черното изпадва в пепелника.
И честито на всички именници. :partyman:
alex_serviz - специалист
Честит имен ден на nganev и всички негови адаши! Много здраве и повечко топлина, но не по хорските мазета а на масата, с чаши в ръка :partyman: !
По темата - при мен горелката работи повечето време на 3-та и на 2-ра ст., на 1-ва се включва за малко само при разпалването.
filmatoplo - майстор
Увеличи малко втора - ще я видиш на първа .
filmatoplo - майстор
Анди дай да определим колко е обема на първоначалната доза пелети с които горелка рб20 пали най добре .повтарям Обем -не количество в грамове мерено на везна ,а количество Обем мерено в кана с деления в Милилитри .Понеже в къщи не разполагам с горелка ,ако не те затруднявам и имаш време одари едно рамо по случая .Та нещо от рода ми трябва ,като се пусне горелката да пали ,преди това маркуча да бъде изваден и сложен да пълни каната с деления ,след изсипване на тази първоначална доза ти за две секунди ще видиш колко е ще си я сипиш в главата на горелката да си запали .Предварително Благодаря.
stakoz - специалист
Филме, доколкото знам от упътването на грейко трябва да е 1 литър.
мерил съм го като един от начините за определяне на F.Load-а според инструкцията на горелката
stakoz написа:
Филме, доколкото знам от упътването на грейко трябва да е 1 литър.
мерил съм го като един от начините за определяне на F.Load-а според инструкцията на горелката
В упътването пише 1 литър.
Упътването е за 20 и 50 киловата.
Еднаква ли е първата доза и за двете?!!

Филме, пред милилитрите, сички горелка са равни.
filmatoplo - майстор
Не съм го мерил от горелката затова исках да съм сигурен ,току що напълних 1 литър пелети на ръка в такава кана - бая много изглежда ще напълни 2 горелки ,струва ми се че това 1 л не е вярно.
grants - специалист
Един буркан от компот и няма да има дерт с паленето. :supz: :supz: :supz:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: