Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Трифон П.Трифонов написа:
andy_forresite написа:
Въздуха при мен трудно може да се нагоди.................................. Веднъж 1090, друг път 1310, 1140, 1197 ... Вече не му обръщам внимание.... И така. Изобщо не се оплаквам :)
Анди, така и не закачи един мултицет, да видиш и споделиш дали напрежението е причина.
Може и волтмер, хем ще има още нещо, което да наблюдаваш.
Анди е като момчето с перката на гърбът, Карлсон, дето живее на покрива.
''......... и заминах на работа с 44% вентилатор на първа 1140 оборота.''
"Всеки има право да се опита да бъде Карлсон. Макар че до сега има само един такъв екземпляр."
Това, за подковата, % и обороти вентилатор и липсата на подкова, беше много полезно.
Ако има кой да прочете и да го осмисли ще има по малко шлака в горелката си.

"Ако вдъхновението те посети трябва веднага да зарежеш всичко и да му се отдадеш напълно."

.....ми ни можах да са въздържа.
andy_forresite - майстор
Трифонов, "ако поискаш можеш да скучаеш навсякъде". Като сме тръгнали на цитати...
Отдавна заврях мултицет в контакта и забелязах 1:1 точно каквото съм споменавал неколкократно тук. Проблемът ще да е в хлабава връзка някъде в инсталацията у нас. Днес съм планирал да я потърся. Съседите нямат такива проблеми или поне не са забелязали такова нещо.
filmatoplo - майстор
Айде сега всички ще свалят % вентилатор .Форума е като БГ Мама - там има лек за всичко.Анди това пак не е към теб . :)
andy_forresite - майстор
Научих си урока :yawinkle:
6osi6 беше писал миналата година за стопилките като резултат от повече кислород. Знае много за качеството на горене, за разгръщането на пламъка, обдухването. Преди няколко дни се сетих за думите му и се бях заканил да изпробвам в събота, когато ще съм си в нас, да намаля кислорода за продължително време и да не се ръководя от показанията на фотосензора. Когато писах, че съм пробвал всякакви настройки, съм излъгал [-o< . Заиграх се с подаване и цикъл, малко вентилатор, но се стремях към осветеност над 170. С 1130-1150 оборота е по-ниска. Пламъкът изглежда добре, спокоен е, равномерен, движи се в интервала 150-174 поне докато наблюдавах какво показва. Загубата на 1°С котелна вода с по-ниската осветеност (и въздух) може да се дължи и на повишена консумация на топлинна енергия за този отрязък от време или на по-малко пелети в скарата. Когато се оформи бучка осветеността не става по-добра от тази.
Доброто горене в горелка RB е възможно само при наличие на достатъчно количество пелети (за 20-ката минимум 500 грама) по всяко време, които да бъдат обдухвани отвсякъде с неголямо количество кислород. Пламъкът не трябва да е като на газова горелка, а дъгообразен със стесняващ се връх на факела и спокоен. Резултатът от наличието на тези условия, а сигурно и на още много други, е добре познатата подкова, оформяща се назад за първа степен, отиваща все по-напред и ставайки по-широка на 2-ра и 3-та.
filmatoplo написа:
Айде сега всички ще свалят % вентилатор .Форума е като БГ Мама - там има лек за всичко.Анди това пак не е към теб . :)
Филме, имах догадки, че пишеш там, та помагаш и на мамите.
Последно, да намаля ли народа въздух или е грешка?
Се пак, друго е истински баш майстор да са произнисе.
andy_forresite - майстор
Съвет от НЕмайстор: при образуване на бучки, шлака или каквото е там, резултат на качеството на горивото, да опита първо с леко намаляване на въздуха. Като не става, да си възстанови предишната настройка и каквото стане. Който няма такъв проблем, да си пие пиеньето :yawinkle:
Честит 8-ми декември между другото!
filmatoplo - майстор
Номера е да няма кора във пелетите, а тест с въздуха си направете.
filmatoplo написа:
Номера е да няма кора във пелетите, а тест с въздуха си направете.
В слънчогледовите има кора от семките, ма тякои слънчогледови само от шлюпки ги праят.

Значииии.....няма отърване от шлака. Ши си караме на бучки.
Борих са с едни букови някога, въздух-мъздух, няма оправия и минах на слънчоглед.
Не си спомням да съм пускал тема- Помоооооощ! Имам шлака в котела.
Шлаки нямам вече с втори производител.
Ако знаем как да получим шлака, по лесно ще я избегнем, ако е възможно.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет дек 08, 2017 1:40 pm, променено общо 1 път.
DimitarD - специалист
andy_forresite,

И при мен трета година има бучки като горя пелети фъстъци и слънчоглед. От хубавите чамови не съм забелязал. Пробвал съм всякакви схеми, но най сигурния метод е да играе тоягата в котела. Така че спасение от "струпясването" не съм открил.
Пък и не виждам какъв е проблема да се разръчква при положение че и без това често поглеждам какво става вътре.

Ти с каква помпа си?
gnt69 - майстор
Аз пък бучки не съм виждал в моя. Ама гори няколко минути на 2 по време на разпалването и после само на 3 с 4 кила пелети в час докато зареди буфера. Въздух на 1.6 ламбда нагласен с уреда на Боби65. Температура на димните газове 120 при температура на водата 70 градуса и работа на 3 степен, котела е Грейко 20 с почистващи пружини/турбулатори. Температури на газовете под 100 имам само ако не гори котела. Повечето въздух не винаги значи че изхвърляме по топли газове а имаме по качествено и високотемпературно горене. Това е според мен, може и да не съм прав. :partyman:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: