Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stridata - специалист
ср яну 16, 2019 8:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср яну 16, 2019 8:17 pmstridata написа:
Здравейте! Да дам отчет. Модулацията ми е 15-10-0. Мощност 1 ми е 1.5 подаване с 43 вентилатор да може все пак да има душа да разгори ако се наложи. Мисля, че достигам съвършенство в наастройките и почва лека по лека да ми се изяснявя какво се случва.
Чак до съвършенство.... може би с наличната техника....
Пък то, с тая техника, няма как да не налучкаш правия път.
Занимателно е да ръчкаш. Почти всеки ден променям по нещо, в настройките.
Много ясно, че е за моите знания и моята техника :partyman:
andy_forresite - майстор
Ставаме двама. Минах на другите пелети. Сутринта отидох да пия кафе при грейкотата и ги заварвам в "гаснене/гасене". Поглеждам в бункера - пелетите се закрепили отстрани и въпреки 6-7 кг налични пелети, се вижда спиралата на шнека. За първи път гасна за гориво откакто съм с пелети. Добре че не трябва да бутам...
Вечер токът е силен и съм с 37% на Р1. След обяд е по-слаб и трябва да е 39-40.
До снощи заради пелетите беше 34 и нощем 35%.
morfei1 - специалист
вт яну 15, 2019 11:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аз съм с HOMEMATIC IP. Стайният не е задължителен, но дава обратна връзка за помещението.
Скъпо е, не за цинцари.
Само с термостатни безжични глави ли си или имаш и AP за отдалечено управление? Поръчх днес една глава + AP, да видя как е докато не е свършила зимата, ако остана доволен ще наредя и на другите радиатори, защото с обикновените глави врътнеш на 3 захладнее ти, врътнеш на 4 - стане ти горещо, забравиш я на 4-ри с отворен прозорец в банята, горелката дъни цял ден/нощ на по-висока степен, после търкам ръце разхода висок. Стайният термостат пише, че може да управлява няколко глави, но предполагам трябва да се слага по един, отделно за всяка стая за да са прецизни температурите по стаите и да управлява коректно?

Не е евтино да наредиш навсякъде глави и стайни термостати, но най-вероятно ще се самоизплати във времето, като намали работата на горелката за лудо и повиши комфорта по стаите. Хванах се на хорото ще видим, ще започна с най-студената стая да видим какъв ще е ефекта :roll:
чет яну 17, 2019 1:59 pmmorfei1 написа:
...
Само с главите не може.
Главното е Точка за достъп. Връзва се с рутер.
Не е задължително да имаш стайни термостати. Стигат и само термоглавите, но няма обратна връзка за температурата. Главите имат корекция, че да си нагласиш добра температура, в стаята.
Ето отново положението в момента, докато съм на работа. Има слънце в кухнята и температурата е над зададената от няколко часа. Ако има щори, с необходимите джаджи, те автоматично се спускат. За лятото де. В детската няма стаен и не знам колко е. Ако някой влезе, приложението ще ми обади.
Писах вече. Стаен поставен в голямо помещение, на подходящо място, контролира до 4 радиатора, но само в това помещение.

Прикачен файл

Screenshot_20190117-141404.png
Screenshot_20190117-141404.png (96.55 KиБ) Видяна 1509 пъти
morfei1 - специалист
Да, под AP имах предвид Access Point (точка за достъп) и нея поръчах + 1 глава, то без точката за достъп, са си обикновени електрони глави, къде ги има по за 25лв на други марки. Тръгнах и термостат да поръчвам понеже прочетох, за обратната връзка с главата, но реших да не избързвам, че досега, когато съм бързал, все съм правил работите по два пъти :D . Обещаха утре да е при мен, ще видим как ще е работа. Звучи обещаващо.
чет яну 17, 2019 3:42 pmmorfei1 написа:
Да, под AP имах предвид Access Point (точка за достъп) и нея поръчах + 1 глава, то без точката за достъп, са си обикновени електрони глави, къде ги има по за 25лв на други марки. Тръгнах и термостат да поръчвам понеже прочетох, за обратната връзка с главата, но реших да не избързвам, че досега, когато съм бързал, все съм правил работите по два пъти :D . Обещаха утре да е при мен, ще видим как ще е работа. Звучи обещаващо.
Айдееее, почна са. Сега ши ги натискам за отстъпки. Хахаааа.
За себе си знам, че поне отоплението ще изцяло направено.
Две седмици вече, доволен съм много.

Антоновден е.
Честито на именниците!
andy_forresite - майстор
Да си представим следният сценарии. Имаме от тези електронни играчки. Горенето протича добре и настроените температури по помещения са пред постигане. Засега балансът "Топлина от Р1 към топлозагуби" е налице. Настъпва момента на отприсъединяване на един радиатор. Балансът се нарушава - горелката достига изчакване. Къщата е с добра ТИ и изчакването продължава твърде дълго - гаснене/гасене. През това време се затваря още един радиатор. Докато приключи процедурата по потушаване на пожара (в котела) се отварят двете термоглави или се затварят още, все нещо ще стане. Следва запалване. Дали ще се изплати нещо при такова горене :?
Ако има буфер тогава балансът <Топлина от буфер : топлозагуби> вече е съвсем различно нещо. Крайна цел са редуващите се периоди на горене и негорене, които продължават часове.

Между другото, положенията при обикновените термостатични глави не са: 0, *, 1, 2, 3, 4 и 5. Между 3 и 4 има още няколко градуса, които обичайно са отбелязани с точици. Например при моите 3 е 21° а 4 е 24°. На 3 и първа точка е 22°; на 3 и втора точка е 23°. Дори и между точиците може да се оставят :)
filmatoplo - майстор
Бях споменал за един буфер че се продава ,900 литров , човека днес ми каза цената 400 лв .Здрав е ,до края на декември беше под налягане в инсталацията .
чет яну 17, 2019 9:18 pmandy_forresite написа:
Да си представим следният сценарии. Имаме от тези електронни играчки. Горенето протича добре и настроените температури по помещения са пред постигане. Засега балансът "Топлина от Р1 към топлозагуби" е налице. Настъпва момента на отприсъединяване на един радиатор. Балансът се нарушава - горелката достига изчакване. Къщата е с добра ТИ и изчакването продължава твърде дълго - гаснене/гасене. През това време се затваря още един радиатор. Докато приключи процедурата по потушаване на пожара (в котела) се отварят двете термоглави или се затварят още, все нещо ще стане. Следва запалване. Дали ще се изплати нещо при такова горене :?
Ако има буфер тогава балансът <Топлина от буфер : топлозагуби> вече е съвсем различно нещо. Крайна цел са редуващите се периоди на горене и негорене, които продължават часове.

Между другото, положенията при обикновените термостатични глави не са: 0, *, 1, 2, 3, 4 и 5. Между 3 и 4 има още няколко градуса, които обичайно са отбелязани с точици. Например при моите 3 е 21° а 4 е 24°. На 3 и първа точка е 22°; на 3 и втора точка е 23°. Дори и между точиците може да се оставят :)
Анди, къщата е с добра изолация. Ако и отоплителната е сметната и изпълнена добре, твоите 2 глави ще са притворили с другите. Неска някой писа за огромният топлоакумулатор- къща.
Май ФБРто беше.
Освен това, в Грейкото има 100 литра гореща вода, а разбрах че новият контролер има опция прегряване. Така че, ще има време да угася нечий пожар, без да се разсейвам с отоплението.
Перфектни са. Не очаквам нещо да ми се изплати, а си позволявам комфорт.
Правя си подарък на душата, щом го иска.

Ти защо си такъв Скруч?

Филме, Саксофона бълнуваше неска за буфер.
andy_forresite - майстор
Имам смътен спомен за този анимационен герой. Помня че беше много стиснат паток, за който единственият начин да се зарадва на несметното си богатство е като плува в парите си. Кои други негови характерни черти имаш предвид като казваш "такъв" СкруДЖ?
Ти можеш да постигнеш "комфорт" по много лесен начин. Сменяш варела с 1500-литров и си слагаш обикновени маркови термостатични глави. Може да си пускаш и спираш който си радиатор поискаш, по което искаш време и в каквато искаш степен.
За такива като мен с голЕма необходимост от топло е без значение дали ще имат термоглави, какви ще са, дали ще може да се играе с тях от смарт устройство или въобще няма да има термоглави. И от 1000 долара бройката да си взема и по три термостата в стая, файда няма. В нас зададената се достига много трудно и за кратко. Термоглавите ми имат роля единствено при горене 24/7. Целта тук е елементарна - да се грее вОда. Прекаляване не е възможно. За спорта юни месец запалих при външна 18 и в стаите 24 (глави на 4). Разходът тръгна добре. Даже много добре щом и на Р2 имаше какво да се прави.
За другата крайност - къщите с малка необходимост от топлина, скъпите контроли и водни акумулатори са или в графа "силно препоръчително", или в графа "задължително". Тук целта е как да завъртим супата така, че гигантската мощност от 3 kw :shock: :shock: да не причинява старт/стоп на всеки час.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: