Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 - специалист
gnt69 написа:
Miro4774 написа:
Здравейте. Имам едно питане - защо на горелката температурата показва напр. е 70 градуса, а на тръбата която излиза топлата вода показва 55-60 градуса. Температурният датчик на горелката е сложен в капсолата на котела.
Как мериш температурата на тръбата.
С термометър и вграден барометър който е навид в тръбата.

Прикачен файл

IMG_4414.JPG
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо двата уреда може да имат някакви отклонения, второ (по-важно) - мерят в различни зони
filmatoplo - майстор
Спешно ми трябва информация относно изписване на грешка Fan Eror .Чисто нова горелка рб 20 при палене ми направи следното .
Продуха си с Вентилатора на 100%.
Пусна си първоначалната доза.
Започна да загрява пелетите .
И след няколко секунди изписа на дисплея - Грешка .
Fan Eror.
Питах началството ,съвета бе да прегледам белия кабел за датчика този на Хол да не се размърдал при транспортиране ,и да врътна на ръка вентилатора и да видя дали отчита .Почти не открих повреда и като врътнаха с ръка перката оборотите се покачват - тоест датчика работи .Включих отново горелката и си запали нормално с всички показатели , инсталацията си загря и горелката се кротна на степен 1 ,След полувин час горелката спира по стайна температура ( има стаен термостат) бях си тръгнал вече. .Човека ми се обади и каза че пак пише на дисплея Fan Eror .Ако някой е имал същото да помага - кое да пипна ,Абе кое може да се бъзика около тази грешка.За Суспенд оставих - вентилатор 12 % ,само хипотетично може ли тези 12% да не врътнат вентилатора и Хол да не отчита обороти и да са грешка , фабрично за Суспенд вентилатора е 0 нула %. Който знае нещо да помага, Благодаря.

Относно монтажа горелка Грейко рб 20 на Симе -позициониране на отвора - размера от горе на врата до горелката е 7,5 см ,от двете страни на вратата до горелката е по 12 см .

Прикачен файл

IMG_20170228_180106.jpg
IMG_20170228_180106.jpg (42.66 KиБ) Видяна 2806 пъти
yotebote - помощник
filmatoplo написа:
За Суспенд оставих - вентилатор 12 %
При мен е на 10% и нямам проблеми вентилатора си работи. Горелката е РБ 20 V4T-GR 1.7/1.4
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
съвета бе да прегледам белия кабел за датчика този на Хол да не се размърдал
Това е причината. Ако имаш възможност сложи версия 1.8/1.4
filmatoplo - майстор
Версията е точно 1,8/1,4 . Питането ми беше въобще на някой случвало ли му се това да изпише Fan eror .Ако продължи да се показва грешката- кое да сменям .Интересно че го направи два пъти при изключване от стаен термостат , когато влезе в Изчакване изписва грешката .Казах на човека да направи вентилатора на Изчакването (Суспенд) 0 нула дано софтуера така да не търси обороти на вентилатора по този начин ,ако и това не помогне .
n.ganev - майстор
Куплунга на кабела трябва да е добре вкаран - това е.
filmatoplo - майстор
:) Ок ще го намуша по яко .До колкото видях на клемореда жичките на датчика от ляво на дясно бяха жълта,бяла,кафява по спомен.
Miro4774 - специалист
По рових се в новото управление на Нутела и открих, че моя контролер не разполага с тази опция....Плавното загасяне на огъня (Управление от термостат) може ли да се шонтира по някакъв начин.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: