Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед окт 18, 2020 1:37 pmfilmatoplo написа:
Аз не плюя , ти знаеш само твоята горелка ,аз обикалям 100 и знам % дефектиране . :wink: И винаги предлагам най доброто ,вече каквото изберат. :)
И ти си прав, но не можеш да си специалист на всички производители- разпиляваш се и не е късно да се компрометираш.
Когато аз ремонтирах коли, ремонтирах само на един производител.
Принципите са едни и същи, но инженерните решения различни.

Глей предното мнение- редактирах с учебна цел!
Утре ше земеш да слагаш на слънчаци по два бойлера и ше се хвалиш.
filmatoplo - майстор
Признавам си ,на слънчева инсталация повече от 6 бойлера не съм поставял. :)
нед окт 18, 2020 1:45 pmfilmatoplo написа:
Признавам си ,на слънчева инсталация повече от 6 бойлера не съм поставял. :)
Хахаааа, уби ма с количество!
Имам предвид гъвкавост на домашна системка, но пред Боговете....
Това как ще го анализираш?
https://photos.app.goo.gl/8VQNzjYfaEgDa1EB7
Колко вата ми донесе Райко, през неделните облаци, за краткият половин час?
500л, реални 480, другото го знаеш.
Грешка във времето- само 13 минути са.
шоп - майстор
нед окт 18, 2020 1:45 pmfilmatoplo написа:
Признавам си ,на слънчева инсталация повече от 6 бойлера не съм поставял. :)
Рекорда ми е 20 бойлера, но сега подготвям една слънчева и термопомпена система с над 30 бойлера:-)
pechkata - специалист
нед окт 18, 2020 1:10 pmfilmatoplo написа:
Не робувам на марки ,клиента трябва да получава качествен продукт .
Евалла...!!! :partyman:
filmatoplo - майстор
Говорим за бройка бойлери свързани в 1 инсталация ,как тъй 20-30 :? по колко литра .Аз си признах ,6 бойлера по 500 литра всеки в частна инсталация ,не промишлена.Да споменем и нещо за Грейко -най голям брой свързани бойлери за топлене на бгв с котел и горелка Грейко съм свързвал в една инсталация 4 по 500 литра .
LazarGanev - "Велик майстор"
нед окт 18, 2020 10:58 amfilmatoplo написа:
А ти ме питаше защо гледам други марки :wink: 1 от причините.има оправяне ти си близо ,с рестарт на платката не става ли :? .
Филме, чудя ти се на методите на работа :? . Да, Натурелата е лесен за работа и настройки, но не е най-надеждния контролер и често дава дефекти, съгласен съм. Бройката, която ние сервизираме е четирицифрено число, но макар и да сме близо до Натурела, никога не се е случвало (може да има 1-2 изключения) да сваля контролера, да го нося да го поправят, че пак да хода да го слагам. Имаме си по 10 оборотни от стария и от новия контролери (дънни платки + дисплеи) и като изпищи клиент още на деня или на другия ден максимум сме при него и е отремонтиран. Дали чрез смяна на място на софтуер, дали с подмяна с рециклиран (или пък с чисто нов - ако клиентът желае да си закупи), но с едно посещение проблемът е отстранен, независимо дали случаят е гаранционен или негаранционен. После даваме платките за рециклиране. Но това е възможно само защото съм свил максимално предлаганите марки. Ако аз всеки сезон пускам по 1-2 бройки от всяка марка, естествено, че няма как да имам резервни части за тях и оттам клиентът няма да получи качествено обслужване. Освен това като съм монтирал по 1-2 бройки от вид, аз няма как да ги изуча перфектно и пак не мога да съм максимално полезен на клиента. Въпрос на гледна точка, но аз смятам, че като предлагам една марка (максимум 2), аз предлагам по-високо качество, отколкото ако му дам той да си избира какво да му монтирам. На базата на опита си с различни марки, аз съм видял кое е най-доброто според мен, и така си избирам с коя да се обвържа (това не означава, че не може да си преразгледам избора, но това трябва да става често). Оттам нататък си давам препоръките лично на производителя за отстраняване на проблемите (а не чрез форума да си кореспондирам с него), а от друга страна работя така, че клиентът да е доволен. Отказвал съм да продам 50кВт котел за 150м2 (клиентът ядосан отиде да си го купи от друго място, нека). Например Bijou Design е по моя поръчка и натиск, 10кВт камина също е по моя поръчка и натиск. Да, сигурно звучи нескромно, но сега това са най-продаваните модели. А можеше да си трая и да монтирам други марки, но нямаше да имам резервни части за никоя марка и се оказва, че по този начин клиентът не получава най-доброто качество, нали? Интересно, че Натурела се отнасят с пренебрежение към Грейко, не ги смятат за сериозен клиент (не знам кои са им големите клиенти с това качество), смятат се за по-велики, а всъщност техния контролер е най-слабото място в продуктите на Грейко ( горелки и камини). Всички останали компоненти са много по-издържливи (шнекове, вентилатор...). Въпреки всичко Грейко държат да подкрепят български производители, за да им помагат да се развиват, макар че често те самите поемат негативите. Според мен е правилно те да имат още един доставчик, т.е. да имат горелка и с друг контролер и да развиват двата модела едновременно, пък каквото времето и пазара покажат. Така правят всички сериозни производители. Например Бош в газовите котли имат по 2 доставчика за всеки компонент - газов клапан, помпа, вентилатор, трипътен вентил... Това е важно не само от гледна точка на конкуренция, но и от гледна точка на сигурност на доставките и производството.
filmatoplo - майстор
Аз го писах ,недоволен клиент дори 1 от продукта ми нанася такава голяма щета в моя малък град .Ако ще и за 5 минути да му сменя дисплея -ръкаввицата е хвърлена ,утре на кафето пред всички -марката е оплюта.Сърбам попарата и гледам -как си поръчват други марки щото на еди кой си му изгоря туй онуй на прехвалената камина.Не работиш тук да видиш за какво става на въпрос -много лоши хора .
LazarGanev - "Велик майстор"
Идеални марки и модели няма, но в зависимост от качеството и бързината на сервизното обслужване, всяка марка може да стане добра или лоша. Ти ако се отзовеш на момента и оправиш проблема на място, никой няма и да разбере даже, пък да не говорим за лоши приказки. Ако човека остане 3-4 дни без отопление, естествено че ще го бъзикат за избора му. А пък то като нямаш резервни части, какъвто и котел да монтираш, все нещо ще се повреди някога и пак лиента чака 3-4 дни, седмица, пак недоволен и айде следващия пак с нова марка :-D . Ама те марките бързо ще свършат :cool:
filmatoplo - майстор
И ти си прав .За марките нямам коментар ,оня ден камион свали 10 котела Голденфайер поръчка от клиенти ,тук пък цената изигра роля . :wink:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: