Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
Загубата на 1°С котелна вода
1°С е тежка загуба. Слагаш шмиргели в този ред и си ти.
Прикачен файл:
GE1.JPG
GE1.JPG (60.76 KиБ) Видяна 1482 пъти
andy_forresite - майстор
DimitarD написа:
andy_forresite...
Ти с каква помпа си?
Само анди. Може и без обръщение. Ами ето ти "рецепта". После кажи дали има някакъв положителен ефект.
Грундфос алфа 2L 25/40 180.
gnt69 написа:
...Температури на газовете под 100 имам само ако не гори котела. Повечето въздух не винаги значи че изхвърляме по топли газове а имаме по качествено и високотемпературно горене...
Има много истина в това :partyman:

6osi6, температурата в кюнеца на първа е 70-78° с прилично пламъче. На водата 62-63. Над 100 само на трета засега. При шомполиран котел на първа най-много 70. Няма накъде да се правят подобрения. Шмиргел има смисъл да пробвам заради прахоляка под тръбите. Не съм най-големия чистник, но котела чистя всяка събота или неделя, т.е. задължително 1 път в седмицата.
filmatoplo - майстор
Та да си кажа аз идеята за горе долу почистване бучките отпред на главата на горелката - щото някой може да иска да си прави .Идеята ми да се направи в случая само когато горелката е на котел Експерт и отстрани защото почистващото устройство ще седи срещу горелката .Самото почистване ще се състои в моторче което ще движи един палец който ще минава така че да бута пепелта от предната част от главата .Кога и колко секунди да се движи - това ще се регулира от управлението .Дано сте схванали ,някой може да го драсне .
Здравейте,имам комбиниран котел Грейко Expert20.Закупил съм си и цялото преуборудване за твърдо гориво,но от фирмата от където го закупих не можаха ма ми обеснят как се ползва котела на дърва.Ако някой знае как става нека да обясни.Горелката ми е монтирана странично,трябва ли да се махаили може да се ползва на дърва заедно с нея и т.н.
Благодаря.
filmatoplo - майстор
Горелката май не пречи .относно монтажа - един Ге образен винкел се монтира на отсрещната страна срещу горелката има си отвори за болчета ( отворите са подготвени само се избиват ) там се поставя и клапата - тя се пада отвън .Скарата ляга долу на винкела а горе се подпира на отсрещната стена .Трябва обаче отстрани горе на котела да има отвор с резба за регулатора за тяга ,който дърпа клапата със синджирче .Напънете леко акъла де - кой подрежда пъзела на детето в къщи . :wink:
filmatoplo написа:
кой подрежда пъзела на детето в къщи . :wink:
Пъзела се подарява, в случая- продава.
Детето трябва да се напъне, за да нагъне някоя и друга мозъчност.
Като си плащаш, някому, трябва да е другояче.
Не съм се сблъсквал с конкретния пъзел. Жалко, нямаше го, когато имах потенциал.
Родителите да помагат!
Здравйте до година мисля да ск слагам централно парно на къщата та исках да попитам кой е по добър катл икономочност и надеждност. Искам да е напълно афтоматичен. Четох из форума обаче съм нов и не мога да схвана още къде е как става. А и от телефона пиша и не ми е удобно. Имам направен един проект обаче как да гл кача като файл не видях от къде. Извинявам се ако мястото не е тук на въпроса ми. Ако ми помохнете ще съм благодарен.
andy_forresite - майстор
Снимай листата с телефона и качи снимката в някой сайт за качване на снимки. След това просто пускаш линка към сайта.
Сигурно питаш за локално "парно", а не централно. Централното е от топлофикация, а локалното топли само у вас. Най-много в още едно жилище, долепено до твоето.
Автоматични са всички пелетни котли. Има и автоматични за въглища.
Ако не можеш да се справиш със снимките, опиши ситуацията в отделна тема - площта за отопляване, какви kwh са записани като необходими, какви радиатори ще се слагат по този проект, какво ти е изложението, наличие на топлоизолация (къде и каква, колко см дебелина), какво ще се поставя за произвеждане на топлинна енергия (котел с какво гориво или пелетна камина).
Ще пробвам така снимах си дисплеят на телефона "screenshot" ако не се получи тогава ще кача в някой сайт.

Прикачен файл

Screenshot_20171210-112658.png Зддравейте ето проектът е този който мо бе направен,какво мислите благодаря
А това е вторият котел само на пелети бил този, а първият който беше той е бил комбиниран, обаче не ми беше казано че е така аз сам научих от други сайтове. Ако дадете мнение ще съм благодарен.

Прикачен файл

Screenshot_20171210-122532.png

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: