Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
[quote=LazarGanev post_id=1085054 time=1635599047 user_id=5782]
А кой е казал, че нямаш отдалечен достъп? Ти си имаш някакви програми, които винаги можеш да променяш през телефона :cool:
[url]https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAE[/url]
[/quote]
Ммм да видях ги ама нещо цените не ми допадат :-D
Тези са доста по поносими някой ползвали ги?
https://sosmart.bg/product/sosmart-pro- ... smart-home
zig_77 - специалист
Здравейте, ще си вземам спирали за димогарните тръби. Размера ми е ясен, но има два модела и незнам от кой да взема. Дайте съвет.
Прикачен файл:
Screenshot_20211031-180723_Samsung Internet.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20211031-180841_Samsung Internet.jpg
don.nasco - специалист
пет май 07, 2021 10:15 amdon.nasco написа:
Привет,

Аз продължавам да се "заигравам" с Летният режим.
Мисля, че открих "бъг" в софтуера на контролера, можете да го видите тук. На графиката може да се изключва дадена крива като се "цъкне" върху името й в легендата. (за отчетливост на проблема предлагам да изключите Tboiler(in), TFlueGases и Toutside)

Задал съм Хистерезис 5 градуса, а температура на БГВ 50 градуса. Въпреки това, когато температурата в бойлера падне с два градуса и включва помпата.
Явно не взема предвид зададената стойност.
Оказа се, че наистина има бъг в фърмуера и след малко лутане между инсталатор и Грейко, от Грейко го потвърдиха и са уведомили Натурела.
Очаква се да излезе софтуер 2.1 (няма точна дата), в който проблема ще бъде отстранен.

Поздрави и хубав ден,
Атанас

P.S.: @zig_77 моите са тези от втората снимка.
Здравейте имам 30kw котел с горелка и тази сутрин прочетох че трябва да е настроен на 75 градуса на водата. Моя от инсталатора е на 63. Да пипам или не ?
don.nasco - специалист
Привет,

А имате ли трипътен вентил на котела? С тази зададена температура бих казал, че нямате, което пък сигурно води до доста конденз....
чет ное 11, 2021 12:12 pmdon.nasco написа:
Привет,

А имате ли трипътен вентил на котела? С тази зададена температура бих казал, че нямате, което пък сигурно води до доста конденз....
Нямам
don.nasco - специалист
В такъв случай определено си мисля, че е хубаво да караш котела на по-висока температура.
И определено помисли за монтирането на такъв вентил, ако държиш да експлоатираш котела дълги години.
чет ное 11, 2021 5:41 pmdon.nasco написа:
В такъв случай определено си мисля, че е хубаво да караш котела на по-висока температура.
И определено помисли за монтирането на такъв вентил, ако държиш да експлоатираш котела дълги години.
На каква температура да го настроя и безопасно ли е ?
don.nasco - специалист
Не мисля, че температурите, които могат да се задават на горелката са опасни.
Максимума е 80. Аз моя го държа на 75.
prascho - майстор
Зададената температура на горелка Грейко се различава от работна температура. Пример, ако си задал 70 градуса, ще ти работи на около 66-67гр в зависимост от дозата на степен първа и втора. При зададена температура 75 гр, ще подгрява вода до 71гр някъде.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: