Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
По добре полски отколкото механик с гидоре да разглобяване и да махам капаци и тн. За прахта вече го споменах. Как ме карате, когато почне сезона да отида до един човек с грейко и да му изчистя котела и да на правя клип.
gnt69 - майстор
вт юни 25, 2019 7:53 pmRumen89 написа:
По добре полски отколкото механик с гидоре да разглобяване и да махам капаци и тн. За прахта вече го споменах. Как ме карате, когато почне сезона да отида до един човек с грейко и да му изчистя котела и да на правя клип.
Недей ходи ами си задай въпроса колко ще се изцапам ако хвана прахосмукачката и изпълня точка 5. Точка 4 я изтърваме защото в тръбите има пружини и те чистят перфектно с ръчка при затворен и запален котел.
Прикачен файл:
o4istvane.jpg
o4istvane.jpg (27.99 KиБ) Видяна 1306 пъти
n.ganev - майстор
Прикачен файл:
FB_IMG_1550164176400.jpg
FB_IMG_1550164176400.jpg (41.52 KиБ) Видяна 1294 пъти
Става все по-интересно
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че прекалено голямо внимание му обръщате на Руменчо, а той явно умира от кеф да е център на внимание, постоянно костюмар го раздава, с бяла риза и вратовръзка. Няма лошо, ама темата наистина се напълни със много спам :wink:
n.ganev - майстор
Прикачен файл:
FB_IMG_1556486411543.jpg
FB_IMG_1556486411543.jpg (67.84 KиБ) Видяна 1285 пъти
andy_forresite - майстор
Таа луда ли е да кърка сама :?
Котлето може да се почиства безпрахово. Право дума gnt69. Понеже повечето са без механизъм и ползват четка шомпол, с бавни движения във всяка тръба се събаря пепелта в долното отделение. От там без прахосмук се вади с бърз окачвач или подобна летва. Материалът е без значение.
Когато обаче се бърза се вдига прах.
Не е необходимо тръбите да се чистят до метал. За 2 часа така или иначе пак ще са се напепеливили. А който има ръчка и прахосмукачка може да вдигне пепел само при сваляне на наслоилата се пепел по петте стени на първи ход ала голям паралелепипед. А да, и като вади отпадъка под огъня.
Почистен моят е с 20 градуса по-топъл кюнец. След 30 литра олЮ ги сваля и повече не ги увеличава. Горене има докато затрупа горелката с пепел, не се задръстят дупките за дима, кюнците и самият комин.
Rumen89 - специалист
вт юни 25, 2019 8:01 pmgnt69 написа:
вт юни 25, 2019 7:53 pmRumen89 написа:
По добре полски отколкото механик с гидоре да разглобяване и да махам капаци и тн. За прахта вече го споменах. Как ме карате, когато почне сезона да отида до един човек с грейко и да му изчистя котела и да на правя клип.
Недей ходи ами си задай въпроса колко ще се изцапам ако хвана прахосмукачката и изпълня точка 5. Точка 4 я изтърваме защото в тръбите има пружини и те чистят перфектно с ръчка при затворен и запален котел.

o4istvane.jpg
Тия там капачета се развиват с ключе.Но няма значение прави сте по добре се чисти от виадроса. Айде живи и здрави ще ви направя клип и ще го кача пък който се обиди здраве да му е. Важното е да се споделя мнение от всички гледни точки. Затова е форум за да се дават мнения плюсове и минуси на даден продукт. Аман бяхте го обърнали на veesteleshop.
filmatoplo - майстор
Най лесно се чисти котел с това.

Прикачен файл

3915769-orig.jpg
премахната реклама
Последна промяна от Virtex на съб юни 29, 2019 5:51 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
вт юни 25, 2019 11:38 pmАква терм 2016 написа:
Колеги като стигнете до радиаторите и нещата за изграждането на отоплението звъннете ще направя най добрите цени.0878987445 . :finga:
Ти бегай, да не го отнесеш!
С най добри и шеговити чуФства.
....рекламьор такъф!!!

Бе за къф ч.. ши ми напрайш радиатора, кат съм издухал гарнитура?!!
Опаааа, ти само цени прайш. Ай....бегай!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: