Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
judas написа:
n.ganev написа:
От 6 месеца имам UPS с чиста синусоида, вече е и към горелката...
А може ли да се изключи големия шнек и горелката да се включи към обикновен UPS?
То всичко може ама цък цък и язък. Нищо няма да работи адекватно особено вентилатора.
Kondor1 - специалист
Miro4774 написа:
batpetio написа:
Има трипътен вентил,подава до 40гр. вода към подовото(това ми каза майстора),но 48кв.кога ли ще се загреят,а това означава ли че е нормално да има вода ???по точно от конденз....и да вдигна ли Т на котела на 65гр.И ме интересува възможност ,да се наблюдава,управлява работата на горелката през интернет.... :sad: малко съм лаик в тая област но разчитам на коректен отговор... :cry:
И аз това се опитвам да обесня ама никой не ме разбира, че с 55-60 градуса на водата никога няма да стане топло в къщата.
Не мога да се съглася. С 53-55° на водата в стаите става 24-26° при денонощна работа без спиране. Ако я вдигна над 60° може и 30° да я докарам в най-топлата стая.
шоп - майстор
Kondor1 написа:
Miro4774 написа:
batpetio написа:
Има трипътен вентил,подава до 40гр. вода към подовото(това ми каза майстора),но 48кв.кога ли ще се загреят,а това означава ли че е нормално да има вода ???по точно от конденз....и да вдигна ли Т на котела на 65гр.И ме интересува възможност ,да се наблюдава,управлява работата на горелката през интернет.... :sad: малко съм лаик в тая област но разчитам на коректен отговор... :cry:
И аз това се опитвам да обесня ама никой не ме разбира, че с 55-60 градуса на водата никога няма да стане топло в къщата.
Не мога да се съглася. С 53-55° на водата в стаите става 24-26° при денонощна работа без спиране. Ако я вдигна над 60° може и 30° да я докарам в най-топлата стая.
+ 1 Разбира се, че може. При мен водата е 52 и температура в цялата къща 25 градуса

Всичко зависи от топлозагуби и топлоотдаването на отоплителните тела. Може и с 40, може и с 30 градуса да се грееш ако сложиш повече радиатори, или подово или пък конвектори.
benimm8808 - специалист
Колеги искам малко мнения от вас относно Котел Еxpert 30 + горелка RB30.Смятаме с един познат 3 етажната му къща и необходимата мощност излиза към 35кW.
Чуденето ми е дали този котел и горелка ще смогнат на тези 35кW ,малко на границата идва?
Питането ми е кой е следващия модел след 30кW.
Поздрави.
Колеги пробвал ли е някой какво става ако се върже ups тоя на техногама за генератор от по-евтините? Дали ще успее да поддържа горелката чрез генератора за дълго време?
stelibg - специалист
st1nki4a написа:
Колеги пробвал ли е някой какво става ако се върже ups тоя на техногама за генератор от по-евтините? Дали ще успее да поддържа горелката чрез генератора за дълго време?
Току що разгледах спецификацията на UPS-ите на техногама. На хартия изглеждат добре. Предимство, спрямо останалите е, че имат изводи за външна батерия. Даже старите акумулатори от колата вършат работа, но след 5-6 пълни разряда капацитета им спада толкова много, че са неизползваеми.

Според мен, няма никакъв проблем, един такъв UPS да движи горелката, вентилатора и шнековете. По спомени най-голямо натоварване има при използване на запалката, после консумацията е около 70 вата( когато работят двата шнека и вентилатора). Мисля, че 400w ще се справи чудесно. Този 200w ще е "на ръба" (заради запалването)
filmatoplo - майстор
benimm8808 написа:
Колеги искам малко мнения от вас относно Котел Еxpert 30 + горелка RB30.Смятаме с един познат 3 етажната му къща и необходимата мощност излиза към 35кW.
Чуденето ми е дали този котел и горелка ще смогнат на тези 35кW ,малко на границата идва?
Питането ми е кой е следващия модел след 30кW.
Поздрави.


Каква площ ще топли ,има ли изградена тръбна и радиаторна инсталация .
alex_serviz - специалист
benimm8808 написа:
Колеги искам малко мнения от вас относно Котел Еxpert 30 + горелка RB30...Питането ми е кой е следващия модел след 30кW...
50 kW
benimm8808 - специалист
filmatoplo написа:
benimm8808 написа:
Колеги искам малко мнения от вас относно Котел Еxpert 30 + горелка RB30.Смятаме с един познат 3 етажната му къща и необходимата мощност излиза към 35кW.
Чуденето ми е дали този котел и горелка ще смогнат на тези 35кW ,малко на границата идва?
Питането ми е кой е следващия модел след 30кW.
Поздрави.


Каква площ ще топли ,има ли изградена тръбна и радиаторна инсталация .
Приземен етаж-70м2
1-етаж-85м2
2-етаж-85м2
Нямат ПВЦ дограма и външна изолация, на пролет ще се сменя дограмата и ще се правят таваните с кнауф и вата.
Няма изградена система, сега ще прави.Идва фирма и предложи приземния и 1 етаж да са на попътна система ,а за 2-рия да се пуснат щрангове за колекторна кутия.На мен все ми се струва,че е по добре да са с колектори на всеки етаж,но пък ще се ползват PPR тръби и може пък да е по добрия вариант попътния.Кво мислите?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: