Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stridata - специалист
вт юли 17, 2018 2:32 pmfilmatoplo написа:
В Бургас 6мм слънчогледови са 240 лв тон -при вас колко са . :?
София вчера 260лв.
Rumen89 - специалист
вт юли 17, 2018 2:32 pmfilmatoplo написа:
В Бургас 6мм слънчогледови са 240 лв тон -при вас колко са . :?
На такава цена ги взех и аз!
lz2skt - специалист
Здравейте.Някой има ли представа темп датчик нтц 10к ,който е за бойлера в комплекта на Грейко с какви параметри е ? Минава ми еретичната мисъл да го пъхна на изхода на котела да мери темп на изх газове,ако е възможно или да се замени с друг подходящ за тази цел и дали ще показва коректно на електрониката ....даже мислех да се обадя в Натурела и да питам дали има вариант да стане....
filmatoplo - майстор
:) Кой ще пита после -от къде да купя датчик нтц :wink:
andy_forresite - майстор
Вземи pt 100 за комина.
Пелети мисля да взимам на не повече от 160-180.
lz2skt - специалист
Що бе Филме ? моята горелка работи в диапазона 70-80гр на изходящи...до 100гр мери...Звънях в Натурела ...обади се някакво девойче дето явно го ползват за др.цели.Не пожела да ме свърже със сътрудник и няколко минути си играхме на развален телефон.Тя питаше,някой и суфлираше ,де тя не разбрала,де този до нея не разбрал.Останах разочарован ...предният път ме свърза с един мъж ,останах мн доволен ,близо 15м говорихме ,чак ми стана неудобно колко е любезен. Аз ми е ясно че се ползва пт-100 (при новата цветна натурела)...просто малко повече инфо не ми беше излишно дали става номера със старата натурела
filmatoplo - майстор
Нежни са датчиците едва ли ще издържат над 100 гр недай си .оня ден едно момче си забравил един кран затворен на серпентината на бойлера който загрява и температурата стигнала до 100 -нищо не се случва просто горелката спира и включва аварийно двете помпи ,човека отворил крана и горелката си влязла в нормален режим след охлаждане под 80 гр .
вт юли 17, 2018 5:22 pmlz2skt написа:
... моята горелка работи в диапазона 70-80гр на изходящи...до 100гр мери..Звънях в Натурела ...обади се някакво девойче дето явно го ползват за др.цели.Не пожела да ме свърже със сътрудник и няколко минути си играхме на развален телефон.Тя питаше,някой и суфлираше ,де тя не разбрала,де този до нея не разбрал.Останах разочарован ...предният път ме свърза с един мъж ,останах мн доволен ,близо 15м говорихме ,чак ми стана неудобно колко е любезен. Аз ми е ясно че се ползва пт-100 (при новата цветна натурела)...просто малко повече инфо не ми беше излишно дали става номера със старата натурела
Надай се, че щот си "уникален" и при тебе ше се получи да минеш метър.
"Девойчетата" в Натурела, ни мож им стъпи на маникюра, а са си баш на място, но не поради твойто разбиране.
В офиса с девойчетата няма сътрудници дето да ти угодят любезно. Предния път се е случило техник да е в офиса и си се заиграл с него.
Анди ти рече нещо, а аз съм боднал аналогов термометър на изхода.
Инак...падишаха обича смелите. Опитай, сподели и при успех ще ти се кланят.
Rumen89 - специалист
вт юли 17, 2018 3:59 pmlz2skt написа:
Здравейте.Някой има ли представа темп датчик нтц 10к ,който е за бойлера в комплекта на Грейко с какви параметри е ? Минава ми еретичната мисъл да го пъхна на изхода на котела да мери темп на изх газове,ако е възможно или да се замени с друг подходящ за тази цел и дали ще показва коректно на електрониката ....даже мислех да се обадя в Натурела и да питам дали има вариант да стане....
Каква температура си задал да поддържа в системата. Правен ли е екперимент някой да премери температурата на изгорелите газове при температура на водата около 70-80 градуса. Гледах вчера едни пелетни котли с кпд 90 % и в упътването пишеше диапазон на изгорелите газове между 110 -170 градуса. Замислих се че моят котел не е оригинален за пелети и работи между 100 - 150 градуса премерено с термометър вкаран в комина. Ако съдя по данните на търмометъра значи имам доста високо кпд. Не съм сигурен дали е важен фактор.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: