Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tihomir123 - специалист
При един приятел има ръжда в тръбната риза, въпреки, че не е чистен пролетта, а сега!!!! Има ли някъкъв начин да се консервира да спре ръжда :? та?
gnt69 - майстор
пет окт 12, 2018 8:46 pmtihomir123 написа:
При един приятел има ръжда в тръбната риза, въпреки, че не е чистен пролетта, а сега!!!! Има ли някъкъв начин да се консервира да спре ръжда :? та?
Да пали олиуто си знае работата. :partyman:
filmatoplo - майстор
:) Това си е черен метал рано или късно като стане на 10-15 год -всичко е химични и физични процеси :) .
tihomir123 - специалист
Така е, черен метал, ама и Дакон също е черен метал, пък няма такова нещо! Моят EXPERT 20 също е на сухо и проветриво място и пак забелязах и аз леки шупли на две места!!!
gnt69 - майстор
пет окт 12, 2018 9:54 pmtihomir123 написа:
Така е, черен метал, ама и Дакон също е черен метал, пък няма такова нещо! Моят EXPERT 20 също е на сухо и проветриво място и пак забелязах и аз леки шупли на две места!!!
Е на Дакона няма ли, или не се виждат от катрана. :partyman:
filmatoplo - майстор
Превантивно при монтажа се поставя Термовентил :) .
andy_forresite - майстор
В нашето мазе от 11 компота беше изтекла водата. Бяха обърнати с капачките надолу уж да изкара въздуха и аз не знам и влизам аз след сигурно 10 дни в мазето за олио (бутилирано, истинско) и гледам по пода локва. Попих с парцал и леген, измих, подсуших, но по вратата на котела избиха петна "червена грес". Отворих го - пепелникът почервенял и по тръбите също имаше петна. Почистих набързо и го включих да гори нищо че въобще не беше за отопление. Както каза gnt69 - "олиуто си знае работата" :lol: Включително горните 4-5 см от пелетите бяха побелели, подути и мухлясали от влагата и трябваше ръчно да ги махна. Миналата година пък сок от бъз със зрънца ориз за газиране се беше взривил в пластмасови бутилки от по 1,5 л. Бяха стреляли по тавана, по стените ... всичко беше ужаЗ. Този продукт е забранен с устна заповед от мен. Познайте кой почисти... Тогава също по котела изби ръжда. От 10 шишета шест бяха гръмнали. Останалите четири бяха се подули и твърди като бетон. С доста солидна доза страх с минимални плавни движения ги изнесох навън до контейнера и си казвах само да не гръмне докато го държа ... :-D
съб окт 13, 2018 9:36 amandy_forresite написа:
В нашето мазе ........Този продукт е забранен с устна ... :-D
През ръцете ми са минали тонове взривни матряли, ма в твоето мазе не влизам.
И при мене има поражения от влага. Хидрофора напънал филтъра, он са спукал и кладенеца са преместил в котелното.
В резултат на това:
-Изгоряла платка на Горелкото- ремонт за стотинки и в рамките на деня от Натурела.
-Ръжди тук таме по Боша
filmatoplo - майстор
:wink: Че това си е било Сапьорска работа -да обезвреждаш бомби които аха ще гръмнат :wink: .
шоп - майстор
съб окт 13, 2018 10:16 amТрифон П.Трифонов написа:
Хидрофора напънал филтъра, он са спукал и кладенеца са преместил в котелното.
:shock: :shock: :shock:
Вчера един приятел се оплака от същото. Прозрачната пласмасова чашка на филтъра след хидрофора се спукал. Съответно наводнение с 2000л/час
Току що ходих до практикер и му купих същия филтър само заради чашката.

Прочетох, че филтъра работи до 5.5 бара, а хидрофора надува до 6 :? Тия дни ще му монтирам редуцир вентил, защото флуид контрола няма опция за ограничаване на налягането.

Счупената чашка я снимах даже.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: