Най - вълнуващия въпрос зимно време.
димитар кисиов - специалист
По добре ще е но си има и уникален за Грейко начин на свързване посъветвайте се с доставчика
димитар кисиов написа:
По добре ще е но си има и уникален за Грейко начин на свързване посъветвайте се с доставчика
Ще споделиш ли?
andy_forresite - майстор
Момци, как става захващането на горивната скара към корпуса на горелката? От снимки не можах да видя къде са болтовете.

Мисля да сложа една рб20 на вратичка 20 см висока. От сайта видях че тубусът е с диаметър 96 мм. Мисля да пробия отвор 96,1-96,2 мм и да нанижа скарата отвътре навън.
Интересува ме също диаметърът на тръбата на шнека колко mm е. Знам че е дълъг 1860 мм, но не ми е известна дебелината. Това пък ми трябва за отвор в бункера.
Какъв е този начин на свързване?Може ли малко инфо.
judas - специалист
andy_forresite написа:
Мисля да сложа една рб20 на вратичка 20 см висока. От сайта видях че тубусът е с диаметър 96 мм. Мисля да пробия отвор 96,1-96,2 мм и да нанижа скарата отвътре навън...
Ще има ли друга вратичка, щото тази ще стане неотваряема?
шоп - майстор
димитар кисиов написа:
По добре ще е но си има и уникален за Грейко начин на свързване посъветвайте се с доставчика
И на мен ми стана интересно какво е това уникално за Грейко свързване. 20 кв система за 70м2 с изолация, добра ПВЦ дограма и изцяло подово :?:

Човек се учи докато е жив, затова харесвам форума...има какво да се научи.
димитар кисиов - специалист
Има го описано във форума ще дам жокер ползва се само летния режим уникалното за мен е почистването преди запалване
Стоян Петришки - специалист
димитар кисиов написа:
Има го описано във форума ще дам жокер ползва се само летния режим уникалното за мен е почистването преди запалване
Както обикновенно прави, само подхвърля и почва да та тормози :проба:
шоп - майстор
димитар кисиов написа:
Има го описано във форума ще дам жокер ползва се само летния режим уникалното за мен е почистването преди запалване
Помислих, че под "свързване" говорим за физическо присъединяване на котела към тръбната инсталация с тръби и фитинги.
andy_forresite - майстор
judas написа:
Ще има ли друга вратичка, щото тази ще стане неотваряема?
Надявах се да може да се отваря - за чистене на скарата, на дупчиците за въздух и на капачето най-отпредЕ.
Вратичката е за пепелник и съответно пантите не биха удържали близо 25 кила горелка. Мислех за някакъв носещ механизъм с колелце, който да поеме тежестта.
Направа на кутия с врата за пепелника от дясната страна на котела. Ако направя врата фронтално, тогава няма да може да се отваря и ще бъде доста глупаво да се сваля горелката та да се извади пепелника.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: