Най - вълнуващия въпрос зимно време.
До къде я докарахме- хора с широк кръгоЗор, не искат да си мръднат пръста!
"Ще купим, но ако ни докарате."
Ами ако и тогава се ослушвате?
Човека ви предложи- организирайте се с конкретно предложение и ТИРа тръгва.
Не им е студено, имат пари. Баси наглеца!
prascho - майстор
Толкова ти е акъла и на теб. Организирай пет човека и ти пращам 20 перални от София. Трябва само да ги разтовариш и разпределиш.

П.П Ако един търговец не може да разбере това, което написах то.... В София не живеем пет човека. Областта е над 2 милиона..
Да си начатим перални, че да си перкаме, викаш?!
За сутрин, обед и вечер.
Първата ми изгледа детето, та и до 19 откара. Вече ги няма тия.
Новата ми е на 5 или 6, ама за страх да си купя а? Или да изчукам още едно, че да оправдая покупката?
А ти, пе...ш ли се или толко ти е акъла, да сравняваш "тва ти" с "онова ми"?!
"Искам, ама нямам желание."
На когото му трябват ще си намери начин.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 19, 2023 7:39 pmprascho написа:
Разширете си кръгозора от региони Варна, Добрич и стъпете на Софийския пазар, пък ще купим....

П.П. Ако не го направите Вие, то ще се намерят мнозина предприемчиви търговци от различни места на България (предимно покрай слънчогледовите фабрики за пелети) и ще го направят.
Нека да има евтини пелети, нека да има конкуренция. Макар че много хора се отказаха от този вид отопление, поне които останаха да не съжаляват. Пък и на повечето хора им стоят котлите и ако е изгодно - бастър копчето и пак в джаза :cool:
prascho - майстор
нед фев 19, 2023 9:13 pmLazarGanev написа:
нед фев 19, 2023 7:39 pmprascho написа:
Разширете си кръгозора от региони Варна, Добрич и стъпете на Софийския пазар, пък ще купим....

П.П. Ако не го направите Вие, то ще се намерят мнозина предприемчиви търговци от различни места на България (предимно покрай слънчогледовите фабрики за пелети) и ще го направят.
Нека да има евтини пелети, нека да има конкуренция. Макар че много хора се отказаха от този вид отопление, поне които останаха да не съжаляват. Пък и на повечето хора им стоят котлите и ако е изгодно - бастър копчето и пак в джаза :cool:
Like :)
МИРАЖ - специалист
Колега ако отворим склад в София това са много разходи , склад,данаци,мотокар,заплати........
Тогава цената ще е друга на пелетите
нед фев 19, 2023 7:53 pmprascho написа:
Толкова ти е акъла и на теб. Организирай пет човека и ти пращам 20 перални от София. Трябва само да ги разтовариш и разпределиш.

П.П Ако един търговец не може да разбере това, което написах то.... В София не живеем пет човека. Областта е над 2 милиона..
fbr - майстор
Куриерите гледам че разнасят доста едрогабаритни палети. С тях не става ли, да кажем по 0.5 тона на палет.
prascho - майстор
Разбира се, че ще е друга. Но имате марж на печалба от мащаб (икономия на разходи). Едно е да се прави организация за един тир, съвсем различно е ако за сезона бъдат продадени 100. Не ми се занимава да обяснявам. При цена от фабриката 280лв в Добрич/Варна, цена от 330лв пале в София е нормално. Както се вижда ориентирани търговци предоставят услугата на 370лв. Болезнен натиск на полупълни складове на 440-450лв(стара продукция). Добри перспективи да продаваш нова продукция на 340-350лв....

П.П. Аз съм консуматор. От другата страна на Вашия бизнес....
Последна промяна от prascho на пон фев 20, 2023 11:36 am, променено общо 1 път.
Понеже се изказваш доста компетентно, не разбирам защо пропускаш в уравнението суровината.
Вероятно защото не разбирам?!
Ако си дал примерни цифри, добре, но като цяло се стремиш да си точен в крайните, за клиент.
При така представени разчети, началото ти куца.

пп. За сетен път установявам- при такова високо ниво на родни икономисти, страната е в окаяно положение, а народа в бедствено.
Политическите майстори ги оставяме настрана.

ппп. Марж, Прасимире! Марша е друга песен.
prascho - майстор
Аз разчети не съм правил, не ми е това работа. Конкретен бизнес да си прави разчети. Числата са примерни от страна на потребител и се отнасят за текуща пазарна цена на продукцията от фабриката (280лв/т). Тази пазарна цена не е твърда през целия сезон и да, зависи от фактори като суровини, промишлен ток, заплати, амортизация...

П.П. Основното послание на написаното е, че софийският консуматор е склонен да плати допълнително за логистични разходи от фабрика до склад.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: