Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gardenER-- - специалист
Днес очаквам доставка на Грейко Стар 20кв. В края на седмицата се очаква заварчик да сглоби кутията за горелката. Какво друго е необходимо за преустройства и безотказната работа на горелката? Ще се отопляваме със слънчогледови пелети. Има ли и човек, който да прави кутии подкамерни, в случай, че приятеля не смогне да стигне до мен?
Става въпрос за Виадрус U22 Basic 40.7
kotarankat - специалист
Имаше обява в ОЛХ. Има и в един сайт и цената е доста добра в момента - 245 лв. За качеството не мога да коментирам, предполагам има физически магазин и може да се види на място и да се прецени. Пише че имат в наличност. Като се напише в google "кутия за пелетна горелка".....Успех!
stridata - специалист
Здравейте. Да ви се похваля, че си смених шнека в горелката САМ :-D Не обичам да пипам неща който не разбирам, но реших, че е само механика и ще се справя. Не беше лесно с едни два болта дето главите им са обърнати към "кутията" на въздуховода на вентилатора! Разтоянието е 6-7 сантиметра... Така и не ми стана ясно защо не са обърнати към падащия челен панел. Както и да е, доволен съм! Лек сезон на всички. Скоро ще мина да ви препитам за готовата екселска таблица за смятането на дозите :partyman:
filmatoplo - майстор
:wink: Явно нещо си вадил дето не трябва ,целия механизъм -пружина,фланец,моторредуктор се държи само на 2 болта -които не е нужно да отвиваш напълно ами само се отхлабват и фланеца се завърта да се освободи от улеите и вадиш назад ,само преди това се сваля ламарината с дисплея и разкачат кабелите на дисплея и на моторредуктора. :wink: Знам хора които вадят датчиците на оптодвойката по адски труден начин. :wink:
пет сеп 25, 2020 10:27 amstridata написа:
...Както и да е, доволен съм! Лек сезон на всички. Скоро ще мина да ви препитам за готовата екселска таблица за смятането на дозите :partyman:
Кот си напрайш сам, никой друг не мой ти го напрай. Или поне не е същото, хаха.
Не ти ли я пращах, с любезното съгласие на Брадъра?
kalin72 - майстор
И аз смених малкото шнекче, обаче това новото...все едно е дялкано в час по трудово....едни плюти заварки, една дебелостенна тръба, дето почти не позволява страничен ход....както и да е, запазих си оригиналното, ще опитам да го разпъна още малко, и е за резерва/
Забелязах, че има 2-3 капки масло от редуктора, опитах да затегна, но няма повече ход....дано не направи някоя мизерия тоя сезон.
stridata - специалист
пет сеп 25, 2020 11:28 amfilmatoplo написа:
:wink: Явно нещо си вадил дето не трябва ,целия механизъм -пружина,фланец,моторредуктор се държи само на 2 болта -които не е нужно да отвиваш напълно ами само се отхлабват и фланеца се завърта да се освободи от улеите и вадиш назад ,само преди това се сваля ламарината с дисплея и разкачат кабелите на дисплея и на моторредуктора. :wink: Знам хора които вадят датчиците на оптодвойката по адски труден начин. :wink:
Така е два болта са, ама защо главите са им назад а не към челния панел? Можеше улеите сякаш да са на фланеца. Рязах си шестограма за да бръкна да развия единя от към вентилатора. А иначе и аз забелязах малко масло. Трифоне имам я, но не знам дали я разбирам. Имаше величини дето не зная как да полълня.
filmatoplo - майстор
Разтопена грес ,явно хвърля излишната ,отварял съм няколко пъти редуктори-имат си вътре грес за нормална работа.
stridata - специалист
Здравейте. Много хубаво не е на хубаво. След като си смених шнека леших да я припаля, ноооооо ми след почистване, и в режим запалване пуска вентилатора и след 10 сек ми изписва грешка- Повр. вентилатор и я изключва? Вентилатора си работи и при почистването и при запалване? Да съм обърнал клемите? Нещо поляритета? Някой кабел да съм откачил? Моля за помощ, отново!
LazarGanev - "Велик майстор"
Кабелчето за датчика на Хол, оттам идва тази грешка. Може би окислени контакти, разбутай го

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: