Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Тая версия 1.8/1.4 нещо не седи мирна -отново дисплей който въобще не свети :? .
нед окт 14, 2018 9:57 pmfilmatoplo написа:
Тая версия 1.8/1.4 нещо не седи мирна -отново дисплей който въобще не свети :? .
В Грейко няма грешка.
................просто дефектна бройка.
m.eit - специалист
нед окт 14, 2018 10:38 amgnt69 написа:
нед окт 14, 2018 10:28 amТрифон П.Трифонов написа:
Как така омазан? С ко си го омазал Бошовеца, че и аз да плясна моя?
Как с какво със слънчоглед. Моето е Грейко 20. Въртят ми се едни мисли в главата да му сложа и шини за турбулатори вътре в пружините поне на единия ход, ама на кой на втория или на третия. Днес като чистя ще видя какво е останало като размер в пружините и ще направя 4 шини завити за проба. Някой правил ли е нещо подобно.
Прави ги,всички нафтови котли,промишлени с хоризонтални димогарни тръби ги имат. Според мен са по-добрият вариант от пружините. Имам предвид да махнеш пружините и да сложиш спирални шини . Защото ако ги сложиш в пружините много лесно ще се задръстят димогарните тръби .
andy_forresite - майстор
Пък аз те съветвам да си направиш 4 шини и да ги пуснеш вътре в пружините само в третия ход. Дърпаш си ръчката както досега. Трябва да се убедиш в наличие на достатъчна тяга, иначе няма да гори и ще тръгне конденз.
gnt69 - майстор
И аз си мислех за третия ход, ама вчера не остана време да стигна до котела. Довечера ако се прибера по навреме ще го почистя и измеря какъв размер шина трябва да вкарам в пружината. Трябва да е свободна че като се движи в пружината да може да пада пепела от нея. Другия въпрос който ме мъчи е каква да бъде дебелината на шината.
Градусите са 130 сега на трета степен с 4 кила пелети в час на 70 градуса на котела, ако мога да прибера още 20 градуса в буфера ще е добре. :partyman:
andy_forresite - майстор
И от 2 мм ще стане без да се деформира от тази температура. 130° въобще не е много. И на 200 няма да мръдне. Важното е като я вадиш за фино почистване да не я хванеш през средата хоризонтално и да я разтръскаш нагоре-надолу. По вертикалата я чисти както намериш за добре. Като дебелина на намотките мисля че ще стане добре да оставиш по 7-8 мм от всяка страна на пружината. С други думи от вътрешното Ф на пружината изваждаш 15 мм и това ти е диаметъра на шината. Как ще стои точно в средата докато се мандахерца от ръчката не знам. освен да е по-дълга с 20-ина мм от пружината.
Ти имаш ли регулатор за тяга? Мисля че с него няма да извлечеш кой знае каква полза с такива шини. При мен с тяга 14 Ра (мерена един път само) с всички пружини протича от комина и не ще да гори. Затова съм с 4. По принцип като го шомполирам и вдигне градусите в комина ми се ще да е с 8-те пружини, но след 24 часа горене нормализира температурата към комина и тогава пък е по-добре с 4. При теб явно е поне 20 Ра щом става с 8 и мислиш за още игри.
filmatoplo - майстор
От кой Разклонител със Защита сте доволни -ей тъй да ползвам и препоръчвам при монтажите на горелките :wink: че е Енергото война ли е обявила -вечер спират и пускат тока и правят бели :? :-D
magvt - специалист
Имам питанка, понеже тази година случих на партида с повече пепел и трици дървени пелети при зареждане за запалване постоянно ми отчита грешка препълване.

Това по мои наблюдения идва от датчика който се запрашява и отчита препълване

Може ли да се извади датчика да не отчита или не може, омръзна ми постоянно да си и грая да пълян отново и да запалва, а не ми се мисли зимата как ще бъде
andy_forresite - майстор
С изваждане/елиминиране няма да стане поради това че управлението работи с датчиците. Година-две назад го дискутираха този "проблем". Слагат тръбичка, през която двете оченца се гледат.
Завчера някой измъкнал кабела на шнека. Не знам тока ли защото е спиран и да не стане нещо с отоплението. Имали желание, помогнали, ама да бяха дръпнали правилния. Отидох да я включа. На излизане чувах малкия шнек, но липсваше шума от падащи пелети. Обаче си продължих. След 2 мин се върнах. Гледам "запалване 1", викам о, бра`о, са ше стане. Виждам кабела на земята, сложих го и после отворих вратата - запалката свети червено, пелети йок. Взех един буркан 400 мл и с него гребнах от бункера та й сипах три бурканчета, като второто и третото се старах пО към запалката да отидат :lol:
gnt69 - майстор
пон окт 15, 2018 1:28 pmandy_forresite написа:
И от 2 мм ще стане без да се деформира от тази температура. 130° въобще не е много. И на 200 няма да мръдне.
Ти имаш ли регулатор за тяга? Мисля че с него няма да извлечеш кой знае каква полза с такива шини.
И аз тъй си мисля от 2-3 мм шина. Клапа за тягата имам ама е в един кашон, бях я сложил по едно време ама не можах да видя ползата от нея и я махнах.
А иначе мисля че няма да протече моя комин специално. Горелката работи винаги на 3 степен с 4 кила пелети в час на 70 градуса на он-оф режим докато зареди буфера.
Ако паднат много градусите мисля да намаля шините наполовина на пружините демек по 45 сантиметра. Абе ще има играчка ама да има с какво да се занимаваме. :partyman:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: