Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Kondor1 написа:
http://www.borbabg.com/2017/03/24/%d1%8 ... %b8%d0%bd/

Нещо заглъхна темата. Да не сте спрели горелките в топлото?
За горелките заглъхна ама тръгна темата за електрожените. Цяла зима само горелки сега електрожените са хит. :partyman:
filmatoplo - майстор
Няма лъжа ,бойлера 500 литра се загрява веднъж на ден до 80 градуса ,има смесителен вентил след бойлера регулира топлата вода на 42-45 градуса .10 човека сигурно се къпят на ден . Бойлера въобще не е включен на ток ,по принцип този бойлер е с нагревател 7,5 киловата .Тази година ще има още един етаж ,още 3 бани ще черпят от бойлера ,на края на сезона пак ще знам разхода . Много хотели минаха на пелети за топлене на бгв , свърши ерата на скъпите слънчеви колектори :) .Доста пъти давам един пример 21 бани ползват два бойлера по 500 литра топлени с котел на пелети ,поне 90 дена хотела работи и топлата вода никога не свършва - разхода е 2800 кг , човека си купува 3 тона и му остават .Денонощно се къпят преди и след басейна , Точно в този случай съм сложил датчика който мери водата ниско на бойлера с нагласа 65 градуса ,така целия балон се загрява до дъното . Започне ли черпане горелката своевременно пали и веднага започва да загрява .И така който не вярва здраве да е .Един друг клиент ,пак с два бойлера по 500 литра но с по малко бани ,каза разход около 2 тона .Зимата умувахме около тъпия Суспенд ,на една горелка и смених управлението с универсално на Натурела и заработи по добре , суспенд си е още една степен ,камината ми също така работи сега .Явно индивидуалните заявки не всеки път са най добрите .
Miro4774 - специалист
Здравейте! Аз си пойграх с моя котел Де Дитрих с горелка Грейко направих му още един ход и сега стана 5 ходов работи добре нямам гас анализатор само термометър за димни газове. Достигнах 67 градуса на водата и температурата на изгорелите газове е 97 градуса. Не връща през гъвкавата тръба дим и няма м неизгорели пелети. Та мисълта ми е дали съм постигнал достатъчно усвояване на котела.
filmatoplo - майстор
Да постигнал си нужното,сега е важна и изолацията на дома. :)
filmatoplo - майстор
Само за информация имам една демонстрационна горелка Грейко рб20 която ако някой търси по евтино - чисто нова палил съм я колкото да показвам на клиенти още е в гаранция година и половина ,Бургаски регион.
Здравейте,

Следя развитието на форума както и на темата и мога да изкажа поздравленията си към всички участници.
След много събиране и анализиране на информация насочил съм се към закупуване на котел и горелка на Грейко 20 кВ за къщата на село където ще местя родителите си от големият град.
Мисля да взема т.нар. Комбиниран котел - с допълнителна врата /за която опция ми искат още 2- 300 лв #-o / поради възможността ми за достъп до що-годе на добра цена дърва и докато родителите още могат да ги носят.

Моля за мнение дали комбинираната пелетната система на Грейко Екперт със RB20 може ефективно да гори дърва, камерата дали е оправдава наименованието му Комбиниран и предполагам може автоматично да включи пелетната горелка след като стайният термостат подаде сигнал за спад в температурата?

Благодаря предварително на отзовалите се.

ПП. Надявам се за следващият отоплителен сезон да се причисля към групата на Грейко :supz:
alex_serviz - специалист
Тези допълнителни пари отиват за скарата за дърва. Иначе цената на комбинирания и на чисто пелетния котел е една и съща.
Ако си поръчаш нещата преди края на месеца ще спестиш доста левчета.
LazarGanev - "Велик майстор"
Котелът си е напълно функционален на дърва, както и в комбиниран режим, всичко е въпрос на настройки. Има една особеност - порадиа факта, че е конструиран за пелетна горелка, той усвоява максимум топлина от изгорелите газове и при ползване на мокри дърва и липса на трипътен вентил не е трудно от комина да потекат кондензи и катрани. Иначе имам клиент, който 2 зими се топли от отпадъчна дървесина от строителни обекти.
Благодаря за отговорите.
Ще възползвам най-вероятно от % ТО, която се предлага в момента ОБАЧЕ -
Един от големите проблеми е недоразвитата търговска и инженерно-монтажна политика на Грейко дори и в моят регион, който е близо до тях . Не мога да открия коректен и най-вече компетентен инсталатор с достатъчни познания за монтаж, настройки и пр. спрямо моята инсталация , на която съм изчислил почти всичко - т.е. инсталатора идва на готово за да прибере едни пари с малко умствен и физически труд. Да ама НЕ - гредата е тотална.

Това налага май да се справям отново сам за да не правя предната грешка както със отоплителната инсталация на газ с преоразмерен котел и пр. преди повече от 10 год. - платих си, после се наложи с Ваша помощ да преправям всичко наново :axe:

Поради тази причина отново питам за съвет тук - мога ли да получа примерна схема как да подвържа най-правилно котела Грейко към отоплителна инсталация и бойлер за топла вода със трипътен вентил за предпазване на котела и модернизиране на цялата отоплителна система и какво трябва да предоставя като информация?
Последна промяна от kanchev на вт апр 04, 2017 4:23 pm, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
Монтирай трипътен вентил, две помпи , но сложи и по един възвратен клапан за всяка помпа. Съответно кранове преди и след помпите. Щях да пропусна филтри.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: