Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
andy, Разбъзикал си разпалването ТОТАЛНО
andy_forresite - майстор
Да сме наясно - едно нещо работи ли, не го пипам.
Сигурно е от пелетите.
Забелязах че напрежението влияе чувствително на оборотите на вента. Ще трябва да се снабдя с хубав стабилизатор. Токът е доста кекав вечерно време, а в нас нямам почти нищо на ток в момента. Има един майстор мякъде само църка с електрожен и ме нервира това мигане. Едната фаза ми отпадна някъде из нас, преместих на втората, тоя как не свърши електодите не знам. Преместих на трета, то па слаб тока вечер. Ееееее...
Анди, погледни дали след първоначалната доза пелетите покриват запалката. Едно дръвце, в печката, гори лошо и загасва- не изгаря докрай. Няма да правим дървени въглища я. Как да се разгорят шепа пелетки дето се губят в главата. Сигурно и в тях ива причина, но им дай време.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет окт 12, 2017 2:21 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:-D Анди вече снима новия филм , ,скоро ще излезе по екраните - ще са изтипосани (главните герои) производителя,монтажника и ние даващи акъл :lol: .
Първо е от пелетите и след това настройките .Започва се от дозата точна формула няма :wink: литри ,килограми - това са глупости ,окото бате трябванда види че купчинката образуваща се пред запалката върха и да е по висок с 1,5 см от нея .Това при чиста горивна глава ,след като погори в камерата остава пепел и при следващо палене съответно с малко пелетите ще дойдат много ,намаля се ФЛоад с малко така че пак да е точна купчинката пред запалката .Следва въздуха - тука вече не може да се каже нагоре или надолу - иска тестове докато се уцели но % са около 42-47 .Следва осветеността - ако мижавото пламъче не се появява клетката не вижда големите зададени стойности ,тук се намалят дори и на 40 само и само да се регистрира горене .Разгарянето - също се наблюдава ако 2 е много като доза минаваш на 1 .Другото е времето необходимо за целия процес ако трябва се увеличава .Абе истината е някъде там . :partyman: колегите да допълват.
filmatoplo написа:
:-D Анди вече снима новия филм ,.........................колегите да допълват.
Ко да допълваме, грачиме си тихичко като суфльори партиите, ти му редактира сюжета, ма Андито дибела глава. Неска ши упрай нещата. Няма се на щепсъла да виси, нали си има и друга-мъжка работа.
Анди, времето за лоад не се взима под внимание при разгарянето. Там играят настройките за мощността, която е поставена за разгаряне- при теб 2.
61 секунди сякаш е малко за първо зареждане.
Едно инженерче си удари веждите в тавана, като разбра, че сам ще си настройвам горелката, щото съм нямал газанализатор. Ми аз да не съм монтажник или сервизен? После под наем ли да го давам? Горелката е в пъти по лесна от един карбуратор да го.....
vesonp1 - специалист
Здравейте
Стигнах до въпроса с почистването :)
Първо става ли с обикновенна прахосмукачка или да купувам от Е-Маг за 59.99..... има няква за пепел от камини и т.н.
И по важното къде трябва да чистя.....май под горният капак били тръбите,после като отворя най-долу насреща имам някакви тапи...те отварят ли се? и на самата горелка челно има някаква тапа и доколкото схващам и там трябвало да се чисти :?
На какъв период се чисти и не на последно място с каква четка свалям нагара от тръбите и стените......метална като за кумин ама по-малка или някаква с косми....или де да знам :)
Благодаря предварително
gnt69 - майстор
Ето тука пише всичко кое и как. Най отдолу има PDF.
http://www.greyko.com/%D0%BF%D0%B5%D0%B ... %BB%D0%B8/
bedamusa - специалист
gnt69 написа:
Ето тука пише всичко кое и как. Най отдолу има PDF.
http://www.greyko.com/%D0%BF%D0%B5%D0%B ... %BB%D0%B8/
Аз нямам такава четка и мой познат и той няма.
bedamusa написа:
gnt69 написа:
Ето тука пише всичко кое и как. Най отдолу има PDF.
http://www.greyko.com/%D0%BF%D0%B5%D0%B ... %BB%D0%B8/
Аз нямам такава четка и мой познат и той няма.
Опааа, в инскрукцията пише- Почистете с телената четка от комплекта.
Не, че няма да се изимпровизира някаква, ама къде е телената четка от комплекта?
Да не е при Батко?!!
gnt69 - майстор
Може и с пружини за почистване. Ако сложиш пружини четка не ти трябва. Може и със четка за 2 лева от железарията до вас. Малко подстрижка и трябва но става.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: