Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Освен полтъргайстера, мани и сонофа!
tihomir123 - специалист
Andi това е при мен за което пита ти по горе

Прикачен файл

11112018212523.jpg
11112018212523.jpg (32.77 KиБ) Видяна 1667 пъти

Прикачен файл

11112018212126.jpg
tom777 - напреднал
вт дек 11, 2018 8:34 pmlive1102 написа:
чет ное 29, 2018 8:52 pmlive1102 написа:
Здравейте. Днес ми се случи странна случка с RB 20. Пускам помпата на бойлера да върти и след половин час забелязвам, че не работи. Отивам до горелката и виждам, че настройката за градусите на БГВ от 50 и делта 5 са отишли на 1 градус и делта 0.Разбира се оправих го, но реших да разцъкам и другите параметри. Имаше още неочаквани промени. Бяха включени чековете за външно устройство за почистване, и стайния термостат беше разрешен. Разбира се такива неща аз не съм настройвал.
Горелката я имам от месец и до сега проблеми или подобни бъгове не съм имал. Също така днес не съм забелязал да има токови удари. Та да попитам колегите тук дали са срещали подобни ситуации?
чет ное 29, 2018 9:39 pmlive1102 написа:
чет ное 29, 2018 9:01 pmfilmatoplo написа:
Разминаваш се леко ,променени настройки не съм видял ,но от токови удари се случват аномалии .Провери си дали имаш заземяване на горелката ,сложи преди нея разклонител със защита ,спазвайте нула и фаза към горелката .
Подвързана е правилно, включително заземяване. Вече поръчах SONO WP230W.
Просто се притеснявам да не е софтуерен проблем и да не се получи някой път по-неприятни промени в настройките.
Така... Ситуацията се повтори. Следобед изгасих горелката отдалечено, и същевременно по-късно (2-3) часа я включих.
Преди час виждам, че пищи грешка за вентилатора. Горелката беше влязла в поддръжка. Разбира се вентилатора в подръжката ми е на 0, по съвет на инсталатора и мнения в този форум. Изтрих я разцъках настройките без да променям нищо. И О! Чудо! Р3 станала подаване 10.3сек. през 3 секунди и 10% вент. Други промени този път нямаше. В контакта съм боднал Соно WP230W, а и проблеми с тока не е имало в този момент. Идея какво се случва?
Най -вероятно се изтрива Eeprom a . Ако потрети смени си контролера. Явно не е надежден към мреожови превключвания. Не е задалжително напрежението да е ниско. Може и при нормално захранване, в момента на подаване на захранването.
Rumen89 - специалист
Здравейте, ще съм благодарен ако някой му обесени как мога да си ъпдейтна софтуера. В момента съм с 1.3.12.
andy_forresite - майстор
Тишо, супер цвят. Аз със същите пелети го виждам тъмно сив. Има разлика в пелетите от миналата година. Би трябвало да си купувал и от тях. Бяха по-тъмни и трошливи, но топлеха здраво. С тях пък черен котел каквото и да правех. А с 8-ците каквото и да правя светло сиво, бежово до бяло. Въздухът си се сменява като луд. Сега е 37 и са 1200 об, а утре в 7 и 20 сутринта е пикът на слаб ток. Тогава 37 ще са 1020-1040, като рекордът е 860. Но черните пелети си пердашеха и не им пукаше.
live1102 - специалист
вт дек 11, 2018 9:58 pmtom777 написа:
вт дек 11, 2018 8:34 pmlive1102 написа:
чет ное 29, 2018 8:52 pmlive1102 написа:
Здравейте. Днес ми се случи странна случка с RB 20. Пускам помпата на бойлера да върти и след половин час забелязвам, че не работи. Отивам до горелката и виждам, че настройката за градусите на БГВ от 50 и делта 5 са отишли на 1 градус и делта 0.Разбира се оправих го, но реших да разцъкам и другите параметри. Имаше още неочаквани промени. Бяха включени чековете за външно устройство за почистване, и стайния термостат беше разрешен. Разбира се такива неща аз не съм настройвал.
Горелката я имам от месец и до сега проблеми или подобни бъгове не съм имал. Също така днес не съм забелязал да има токови удари. Та да попитам колегите тук дали са срещали подобни ситуации?
чет ное 29, 2018 9:39 pmlive1102 написа:


Подвързана е правилно, включително заземяване. Вече поръчах SONO WP230W.
Просто се притеснявам да не е софтуерен проблем и да не се получи някой път по-неприятни промени в настройките.
Така... Ситуацията се повтори. Следобед изгасих горелката отдалечено, и същевременно по-късно (2-3) часа я включих.
Преди час виждам, че пищи грешка за вентилатора. Горелката беше влязла в поддръжка. Разбира се вентилатора в подръжката ми е на 0, по съвет на инсталатора и мнения в този форум. Изтрих я разцъках настройките без да променям нищо. И О! Чудо! Р3 станала подаване 10.3сек. през 3 секунди и 10% вент. Други промени този път нямаше. В контакта съм боднал Соно WP230W, а и проблеми с тока не е имало в този момент. Идея какво се случва?
Най -вероятно се изтрива Eeprom a . Ако потрети смени си контролера. Явно не е надежден към мреожови превключвания. Не е задалжително напрежението да е ниско. Може и при нормално захранване, в момента на подаване на захранването.
Разбрах те, обаче горелката не е изключвана от мрежата за да и се подава първоначално захранване. Най-вероятно ще замине гаранционно, но ще изчакам по-топло време.
Иначе да не влизаме във филми с полтъргайсти, защото еденичен проблем може да се окаже глобален. Така че е полезно подобни бъгове да се "разчепкват" във форумите.
filmatoplo - майстор
Оня ден един приятел ми каза че нещо и неговата горелка за момент не го слушала ,тя е от преди 5 години .Увеличил и стойностите малко в студа и горелката си работила нормално повишавайки топлото , следобед усетил че е студено -слиза долу и проверява горелката - :shock: тя със съвсем други настройки :? :wink: Като я рестартирал само от захранването -се върнали другите настройки :lol: и аз му казах че извънземните му пипат горелката той не вярва :lol:
tom777 - напреднал
ср дек 12, 2018 9:05 amfilmatoplo написа:
Оня ден един приятел ми каза че нещо и неговата горелка за момент не го слушала ,тя е от преди 5 години .Увеличил и стойностите малко в студа и горелката си работила нормално повишавайки топлото , следобед усетил че е студено -слиза долу и проверява горелката - :shock: тя със съвсем други настройки :? :wink: Като я рестартирал само от захранването -се върнали другите настройки :lol: и аз му казах че извънземните му пипат горелката той не вярва :lol:
Щом след Reset са се оправили настойките причина може да е ESD -Electrostatic Discharge ( Електростатично разреждане) . Не знам фирмата производител дали прави подобни тестове. Навярно движещите се части са причината -мотор, пелети. Трябва да се наблюдава дали го има и при други потребители.
Или е просто бъг в софтуера. :)
live1102 - специалист
ср дек 12, 2018 9:46 amtom777 написа:
ср дек 12, 2018 9:05 amfilmatoplo написа:
Оня ден един приятел ми каза че нещо и неговата горелка за момент не го слушала ,тя е от преди 5 години .Увеличил и стойностите малко в студа и горелката си работила нормално повишавайки топлото , следобед усетил че е студено -слиза долу и проверява горелката - :shock: тя със съвсем други настройки :? :wink: Като я рестартирал само от захранването -се върнали другите настройки :lol: и аз му казах че извънземните му пипат горелката той не вярва :lol:
Щом след Reset са се оправили настойките причина може да е ESD -Electrostatic Discharge ( Електростатично разреждане) . Не знам фирмата производител дали прави подобни тестове. Навярно движещите се части са причината -мотор, пелети. Трябва да се наблюдава дали го има и при други потребители.
Или е просто бъг в софтуера. :)
Имам и друго предположение. Програмата за мониторинг на Натурела да връща някакви пакети към контролера, които да объркват настройките.
filmatoplo - майстор
Човека се оплака преди това че понякога малкия шнек прескърцва и спира -разглобявал съм го -никаква видима причина няма :? Вчера му поръчах нов мотор редуктор и спирала -ще видим пак ли ще затяга :wink: За софтуера -от най първите горелки е .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: