Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:-D Търсещите точния грамаж сте Софианци нали :) няма лошо .Играл съм си доста да Нагласям - почти няма постоянни стойности ,иска си промени в зависимост от пелетите,външната температура и др.Има и спокойни хора които нищо не пипат ама те не четат тази форум. :) .Та горе долу играта минава през няколко етапа- настройки от дистрибутора
плахи мои настройки
хванах им цаката настройвам както пише колегата
сега настройвам както пише в таблицата на друг колега
искам вече да си монтирам USB модем
с помощ от колега имам вече настройки през лаптопа
мъча се горелката да гори под 1 кг на час
:lol:
Филматори, ни са смей! И аз съм изпадал в подробности, като нямаше ко да прая през зимата.
Най точно се засича от пълно до празно. Догодина нов късмет.
В началото на сезона пускам секундометъра, в края засичам, вкарвам тонажа или грамажа в уравнението и .........абе на кой му пука.
5-6 тона за стотина квадрата къща или 2-3 тона за апартамент. Ако останат, добре, иначе докупуваме още малко в движение.
Да помоля и аз за въпросната табличка, че линковете назад в темата са изтекли доста преди да разбера, че има такива горелки. Но като ползвател ще ми бъде в помощ.
Благодаря!
Evgeniy - майстор
andy_forresite написа:
А слънчогледовите ... предполагам че ще е по-добре с по-къси подавания, т.е. начесто (20-25 сек пауза), за да се разместват по-често в горивната скара. Те нали въобще нямат пепел и няма как отворите за обдухване с въздух да се покрият :)
Andy,
Пепелта на слънчогледовите наистина не запушва отворите. Просто стуктурата и е като на сняг - много обем, но рехав. Виж, ако има шлака е друг филм.
filmatoplo - майстор
Нямам още клиент с котел грейко които да гори слънчоглед
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo написа:
Нямам още клиент с котел грейко които да гори слънчоглед
Не рабрах дали се бъзикаш, но при мен 95% работят на слънчоглед?
filmatoplo - майстор
Средно заможни хора тук минават на пелети не желаят пепелища.второ няма такива пелети тук .
andy_forresite - майстор
Абе момци, за какво са черния и кафявия кабел? Горелката ли се разглобява за свързването им? Кафявият е по-дебел и дълъг, а черният доста къс ми се види. А двете жици на помпата къде се свързват?
Ако може някой да обясни като на идиот. От кабели не разбирам. Видя ли повече от три кабела на едно място започва да ми прилошава.
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo написа:
Средно заможни хора тук минават на пелети не желаят пепелища.второ няма такива пелети тук .
Ама те заможните също ценят парите. А бе не е дошла модата. Организирай продажбата на 20тона и виж ко ста'а догодина - ще фалира дървената мафия :wink:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: