• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ами при тия горелки пламъкът бие нагоре...махнах всички керамични елементи и сега целият вътрешен обем със всичката водна риза участва в отнемане на топлината от изгорелите газове....много успешно.....
filmatoplo - майстор
Тази ли горелка е била работеща мостра на панаира Пловдив . :wink:
cvetan_d - специалист
Някой щеше да монтира нещо в събота и сподели впечатление? :tonqe:
filmatoplo - майстор
И клип задължително -да я видим тая горелка най накрая . :)защото в сайта на производителя я няма срамота.
filmatoplo - майстор
Лазаре моляте дай един клип на Грейко , да си го качат на сайта , че ми писна да гледам стария :wink: .
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Лазаре моляте дай един клип на Грейко , да си го качат на сайта , че ми писна да гледам стария :wink: .
Кога във сайта ще има реални снимки на горелките + точните им размери в мм :? .
LazarGanev - "Велик майстор"
Всичко тече и се променя много бързо :) . Сега разбрах че има и 30кВт, има и 40, 50 и т.н.
LazarGanev - "Велик майстор"
Малко преди Коледа пуснах и моята горелка. Засега забележки нямам, но още не съм се нанесъл и я паля нередовно. Като я запалих беше 10 градуса в жилището - не е отоплявано никога, няма топлещи съседи, освен малко отгоре. Първите 2 дни вдигаше по 4-5 градуса на ден и стигна 19*С, после я изключих. Изцяло с подово отопление съм и тази температура е много добра. На 31.12. я бях оставил и на 01.01. беше 20*С - прекалено жежко. Слязох и изключих котела. Като се върнах след 2 часа стайната температура беше същата, но вече го нямаше силното излъчване и беше по-приятно. Предполагам, че много хора ще се искат да ме апострофират, че 19-20*С си е студено, но няма да споря, понеже темата е за горелката. Та така - зададената котелна температура е 80*С, като поддържа около 72, тъй като на 70*С минава на средна мощност, което би трябвало да е към 11-12кВт, но още не съм правил замервания, тъй като съм зает с довършителните работи и едновременно с това и нанасяне. От 01.01 до днес не е работила горелката и към 11ч като пристигнахме температурата в жилището беше 14,7*С. Запалих я и до 16часа вдигна с 2 градуса и пак я изгасих, като я нагласих от нейния си програматор да тръгне утре в 8 часа. Подовото отопление е инертно и смятам да ползвам този факт, като използвам за буфер, а горелката да работи по няколко часа сутрин и надвечер. Засега толкова, ще пиша пак като има развитие.
vrangelov - специалист
За много години!
Последвах един линк от една друга тема, но тук нищо ново не намерих, а сега преди да го постна видях, че е писано. Поизтрих някои неща :)
Дали е монтирана вече горелката няма да питам, видях отговора.
Най-много ме интересува, дали е монтиран топломер? Чета как различни хора питат колко гори една горелка за 24 часа, но никой не споменава колко топлина излиза от котела. Имам предвид топлина в киловати, а не колко градуса е изходящата вода. После започват едни ръчкания по горелката, сменят се минути, грамове и какво ли още не... съжалявам, но не ми е интересно.
Интересува ме също какви пелети гори в момента или по-конкретно от какъв материал, иглолистен или широколистен, каква влажност им дава производителя, каква калоричност, и т.н.?
По топломер колко kW добива от килограм от тези пелети? За КПД-то питам.

После пак ще питам нещо. Изтрих няколко въпроса, но не ми се трият и останалите. :roll:

Поздрави!
tupalka - специалист
Засега толкова, ще пиша пак като има развитие.[/quote]


Доколкото разбрах имаш котел Виадрус на който си монтирал пелетната горелка и изцяло го използваш за подово отопление. Аз имам същата ситуация със същия котел и цялостно подово и искам да сложа и пелетна горелка. Би ли сложил схемата по която си го реализирал, казваш, че котела го държиш на 80 градуса, предполагам имаш 2 кръга. Правил ли си нещо допълнително за увеличаване на контактната повърхност на котела за по-добро КПД. (въпроса ми е към Lazar Ganev)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: