• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, топломери монтирах 3 бр., но.. :) .. не работят. Ще ги прегледам, но нямам време сега. Монтирал съм един на изхода на котела и други 2 зонови - за моето и на брат ми жилищата. Ще бъде интересно като влезе всичко в действие. Пелетите в момента са разложки, Проджето, много добри са и много скъпи. Купувах ги ноември на 395лв. Колкото до настройките - тази горелка има много възможности за настройки, понеже гори всякакви пелети, но от смяна на настройки файда няма. И аз като теб подминавам със скука описанията в други теми за различни настройки. Горелката си идва със заводски настройки, които са описани в ръководството и единствено при инсталирането трябва да се проверят времето за първоначална доза и времето за зареждане при максимална мощност. Това се прави първоначално и повече не се пипа. Оттам нататък горелката си модулира между трите зададени мощности - 1. минимална, 2. средна и 3. максимална, като със смяната на мощността се сменя количеството на горивото и оборотите на вентилатора. Още не съм закачал газанализатора, а съм се доверил на производителя, но наглед горенето е добре.
Сега видях че сме писали едновременно с tupalka, отговарям и на него:
Не моят котел не е Виадрус, а същата горелка съм монтирал и на клиент с Виадрус, и тя си работи без оплаквания. Аз използвам един стоманен котел от бившата ГДР, който се води 17кВт - просто такъв имах на разположение. Схемата ми засега е проста, защото работи само моя клон, а съм предвидил да топля още 2 жилища и офис. Засега котелът върти постоянно през серпентината на бойлер 200л, като по преди него има отклонение за помпената група на подовото. Радиатори нямам.
vrangelov - специалист
Аз бях подготвил и един въпрос за газанализатора, но го изтрих. Радвам се, че горелката върви безпроблемно! Като има пуснати топломери, ще пишем пак. :)

P.S. Наблюдавам warm в другия форум, но той нищо не споделя.
LazarGanev - "Велик майстор"
В много случаи липсата на новини е добра новина :)
filmatoplo - майстор
:? Още не съм видял Грейко в действие , качете някой клип.
lusynik - специалист
Вчера пуснах една 50 kW.!!!!Страхотия!!!!Малко предистория:мой приятел се интересуваше от горелка за промишлено отопление и се беше спрял на Грейко.Ходихме до Г.Оряховица и се срещнахме с хората,видяхме в действие горелката и ...... си тръгнахме с една :supz: !!!Трябва да отбележа,че хората бяха много внимателни и доста подробно ни обясниха тънките моменти при настройката.При монтажа не срещнахме трудности,при пуска също!Първо впечатление:брутална мощ!!!Работи с слънчогледови пелети 8 мм.Смаян съм!По късно може и видео,но ще искам разрешение първо,да не ме бият :axe:
filmatoplo - майстор
:) Стига де , кой ще има нещо против .
lusynik - специалист
Собственика на горелката!Все пак ще покажа неговата горелка,снимана в неговата фабрика!!!Смятам,че така е коректно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Сигурен съм че няма да има нищо против - ако имаше против нямаше да ти разрешат да снимаш. Пък и тази горелка са я виждали хиляди хора на Панаира. :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: