Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Моя комин е много широк 25/35 см има 10 м над камината и най горе 1 метър се опитва да кондензира -ами там се охлаждат газовете -физика бате химия на куп закони :-D
Stefan1981 - напреднал
съб сеп 08, 2018 3:35 pmfilmatoplo написа:
Да не изреждам колко манипулации има при монтажа , ама как да го обясниш предварително -винаги има непредвидими ситуации . :wink:
Много си прав!
Човека ,който трябваше да ми осигури достъп до инсталацията ми прави проблеми и сега съм в патова ситуация.
Котела ми е в гаража, а комина и инсталацията за парното са в съседната стая от където преди се е топлил етажа с камина.
Ако не се разберем нещо ще трябва да пискам външни тръби до втория етаж и нов кумин :x
filmatoplo - майстор
:) Имах предвид колко манипулации има непредвидени за които клиента не е знаел нито аз ,и не са били уговорени като заплащане -например .
Аз имам хора ще помогнат да го свалим в мазето -хората бяха един циганин който със затворени очи не може да си пипне носа с ръка .
Аз ще пробия отвор в комина няма страшно-аз си го пробих .
Ето тази помпа ще сложим -естествено помпата клеясала ,наложи се разглобяване раздвижване и обръщане на мотора с цел кабела да сочи надолу да не попадне там вода .
Тя помпата има кабел-има ама се търкаля по земята и е отрязан с клещите от терморегулатора даже под напрежение .Ами той термостата си работеше-Как въобще е работил след като се наложи да го свалям от таблото , да го разглобявам и да му обръщам един пин че да се оправи .
То захранване има -има но кабела на горелката не стига -пускам удължител .
Ами тя пълначката си работеше -да ама се наложи и нея да разглабям че да тръгне .
Абе май по добре бункера да е от другата страна -айде обръщам вратата обратно .
Има още много :-D и после лоши инсталатори .
dorzo - специалист
Младежи,един акъл да ми дадете:
Имам две горелки,още от първите.Едната двайска,другата трийска.На малката нещо и се пре.ба платката и е за нова.Питането ми е: Мога ли да взема платката на голямата и да я сложа на малката, а на голямата да купя най-новата,тъй като голямата я ползвам редовно.
dorzo - специалист
....
Последна промяна от dorzo на вт сеп 11, 2018 6:19 pm, променено общо 1 път.
вт сеп 11, 2018 6:16 pmdorzo написа:
Младежи,един акъл да ми дадете:
Имам две горелки,още от първите.Едната двайска,другата трийска.На малката нещо и се пре.ба платката и е за нова.Питането ми е: Мога ли да взема платката на голямата и да я сложа на малката, а на голямата да купя най-новата,тъй като голямата я ползвам редовно.
Моеш, младеш.
Предобрената я прати в Натурела и ши ти я упраят за нула време.
Само им звънни и ши ма споменуваш с добро!
dorzo - специалист
вт сеп 11, 2018 6:18 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт сеп 11, 2018 6:16 pmdorzo написа:
Младежи,един акъл да ми дадете:
Имам две горелки,още от първите.Едната двайска,другата трийска.На малката нещо и се пре.ба платката и е за нова.Питането ми е: Мога ли да взема платката на голямата и да я сложа на малката, а на голямата да купя най-новата,тъй като голямата я ползвам редовно.
Моеш, младеш.
Благодаря.Искаш да кажеш развалената ли?
вт сеп 11, 2018 6:20 pmdorzo написа:
...

Благодаря.Искаш да кажеш развалената ли?
Точно. Писах ти и ЛС.
Трябва да посочиш версията на софта.
stridata - специалист
Здарвейте. Предстои ми закупувонето на горилка и котел Грейко. Днес доставчика ме попита какъв котел искам. Такъв на който един ден да мога да сложа вратичка за горене на дърва или пелетен на който неможе дя се монира при нужда такава. Нямало разлика м/у двата за работата на горкатя с пелети.... Аз избрах този ня който при нужда може дя се монтира модула за дърва??? Дали направих грешка?
filmatoplo - майстор
:) По принцип -платката не знае на каква горелка е сложена -разликата е само в горивната глава -да не се юрнеш сега да подменяш платката -сменяш цялото тяло . :wink:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: