Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Много е този въздух. Не знам какви пелети ползваш, но и зареждането според мен е прекалено голямо.
Неотдавна в една тема бях писал "всеки знае каво горене има при 900 оборота". Е, оказа се, че не всеки. Аз не знаех. Тази сутрин отивам да си пия кафето в мазето и гледам 900 rpm и 65 градуса. Осветеност 187 и стои за снимка. Цял ден гори с 34%. Първа гори 1,3-1,4 на час.
От остатъците /пепелта/ няма какво да догаря. Ситна е като пясъка по дъното на морето и няма никаква маса, много е лека. Пепелникът два пъти на ден (expert 20).
markoscbr - специалист
Анди пиши на личен едно тел,
markoscbr - специалист
котела върви от 17.00 до 00.30 и от 05.00до 11.00ч когато е студено от 17.00 до 01.00
gnt69 - майстор
markoscbr написа:
котела върви от 17.00 до 00.30 и от 05.00до 11.00ч когато е студено от 17.00 до 01.00
Нормално е това и аз съм с подобни времена. Имай на предвид че когато се запали котела къщата е студена и стените попиват топлината. Нормално е да гори час два на пълна мощност но после трябва да слезе на 1 степен. Котела и горелката са ти много мощни за площта която отопляваш. Друго за което се сещам е да не би радиаторите да са малки за температурата на водата с която се мъчиш да стоплиш. Аз радиатори не мога да смятам ама Анди им е спец. Пробвай за ден да увеличиш температурата на водата. И последно каква температура поддържаш в стаите. На колко са отворени термоглавите. Какви са делта T на смяна на мощностите.
markoscbr - специалист
gnt69, да съгласен съм с теб че трябва време на 3та мощност за час два да затопли стаите и да мине на 2ра степен има нещо което забравих да кажа.Системата ми е на правена за собс.гравитация в цялата система имам над 330лт вода така че котела си е БАШ за инсталацията ,що се отнася за радяторите имам 3стаи по 24гл на H500 1 стая на H500 31глид.1стая на Н600 16глид,и още 2 стаи едната е на Н500 а другата на Н600 и 2 лири така че ваобще не е малко котлето а делта тето е 10.5.0
gnt69 - майстор
markoscbr написа:
така че ваобще не е малко котлето а делта тето е 10.5.0
Никой не казва че е малко прекалено е голямо. Утре като наместим дозите ще пробваме друго.
Правим делта Т на 8/4/0 и вдигаме водата на 70 градуса, да видиш как ще слезе да гори на 1 степен. Не каза за термоглавите на колко са отворени.
markoscbr - специалист
gnt69 приятел аз бях на 70 с заводски настройки и 65* върши работа в момента е на 57-58* за мен е по важно да сваля разхода в рамките на нормалното, аз ми е ясно че борба без храна няма аз съм по професия водопроводчик и огняр но настройките са си други неща. Чакам да спе котела и ще го направя това упражнение и утре ще го измеря в накои магазин на ел. кантар
markoscbr - специалист
главите са на 4ри на всички стаи а само на една на 5 от общо 7 не ми се иска да влиза в изчакване ,като беше на 70* с дт.8.5,0 нямаше голяма разлика от сега. Забравих и бойлер топля 80л
gnt69 - майстор
markoscbr написа:
gnt69 приятел аз бях на 70 с заводски настройки и 65* върши работа в момента е на 57-58* за мен е по важно да сваля разхода в рамките на нормалното, аз ми е ясно че борба без храна няма аз съм по професия водопроводчик и огняр но настройките са си други неща. Чакам да спе котела и ще го направя това упражнение и утре ще го измеря в накои магазин на ел. кантар
Колко гори на ден. И не каза на колко си отвъртял термоглавите. За да слезе на 1 трябва във стаите да се стопли да затворят главите.

А гледам че си отговорил за главите. Щом не затварят значи температурата или радиаторите са малки. Като затворят ще започне да се връща гореща вода в котела и ще слезе на 1 степен. Към днешна дата това можем да го коригираме с вдигане температурата на водата.
markoscbr - специалист
едната от двете стаи е 16кв с 24гл,а другата е 17кв пак с 24гл , това ми е ясно че като се стоплят стаите главите трябва да претворят и горелката ще усети по флоида и ще премите на 1ва а може и в изчакване, явно за да стане това трябва 24часа работа на котльо а то няма студ

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: