Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gogosto - специалист
пет яну 17, 2020 9:26 pmzig_77 написа:
Не се получава. Задам ли каквито принципно трябва и става чудо. Явно наклона ще се наглася. Миналата година горя на Р3 с подаване 6сек. А в момента е на 2.5, а Р2 е на 1.5 и Р1 на 1 и цикъла съм намалил малко. Но пак горивната камера не е св.сива. Иначе гори и топли ама....
Зиг не пипай наклона на шнека. Ако го вдигнеш на 60 градуса започва да не "прехвърля" прахта (разронените пелети), и постепенно шнека се напълва с пепел и подаването на пелети се намалява (това с по разронени пелети се случва най често). След почистване на прахта всичко е ок. Ама това е излишна хамалогия. Страдах с тези проблеми преди 3 години. Сега съм на 45градуса (приблизително) и всичко отива в горелката макар, че заради подаването опитвах да преправя шнека- Слагах в пружината търба за да я направя като червяк, но не става по добро подаването и я махнах после. На 45 градуса има разлики в подаването , но във времето нямат съществено влияние на горенето. Всичко това от личен опит и страдание с моя шнек го научих.
novaka123 - помощник
Здравейте, имам пелетен котел грейко експерт 30, който не е комбиниран, а само за пелети (една голяма врата долу само). Преустройство, че да мога да горя и дърва някой правил ли е? По характеристики между комби-то и мойто няма никаква друга разлика освен това , че долната вратичка(пелетната) е по ниска и това, че има има втора врата. Може и евентуално комбито да има някакви зъбчета вътре за скарата за дърветата. Някой правил ли е преустройство?
speka_rs - майстор
пон яну 20, 2020 10:11 amnovaka123 написа:
Здравейте, имам пелетен котел грейко експерт 30, който не е комбиниран, а само за пелети (една голяма врата долу само). Преустройство, че да мога да горя и дърва някой правил ли е? По характеристики между комби-то и мойто няма никаква друга разлика освен това , че долната вратичка(пелетната) е по ниска и това, че има има втора врата. Може и евентуално комбито да има някакви зъбчета вътре за скарата за дърветата. Някой правил ли е преустройство?
Колега ти хубаво ще направиш преустройството, ама от къде ще слагаш дървата. Нали точно това и е идеятана горната врата да може да се слагат дърва и въглища и там каквото ще се гори. Тя скарата като се сложи и отдолу вече може само пепел да вадиш.
andy_forresite - майстор
Как да оправя уплътнението между капака с крилчатите гайки (над тръбите) и корпуса на топлообменника? Вчера като свалих декоративния капак за профилактика на котел и горелка видях опушено, пепел от пелети и пострадала вата под капака. Явно въженцето не уплътнява. Друго въженце ли трябва да взема и с какво го лепите? Или може с друг вид уплътнение нещо да се закърпи?

Най-много топлина се губи от пространството при фукса и вратата, чиято предна част се нагрява. За експерт 20 става дума. Да не прекаля, но ми се струва че около 1 квч се излъчват от тези две места при малко над 60° на водата. Комбито сигурно е още по-голяма печка с тези две порти.
stridata - специалист
Здравейте! RB star има опцията да ти показва разхода на базата на подаването на шнека. Мая дава 43 кг/ч ама за да докорам уж разхода който си мисля че ми прави леко полеко се отплеснах и стигнах 55кг/ч и като погледнах Мощностите на 3-та ми беше 21.8 кw, а 1-ва 8.5кw и леко се сдухах. Това има ли отношение към разхода или са посто софтуерни числа? Демек капацитета на шнека електроно отразява ли се на самото подаване?
вт яну 21, 2020 8:05 pmstridata написа:
Здравейте! RB star има опцията да ти показва разхода на базата на подаването на шнека. Мая дава 43 кг/ч ама за да докорам уж разхода който си мисля че ми прави леко полеко се отплеснах и стигнах 55кг/ч и като погледнах Мощностите на 3-та ми беше 21.8 кw, а 1-ва 8.5кw и леко се сдухах. Това има ли отношение към разхода или са посто софтуерни числа? Демек капацитета на шнека електроно отразява ли се на самото подаване?
Не. Въвеждаш измереното , а на дисплея е само за информация.
g.gushterov83 - специалист
вт яну 21, 2020 8:05 pmstridata написа:
Здравейте! RB star има опцията да ти показва разхода на базата на подаването на шнека. Мая дава 43 кг/ч ама за да докорам уж разхода който си мисля че ми прави леко полеко се отплеснах и стигнах 55кг/ч и като погледнах Мощностите на 3-та ми беше 21.8 кw, а 1-ва 8.5кw и леко се сдухах. Това има ли отношение към разхода или са посто софтуерни числа? Демек капацитета на шнека електроно отразява ли се на самото подаване?
При мен след въвеждане на реалния капацитет на шнека показанието за разхода е много близко до истината. Чувал съм и други да имат същия като твоя проблем и това според мен е софтуерен проблем. Пиши на суппорта на Натурела, те ще помогнат.
Натурелци, много сe отпуснахтe с екстритe и потребителите страдат!
Само проблеми!
andy_forresite - майстор
Има нещо такова. Утре някой ще зададе капацитет шнек 5 кг при реален 3, ще види 6.3 kw на дисплея, а в скарата може и да не се е образувал огън. Ще пита "къде са ми шестте киловата", защо водата изстина, помпата спря, проблем, Н@турела :)
Разходът е равен на броя торби х 15.
gnt69 - майстор
ср яну 22, 2020 9:02 pmandy_forresite написа:
Има нещо такова. Утре някой ще зададе капацитет шнек 5 кг при реален 3, ще види 6.3 kw на дисплея, а в скарата може и да не се е образувал огън. Ще пита "къде са ми шестте киловата", защо водата изстина, помпата спря, проблем, Н@турела :)
Разходът е равен на броя торби х 15.
Зависи, има случаи брой торби по 11-12 зависи колко са налели пълначите.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: