Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Колеги всеки който си е ,или са му ,преоразмерили горелката тип Грейко щом позволява на електронния блок да се сложи глава 20,30,50 нека си закупи от Грейко желаната ,и после може да си продава само нея,друг е случая с закупени 2 .Аз мисля че парите които ще му намали {ако намали} въпросния продавач ще са равносилни да си купи нова от производителя. :yawinkle:
filmatoplo - майстор
:) Може да -поръчай от дистрибутора за чисто новата .А втората ръка за която споменах струва само ….
markoscbr - специалист
пон юни 25, 2018 12:18 pmfilmatoplo написа:
:) Може да -поръчай от дистрибутора за чисто новата .А втората ръка за която споменах струва само ….
Не зная колко е една нова глава но някъде по горе бях чел 250-300лв,не е проблем да се звънни на производителя и да се научи колко е ,за сега аз съм си доволен от 30ката :partyman:
andy_forresite - майстор
Само управлението ли е сменено на новите горелки? Вътрешността същата ли е?
Дайте предложение за устройство за прецизен контрол на входящия волтаж към горелката. 10 волта променят оборотите с 80/мин. на 1.8/1.4 версията. При мен варира с около 38 волта, т.е. с едни 260-300 об/мин., което са много обороти. Това е разликата между моята първа степен и трета степен. Не може да се направи настройка и край, никакво пипане. На практика ги променям няколко пъти на ден, най-вече на 1-ва степен понеже там стоеше най-дълго време. Веднъж в горелката пелетите са се отдръпнали, а друг път са се накамарили и не горят както трябва. Преразход и скапване на горенето откъдето и да се погледне.
LazarGanev - "Велик майстор"
Анди. не се вживявай толкова, не е толкова драматична ситуацията. Горелката сама се коригира. Имаш ли недостиг на топлина? Предполагам - не. Да, знаем че на макс гори най-добре, но нали ще ти стане много топло? Няма никакво скапване. Дали ще гори 15минути на втора мощност или по 5 минути на втора и трета - крайният резултат е един и същ, няма нищо по-различно и нищо притеснително. :)
andy_forresite - майстор
На 18 kw ми е трета, което реално е около 13-14. Това е предостатъчно като топлинна мощност за мен. На мен ми трябват 5-8 kw. Говоря за друго. Направил съм първа степен да гори с 1180 оборота с пелети осмици. В диапазона 1160-1240 горенето с тях е много добро. Обаче волтовете са били 232V когато съм го направил и изведнъж скачат на 254V. Това означава 170 оборота над 1180. Тоест стават 1350. За сравнение на толкова съм направил втора мощност, а обдухването е с количеството пелети за първа.
Друг пример е когато сутрин съм го запалил и си пия кафето на стола до горелката. Гледам го две цигари време. При настроени 1480 оборота за трета качва по 1,6°С в минута, поради промяна в напрежението, оборотите варират от 1324 до 1580, нещо такова. На 1320 об качва с 1°С в минута и забавя. А съм го виждал и на 1720 при положение че е тръгнала от 1480-1500. На 1720 ако го оставя 5 минути ще качва за 2 мин 1 градус ... примерно. Да не се разбира че искам максимална ефективност през цялото време.
Най-добре при мен гори с 1180, 1320 и 1480 оборота за трите степени с тези пелети. Като проценти 1200 оборота може да са от 37 до 43% и това се мени изключително често. Забележи - между първа и трета имам 6% разлика, а същите тези 6% се сменят "автоматично" на една единствена степен. В случая първа, където създава най-много затруднения.
Проблем става в 7:20 сутринта когато напрежението се вдига изведнъж. После пада докато съм на работа към 10 часа без да мога да пипам, нито знам какво става. По някое време се вдига. После в 17:00 часа пак е ниско, пелетите са оформили дюна и като си идвам от работа коминът пуши. Обороти 1080-1100. Вдигам от 40 на 43% и осветеността от 50-100 за минути става 170-180, а пушекът изчезва. В 19 часа пак се вдига, след 23 часа пак пада драстично ... и това е всеки ден, няма край. Копчетата не съм ги протъркал, като нови са. Добра изработка :-D
Подаваното к-во пелети е приблизително 1,4; 2,8 и 3,8 кг/час.
Интересното, или по-скоро за мен е улеснение, при мен е че секундите зареждане почти отговарят на килограмите пелети, които се подават за час: на първа с 1,5/45/41% подава 1,4 кг/час; на втора 3/45/44% подава 2,8 кг/ч и на трета 4/45/47% подава 3,8 кг/ч.
markoscbr - специалист
И какъв е извода Анди че трябва да си вземеш стабилизатор ,това хората отдавна са го направили, да скъпичко е но ти спестява толкова много писане :partyman:
andy_forresite - майстор
Много ми е интересно какъв стабилизатор са си взели тези хора и как коригира входящото напрежение. Купих един и го върнах. Подаваше колкото идва от мрежата като над/под определена стойност се намесва с корекция 18V. Става за всичко, само да не е горелка на Greyko. Трябва ми модел, който да закове една стойност и да не мърда с повече от 2-3V в посока. Ако някой знае такъв, пробвал го е и е видял опитно, че работи, нека каже ... ако иска. На диплянки отдавна не вярвам.
markoscbr - специалист
вт юни 26, 2018 1:39 pmandy_forresite написа:
Много ми е интересно какъв стабилизатор са си взели тези хора и как коригира входящото напрежение. Купих един и го върнах. Подаваше колкото идва от мрежата като над/под определена стойност се намесва с корекция 18V. Става за всичко, само да не е горелка на Greyko. Трябва ми модел, който да закове една стойност и да не мърда с повече от 2-3V в посока. Ако някой знае такъв, пробвал го е и е видял опитно, че работи, нека каже ... ако иска. На диплянки отдавна не вярвам.
Анди този който си взел и си го върнал е бил евтин вариант ,имам спомен че си компютърно грамотен за разлика от мен ,нета е пълен даваш пари с уговорка и ако не върши работата връщаш.Става въпрос за доста пари не са 100,не 200,не 300,не 400 влез в нета и ще разбереш. Успех :yawinkle:
вт юни 26, 2018 12:17 pmmarkoscbr написа:
И какъв е извода Анди че трябва да си вземеш стабилизатор ,това хората отдавна са го направили, да скъпичко е но ти спестява толкова много писане :partyman:
Това трябва да влезе във форумните бисери, с неподправеното чувство за хумор на загорския.
На Анди ще му е по евтино да си намери контролер по стара версия дето не си мени оборотите.
Ако пък докаже, че всички си ги менят и аз влизам в джаза.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: