Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stelibg - специалист
Evgeniy написа:
Анди,
Малко тъп въпрос но, на затворена врата ли правиш експерименти? Имай предвид, че дори и малко външна светлина лъже датчика, че има огън.
Слагай режим BMG, и не се кахъри с retort режима. Това с палене/гасене няма оправия.
Rumen89 - специалист
stelibg написа:
Evgeniy написа:
Анди,
Малко тъп въпрос но, на затворена врата ли правиш експерименти? Имай предвид, че дори и малко външна светлина лъже датчика, че има огън.
Слагай режим BMG, и не се кахъри с retort режима. Това с палене/гасене няма оправия.
Аз се опитвам да синхрозирам стайният термостат с термоглавите. Но някакси не се получава.
Rumen89 - специалист
Rumen89 написа:
stelibg написа:
Evgeniy написа:
Анди,
Малко тъп въпрос но, на затворена врата ли правиш експерименти? Имай предвид, че дори и малко външна светлина лъже датчика, че има огън.
Слагай режим BMG, и не се кахъри с retort режима. Това с палене/гасене няма оправия.
Аз се опитвам да синхрозирам стайният термостат с термоглавите. Но някакси не се получава. Къщата е с 3 спални и 3 хола.
andy_forresite - майстор
Evgeniy написа:
Анди,
Малко тъп въпрос но, на затворена врата ли правиш експерименти? Имай предвид, че дори и малко външна светлина лъже датчика, че има огън.
Никакви експерименти не правя. Иде зима, а повече от 2-3 часа не може да изкара. Разбирам всичко да е наред, а аз си нямам друга работа и пипам по копчетата, пък каквото стане. Като го разбазикам ще рева у форума. Е, глупости сега... :)
Вратата при работещо положение съм я отварял най-много 15 пъти откакто го имам.
Знам за светлина и датчика за осветеност. В деня на "инсталирането" го видях нагледно докато човека ми обясняваше докъде трябва да се напълни с пелети и светеше с фенерче. Обаче запалката тръгнала докато си приказваме на отворена врата и управлението реши че има огън и мина в разгаряне. Изсипахме пелетите в пепелника. Те даже не бяха опушени, върнахме ги обратно в бункера и втория път вече знаехме какво НЕ трябва да правим.
А предишния ми котел пък виждаше осветеност при извадено гофре от лампата на тавана. Показваше точно 60 и май при толкова палеше, не помня. Но като извадя гофрето - в клин 60 и не мърда.
Сега е топло но го запалих с другите пелети да видя как ще е :)
togo - специалист
Колега Джудас, от какво не си доволен, че да го сменяш софтуера?Аз съм със същия и след съответните настройки,(които нямат много общо със заводските), със абсолютно доволен от работата на горелката.След като достигнах до вечния съспенд след доста експерименти, повече нищо не пипам и нямам проблеми.А това за изгасянето и паленето наистина не е доизкусурено.Един път ми се случи(бяха свършили пелетите в бункера)и наистина след като загаси и се опита веднага да запали (когато му сипах пелети) , не успя да запали и докато не повтори гасене -палене няколко пъти(докато не изчезна напълно пламъка), чак тогава пусна пълна доза пелети и си запали със запалката както трябва.Преди седмица един приятел си сложи същата горелка с последна версия на софтуера и при него е същата работа, даже е по-зле , защото не може да се настрои ''вечен съспенд''.Сори!
Впрочем настройките на колегата gnt69 са почти като моите:15/15 и 5/240.
bai_bradyra - специалист
На Анди му подсказахме преди време,че тръгва в грешна посока с увеличаването на времето за виждане на осветеността- беше стигнал до 180, ако не се лъжа :lol: Сега е на 100/10. Аз съм на 40/10 и нямам проблем. Другите колеги и те са свалили доста в сравнение със заводските настройки. Истината е някъде там, Анди :shock:
Rumen89 - специалист
Така ли траябва да бъде когато се използва стаен термостат? Моята е 90/10 И 10/90. какво да променя за да имам по дълъг съспен когато изключи стайният и след това да запали?
andy_forresite - майстор
Когато се опитваш да контролираш температурата в стаите с две неща: стаен термостат и термоглави, вероятността да не се получи желания резултат като температура е много голяма. Двете си пречат едно на друго.
За да не става така, свали термоглавата от радиатора, най-близо до която е ст. термостат. Нека той определя колко градуса да е, а не термоглавата. Или я завърти на максимум температура.
Много зависи какво ти е разположението. Дали са стаи от двете страни на коридор и вратите са отворени, или по дължина пак с отворени врати, или са си отделни, разделени чрез стени помещения. В обособените отделни помещения (без пряк достъп от стаята със стайния) си сложи термоглавите на колкото искаш градуси. Така те ще определят температурата в тези стаи, а не стайния. Трябва обаче да предвидиш време да успеят да затоплят там - стайният може да спре отоплението преди радиаторите с термоглави да са достигнали настроената температура. Тук на помощ идва секретния вентил (или пък прост радиаторен кран на входа или изхода) на радиатора при стайния термостат. Ако са два радиатора при него, тогава врътваш по малко и двата докато балансираш.
Според мен е това.
andy_forresite - майстор
Съспендът при версии 1.8/1.4 е ограничен до реални 15-20 минути, не повече. Поне при мен не може повече. При по-старите горелки може посредством BMG или high power да нагласиш "вечен съспенд". Това става с подаване на пелети като за максималната трета степен през опр. настроено време. При 1.8/1.4 не може. Преминаването от "реторта" във "висока мощност" не променя абсолютно нищо. Единственият ти начин е да се направиш помпата да спира на високи градуси.
Например ако се отопляваш с 62°С вода и си задал 0; 3; 7° за смяна на степените, може да сложиш помпата на 55 градуса. Тя ще тръгва на 56 и ще спира на 54. Тоест котелът ще изстива от самосебе си бавно от 54 градуса. След три часа ... става въпрос за котела грейко експерт ... ще е на 47-48 градуса и няма да има много за догонване. Само 10-11 градуса, които ще направи с цялото запалване, разпалване, разгаряне ... за поне 25 минути. Съдя от положението при мен, но аз работя само с термоглави. Нямам условията и разположението за един стаен термостат. Трябват два, които да си говорят с приемник, и всеки от двата да управлява ел. задвижка към двата главни "щранга". А аз това ще го пропусна.
Rumen89 - специалист
andy_forresite написа:
Когато се опитваш да контролираш температурата в стаите с две неща: стаен термостат и термоглави, вероятността да не се получи желания резултат като температура е много голяма. Двете си пречат едно на друго.
За да не става така, свали термоглавата от радиатора, най-близо до която е ст. термостат. Нека той определя колко градуса да е, а не термоглавата. Или я завърти на максимум температура.
Много зависи какво ти е разположението. Дали са стаи от двете страни на коридор и вратите са отворени, или по дължина пак с отворени врати, или са си отделни, разделени чрез стени помещения. В обособените отделни помещения (без пряк достъп от стаята със стайния) си сложи термоглавите на колкото искаш градуси. Така те ще определят температурата в тези стаи, а не стайния. Трябва обаче да предвидиш време да успеят да затоплят там - стайният може да спре отоплението преди радиаторите с термоглави да са достигнали настроената температура. Тук на помощ идва секретния вентил (или пък прост радиаторен кран на входа или изхода) на радиатора при стайния термостат. Ако са два радиатора при него, тогава врътваш по малко и двата докато балансираш.
Според мен е това.
Не няма да се получи сега е топло и горе долу се получава но когато застудее няма да има равномерна температура в всички стай освен ако не използвам само термоглавите. Ще оставя да върти водата през бойлера за да не прегрява. Май не трябваше да взимам стаен термостат.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: