Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср яну 13, 2021 2:58 pmtianos777 написа:
Здравейте и за много години ! Изтеглих последната таблица на Бай Брадъра за което изказвам специални благодарности към него за труда, който е положил ! Исках да попитам само при мен ли е проблема, но във въпросната таблица няма зададени стойности за процентите на вентилатора .
Ти си ги задаваш. Няма как при всеки да е еднаква тягата на комина, електропреносната мрежа...Някой си кара котела по график- докато стопли комина и гаси, друг гори постоянно... Няма все още контролер с ламбда и дебитомер, евентуално- скъпо е.
Вчера си говорихме с колега- той си кара вентилатор под 40%, а аз на 42,43,44%. Горелките са преди звездната ера.
gogosto - специалист
Здравейте, отдавна не бях писал и влизал в форума по простата причина, че пет години си се грея с моята горелка грейко рб20 без никакви проблеми и профилактики. Но преди два дни дойде водата и ми напълни мазето и котелното. Горелката я хванах до половината в водата. Охлюва и двигателя на долния шнек бяха под вода.чудно ми е как не ми изгоряха бушоните, защото тя беше включена в контакта но на съспенд. Както и да е след подсушаване два дни, днес я закачих и пуснах. Всичко работи без проблеми, но помпата -някакъв грънфос не тръгна. Горелката и подава захранване, но помпата изгоряла. Махнах капачето пълна с вода, а по принцип е водоустойчива, защото копчето за степените е гумичка.
Препоръчайте ми помпа която при следващото наводнение да издържи под вода без да се напълни. Грънфос ми паднаха в очите, но не съм претенциозен и не робувам на марки искам евтина и водоустойчива.

Прикачен файл

IMG_20210113_200355.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Колко метра water resist търсиш?
ср яну 13, 2021 7:59 pmgogosto написа:
Няма евтина и хубава. Имам две подобни, които съм склонен по скоро да изхвърля отколкото да подаря.
Кой затваря последно капачето, а и защо си мислиш, че обикновена помпа трябва да е водоустойчива? Премисляй, преди да хвърлиш камъкът!

Грундфос.
За удобството ми се грижат 3 Грундфос и 1 Вило, съответно на 7, 6, 1 и 2 години. Младички са. Чувал съм за работещи на 15-20г.
Дано повече никога не се налага да питаш за каквото и да е, поради горната причина!
шоп - майстор
ср яну 13, 2021 7:59 pmgogosto написа:

Препоръчайте ми помпа която при следващото наводнение да издържи под вода без да се напълни.
За да не ставате за подигравки, преместете помпата на по- високо място, което няма да се наводни.
brassSob - специалист
ср яну 13, 2021 8:41 pmшоп написа:
ср яну 13, 2021 7:59 pmgogosto написа:

Препоръчайте ми помпа която при следващото наводнение да издържи под вода без да се напълни.
За да не ставате за подигравки, преместете помпата на по- високо място, което няма да се наводни.
Днес след наводненията в Софийско, претендират за гаранция на изгоряла помпа. Водата в помещението /вече изпомпана/ била от филтъра. Крановете не държали при чистенето му и изтекла вода.
gogosto - специалист
Имам още едно парно. На него помпата е от старите вило. Наводнявана е и тя поне от две наводнения и продължава да си работи. Няма да си местя помпата сега. Парното ми е на 40 години. Технически няма как да я изнеса на горен етаж, а мазето се наводнява до 2 метра вода на всеки 10 години.
Просто питах за водоустойчива ако има такава на сносна цена. Не търсех коментари от рода ти си некадърен или търси майстор. Едно време си купувах старите помпи по 50 лв. Тоя грънфос преди пет години го взимах за 180лв. За това се ядосвам. За 50лв. Се наводнява два пъти и си работи, а за 180 лв. Умре от първата вода и то само 20 сантима над нея.
gogosto - специалист
ср яну 13, 2021 8:20 pmLazarGanev написа:
Колко метра water resist търсиш?
Може би два метра ще стигнат.
gnt69 - майстор
ср яну 13, 2021 9:13 pmgogosto написа:
Имам още едно парно. На него помпата е от старите вило. Наводнявана е и тя поне от две наводнения и продължава да си работи. Няма да си местя помпата сега. Парното ми е на 40 години. Технически няма как да я изнеса на горен етаж, а мазето се наводнява до 2 метра вода на всеки 10 години.
Просто питах за водоустойчива ако има такава на сносна цена. Не търсех коментари от рода ти си некадърен или търси майстор. Едно време си купувах старите помпи по 50 лв. Тоя грънфос преди пет години го взимах за 180лв. За това се ядосвам. За 50лв. Се наводнява два пъти и си работи, а за 180 лв. Умре от първата вода и то само 20 сантима над нея.
Мани помпата ами ако беше дошъл тока на етажа по тръбите, можеше някой да даде фира.
За най лесно си сложи бушенче на два и педесе или щепсел да си изключваш тока у мазето като доди водата щом като идва толкова често.
gogosto - специалист
ср яну 13, 2021 9:35 pmgnt69 написа:
ср яну 13, 2021 9:13 pmgogosto написа:
Имам още едно парно. На него помпата е от старите вило. Наводнявана е и тя поне от две наводнения и продължава да си работи. Няма да си местя помпата сега. Парното ми е на 40 години. Технически няма как да я изнеса на горен етаж, а мазето се наводнява до 2 метра вода на всеки 10 години.
Просто питах за водоустойчива ако има такава на сносна цена. Не търсех коментари от рода ти си некадърен или търси майстор. Едно време си купувах старите помпи по 50 лв. Тоя грънфос преди пет години го взимах за 180лв. За това се ядосвам. За 50лв. Се наводнява два пъти и си работи, а за 180 лв. Умре от първата вода и то само 20 сантима над нея.
Мани помпата ами ако беше дошъл тока на етажа по тръбите, можеше някой да даде фира.
За най лесно си сложи бушенче на два и педесе или щепсел да си изключваш тока у мазето като доди водата щом като идва толкова често.
Няма умрял от ток при наводнение. Не е толкова страшно. Парното ми е с железни тръби и са много, достатъчно за да изключи бушон. Имам шалтер и го изключих. Едно време ловех риба с ток и знам как е - до метър от жицата и почва да те бъцка по краката.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: