Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naydenov.anton - специалист
Здравейте,

някой купувал ли е от София четка за почистване на димоотводните тръби и ако да може ли за ме насочите откъде да си взема?

Ако не дали някой от инсталаторите би се съгласил да ми прати по куриер предполагам те могат да поръчат или го имат налично. Знам, че имаме и в София 2-3 но те не обичат да си вдигат телефона по това време.

Ако има значение котлето е Грейко 30-ка.

Благодаря.
speka_rs - майстор
пон яну 24, 2022 4:22 pmnaydenov.anton написа:
Здравейте,

някой купувал ли е от София четка за почистване на димоотводните тръби и ако да може ли за ме насочите откъде да си взема?

Ако не дали някой от инсталаторите би се съгласил да ми прати по куриер предполагам те могат да поръчат или го имат налично. Знам, че имаме и в София 2-3 но те не обичат да си вдигат телефона по това време.

Ако има значение котлето е Грейко 30-ка.

Благодаря.
ИТТ или Ташев Галвинг ( да не се брой за реклама)
съб яну 22, 2022 2:23 pmdamyaniq написа:
чет яну 20, 2022 8:52 pmTran4o написа:
Здравейте. За първа година съм с пелети и за мой късмет вдигнаха цените:)).
Накратко ...Котел Бош 32 Kw...Горелка Грейко RB 30...
Чистя всяка седмица котела основно,поради това че досега го ползвах на въглища...
Забелязвам че всеки път в горивната камера има налеп ,който отстранявам...но по странното е че има нагар в началото на малкия шнек....
Има ли вариант това да не се случва?
Всичко зависи от пелетите има примес на песъчинки камъчета ще прави нагар Вашата роля е да почиствате редовно горивната глава и края на малкия шнек който влиза в горивната глава Непочистването води до скъсяване на малкия шнек проблеми в горивния процес и други неприятности Почиствайте редовно от Ниагара и отваряйте и почиствайте от пепел малкото люкче на горивната глава Успех!
Благодаря за отговора.Това правя всяка седмица доста усърдно почистване нагара.
Четох някаде в форума пе трябва са се увеличи % на въртене на малкия шнек.Прегледах книжката там намерих снимка с която е показано 150%...При мен обаче % няма...а е настроено на 1 ,закъснение 8( в книжката го дават закъснението 3)?
Това нищо не ми говори...Може ли да поясните?
damyaniq - специалист
вт яну 25, 2022 12:49 pmTran4o написа:
съб яну 22, 2022 2:23 pmdamyaniq написа:
чет яну 20, 2022 8:52 pmTran4o написа:
Здравейте. За първа година съм с пелети и за мой късмет вдигнаха цените:)).
Накратко ...Котел Бош 32 Kw...Горелка Грейко RB 30...
Чистя всяка седмица котела основно,поради това че досега го ползвах на въглища...
Забелязвам че всеки път в горивната камера има налеп ,който отстранявам...но по странното е че има нагар в началото на малкия шнек....
Има ли вариант това да не се случва?
Всичко зависи от пелетите има примес на песъчинки камъчета ще прави нагар Вашата роля е да почиствате редовно горивната глава и края на малкия шнек който влиза в горивната глава Непочистването води до скъсяване на малкия шнек проблеми в горивния процес и други неприятности Почиствайте редовно от Ниагара и отваряйте и почиствайте от пепел малкото люкче на горивната глава Успех!
Благодаря за отговора.Това правя всяка седмица доста усърдно почистване нагара.
Четох някаде в форума пе трябва са се увеличи % на въртене на малкия шнек.Прегледах книжката там намерих снимка с която е показано 150%...При мен обаче % няма...а е настроено на 1 ,закъснение 8( в книжката го дават закъснението 3)?
Това нищо не ми говори...Може ли да поясните?
Моята горелка е от по старите и карам на 140% щом в книжката. го пише 3 настройте го на 3 Не вярвам че това ще Ви помогне в борбата с нагара Пелетите Ви какви са дървени или слънчоглед Ако са дървени сменете фирмата явно не белят кората а тя е пълна с пясък и ето ти нагар
pepi3196 - специалист
някой купувал ли е от София четка за почистване на димоотводните тръби и ако да може ли за ме насочите откъде да си взема?


В кв. Орландовци магазин Румик, днес погледнах има 5-6 размера четки.
pepi3196 - специалист
Закъснението е колко секунди след големия шнек да тръгва малкия.
При мен е закъснение 1, допълнителни сек. 6 което е колко да върти малкия шнек след като спре големия.
Успех.
filmatoplo - майстор
По принцип малкия шнек върти 50% повече от големия ,за да пребута количеството пелети в него напред ,да освободи малко место за тези които ще постъпят от големия шнек при новото подаване.Ако някой си е играл с това ,и е намалил този % се случва да препълни тръбата и оптодвойката да сработи .
вт яну 25, 2022 6:52 pmpepi3196 написа:
Закъснението е колко секунди след големия шнек да тръгва малкия.
При мен е закъснение 1, допълнителни сек. 6 което е колко да върти малкия шнек след като спре големия.
Успех.
При мен е закъснение 1 и допълнителни сек 8...Горя Украински пелети,нямах особен избор какви да купя ,защото нямаше никакви:))
Zhivk0 - напреднал
Здравейте ,
Има ли някой майстор от Бургас или региона , който да разбира от горелка грейко рб 30 и котел бош 32 . Имам страшен проблем и търся помощ , но не успях да я получа от официалните представители за грейко в Бургас . Много ще съм благодарен ако ми дадете контакт или някой от вас е региона и е готов да помогне срещу заплащане разбира се. Благодаря!
pepi3196 - специалист
съб яну 29, 2022 11:45 pmZhivk0 написа:
Здравейте ,
Има ли някой майстор от Бургас или региона , който да разбира от горелка грейко рб 30 и котел бош 32 . Имам страшен проблем и търся помощ , но не успях да я получа от официалните представители за грейко в Бургас . Много ще съм благодарен ако ми дадете контакт или някой от вас е региона и е готов да помогне срещу заплащане разбира се. Благодаря!


Ако споделите какъв е проблема съм сигурен, че тук има кадърни и отзивчиви инсталатори, който ще помогнат с удоволствие🙂

ПП
Също има и много ползватели на такива горелки, с доста опит🙂

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: