Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex_serviz - специалист
Защо да е невероятно?
Всички, които съм пуснал си работят нормално!
Между другото заменил съм няколко други горелки за Грейко ( включително и моята преди 3 години ). Обратния случай ( заменена горелка Грейко за друга ), поне на мен не ми е известен!
Това "Невероятно, но факт" наистина звучи сякаш три-четири години експлоатация са над възможностите на горелката. Надявам се, че автора не е имал предвид това :?
filmatoplo - майстор
Невероятно защото ,това беше първата горелка ,показвах я демонстрационна една година - гледаха я като голям камък ,след това си намери мераклия .Точно тази излезе много здрава до сега нищо не съм и пипал , въпреки че е с по шумните мотори .Зимата е качена на турски чугунен котел Солитех ,лятото сега е на котел Грейко местим я сезонно на две сгради .Виждал съм горелки скапани за един сезон (не модел Грейко) ,никой не знае колко ще издържи - затова всяка година ще пиша че е невероятно но факт първата горелка Грейко още работи .Като се има предвид че нищо не съм пипал по нея за разлика от другите ,я запалка смениш,я предпазител,я платка,я рестарт,я шнековете,я огаснала за нещо,я не пали ,я чистиш сензори и др .
n.ganev - майстор
Ей С'я та издокараха и тебе от производителите :lol: :lol: :lol:
togo - специалист
Само за информация -малкия шнек струва около 37 лв, заедно със съединителчето(не знам точно как се казва това , чрез което се свързва към оста на мотора).
filmatoplo - майстор
Не съм обърнал внимание дали пружината на малкия шнек е стандартна пружина въобще за шнек такива които се продават примерно в моторбарбекю ,за зорзаман ако се наложи.Имам 30 Санта парче остана ми при едно скъсяване - ние като монтажници ни е позволено хирургични операции :lol: .
togo - специалист
Ами не е точно стандартна , защото аз бях поръчал 3 метра шнекова пружина за турбулатори за котела, диаметъра е същия като на грейко, но навивките са по-близо(иначе щях да сложа от нея)
andy_forresite - майстор
Експерт 20 може ли да работи със 130 мм комин, вътрешен от тухли 7 м висок?
alex_serviz - специалист
Защо да не може?
Работи си! Стига да не е задръстен, де!
filmatoplo - майстор
Някой монтирал ли е горелка Грейко рб 30 на чугунен котел Симе ,Имергаз или Дакон фб 26.Интересува ме дали става трийската ,монтирал съм двайската знам че влиза . :)

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: